• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Planuje budowę makiety L

tom_rybnik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam !
Planuję budowę makiety od zera czyli nic narazie nie mam, ale chce makiete w kształcie litery L. Czy ktoś mi podpowie od czego zacząć ? Chce taką makiete 2m. na 1,5., z jakiego materialu ma byc podłoze czy mocowac tory blad czy odrazu na trawkię. Gdzie mozna kupic elementy do budowy i jakie nalepiej stosowac ?
 

radecki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Najlepiej zacząć od dokładnego przestudiowania działu Planuję i Relacje. Ja tak zrobiłem i chęć natychmiastowej budowy mocno osłabła. Dowiedziałem się ile rzeczy trzeba wziąć pod uwagę już w fazie projektowania. O ilości potrzebnego miejsca, czasu i kasy nie wspomnę, bo to osobny rozdział. :)
 

radecki

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
tom_rybnik napisał(a):
Z jakiego materiałun ma być blad :?:
radecki napisał(a):
Najlepiej zacząć od dokładnego przestudiowania działu Planuję i Relacje.
Gdybyś zrobił to o czym pisałem post powyżej, nie musiałbyś zadawać tego pytania.

tom_rybnik napisał(a):
Mam taki mały wolny pokój 4x 3,5 i tam chce makiete HO
Przynajmniej wiemy ile miejsca jest do dyspozycji. :D
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
304 1 0
#6
tom_rybnik napisał(a):
Witam !
Planuję budowę makiety od zera czyli nic narazie nie mam, ale chce makiete w kształcie litery L. Czy ktoś mi podpowie od czego zacząć ? Chce taką makiete 2m. na 1,5., z jakiego materialu ma byc podłoze czy mocowac tory blad czy odrazu na trawkię. Gdzie mozna kupic elementy do budowy i jakie nalepiej stosowac ?
Jak już trafiłeś na to forum to skorzystaj z jego zawartości. Poświęć pewien czas na czytanie postów z relacjami z budowy makiet oraz planami budowy makiet - a także wiele innych działów.


Popracuj nad ortografią i interpunkcją - Forum nie jest żadnym GG.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
191 0 0
#9
tom_rybnik napisał(a):
Witam!.....Chce taką makiete 2m. na 1,5.
Chcieć to trochę za mało.
Posłuchaj rad i poczytaj!
Najpierw wszystko po kolei zaznaczając tematy, które Cię najbardziej zainteresują, a potem dopiero zacznij planować.
I nie wyobrażaj sobie, że od razu zbudujesz coś takiego jak archico.
 
Reakcje
0 0 0
#10
tom_rybnik napisał(a):
Czytałem i widziałem kilka materiałów, ale i tak nie wiem jakiego materiału użyć :( Jade do Obi zobaczyć co maja tam za materiał :)
Lepiej zrobisz czytając na forum z czego budujemy makiety i odnieś to do swoich warunków. Zanim coś kupisz zaplanuj makietę (zgrubnie), zastanów się z jakich kawałków ją zrobisz i jak ją będziesz przenosił i przechowywał.
A teraz wersja dla leniwych - lista materiałów: osb, sklejka, a nawet panele podłogowe :)

Pozdrawiam

Michał
 

Moza

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
tom_rybnik, a masz juz jakies tory lub cos oprócz loko??? wogole jakis ogolny pan jak bedzie przebiegalo torowisko itp??

Ja tez zaczynam budowac Makiete( czekam na paczki) :D
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 5
Planuję 5
Planuję 20
Planuję 11
Planuję 95

Podobne wątki