• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Planuje] Makieta CargoFan

CargoFan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Mam 17 lat i zamierzam zrobić własną makietę kolejową. Śpieszę z wyjaśnieniem, że to poważny projekt, a i funduszy troszeczkę ( czyt. zbierane od małego kieszonkowe ) jest.

Wymiary makiety: długość 2x1,5 m ( jeśli uważacie, że powinien być inny, ale nie za ogromny - słucham porad ekspertów).
A propos makiety, to ja jestem zwolennikiem zwykłego owalnego pojedynczego toru z małą " czekanką " na przeciwko dworca, ponieważ ja wolę na makiecie piękno terenu, a składy można dostawiać do woli i je zmieniać. Pytanie odnośnie krajobrazu: jak zrobić wzniesienia, nie za wysokie, na pastwiska i pola? Takie zwykłe co można zobaczyć z okna pociągu?
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
298 1 0
#2
Re: Makieta- Pytania :)

Standardowa odpowiedź na twoje pytanie: Czytaj, czytaj i czytaj wątki na tym forum a także szukaj w internecie.

Witamy na forum.
 
OP
OP
C

CargoFan

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Re: Makieta CargoFan

A to miłe zaskoczenie.To jeszcze raz witam. Moja przygoda z kolejką w skali HO zaczęła się w pierwszej klasie podstawówki, kiedy dostałem dwuwagonowy osobowy zestaw PIKO. Jednak z biegiem czasu zacząłem fascynować się pociągami towarowymi. ( stąd mój nick ). Pisałem o makiecie krajobrazowej, lecz na początek chyba zrobię towarową z dość dużą, realistyczną bocznicą. Stopień realizmu i tak ocenią forumowicze, a plan towarówki wynika z tego, że mam zamiar poćwiczyć robienie pierwszej makiety( na błędach człowiek się uczy). To nie słomiany zapał, fundusze i miejsce są, a i tabor towarowy dość pokaźny. Inspirację czerpię z gdańskiej bocznicy towarowej przy dawnej stacji osobowej Gdańsk Zaspa Towarowa. Zamówienie na sklejkę już jest.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 144
Planuję 6
Planuję 15
Planuję 30
Planuję 5

Podobne wątki