• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Planuje ale.....

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#21
Po co robisz makietę stacjonarną na geolineach. Sprzedaj je w cholerę a za uzyskane w ten sposób pieniądze kup jakieś tory bez tego plastiku pod spodem, choćby z Piko. Wtedy nie dość, że Ci na podmakietowe napędy np od Conrada starczy to i makieta na wyglądzie zyska.
Coś mi się wydaje, że kolega Marek76 raczej szuka "szybkich" rozwiązań, stąd pomysł z Geoline.
PIKO czy inne zaraz trzeba by szutrować.

Może się mylę, ale takie wnioski wysnuwam z tych stwierdzeń:
(...) jestem weteranem w nie skończonych budowlach, już parę razy sam coś budowałem ale zawsze wszystko poszło do kosza.
Ja bym raczej nie sprzedawał tych geolinów bo nie sądzę aby ktoś to kupił za kasę za jaką można dostać w sklepie. Sprzedając je, kolega Marek76 musiałby więc zaoferować raczej niższą niż w sklepie cenę (patrząc na oferty na znanym portalu aukcyjnym), a tym samym straci.
Fakt, że szutrowany tor wygląda lepiej, ale patrząc na układ makiety - typowy tort do zabawy w kolejkę, to wg. mnie jest OK. Nic tylko budować dalej.

Jak już kolega upora się z najtrudniejszym zadaniem w tym projekcie - uruchomieniem torów i sterowania (w tym rozjazdami) i zamocuje to do makiety, to potem już z górki, bo przyjdzie pora na domki, trasy, latarnie i trawkę z rolki... :)

Marek76, Good Luck!
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#22
Coś mi się wydaje, że kolega Marek76 raczej szuka "szybkich" rozwiązań, stąd pomysł z Geoline.
PIKO czy inne zaraz trzeba by szutrować.

Może się mylę, ale takie wnioski wysnuwam z tych stwierdzeń:

Ja bym raczej nie sprzedawał tych geolinów bo nie sądzę aby ktoś to kupił za kasę za jaką można dostać w sklepie. Sprzedając je, kolega Marek76 musiałby więc zaoferować raczej niższą niż w sklepie cenę (patrząc na oferty na znanym portalu aukcyjnym), a tym samym straci.
Fakt, że szutrowany tor wygląda lepiej, ale patrząc na układ makiety - typowy tort do zabawy w kolejkę, to wg. mnie jest OK. Nic tylko budować dalej.

Jak już kolega upora się z najtrudniejszym zadaniem w tym projekcie - uruchomieniem torów i sterowania (w tym rozjazdami) i zamocuje to do makiety, to potem już z górki, bo przyjdzie pora na domki, trasy, latarnie i trawkę z rolki... :)

Marek76, Good Luck!
Właśnie to był horror.Szutrowanie:mad:
Rozjady się po sklejały powpadał szuter tam gdzie go nie było trzeba,koszmar.Zgadzam się jak oglądam większość waszych prac to mi tu wstyd nawet taki temat poruszać.Ale po świętach ruszam dalej.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#23
Witam.Mam jeszcze pytanko na temat wielu poziomów na torcie.Poziom jak sądze to ok.10 cm. od podłoża do góry.
Jak tor jest 60 cm. od krawędzi torta i wykolei się pociąg to jakie są metody do wydobycia go i ustawienia go z powrotem.Proszę o pomoc na zdjęciach jak to jest u was rozwiązane.
Dziękuję za wszelką pomoc.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#24
Zrobię teraz torta do zabawy z dziećmi,ale z możliwością dołączenia modułów FREMO.Ale najpierw zabawa;)
[DOUBLEPOST=1492465569,1492464301][/DOUBLEPOST]Jak sterować cyfrówką z komputera???
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#25
Tak teraz przeglądam forum.Ale widzę tylko FREMO!!!!
Tu nie każdy użytkownik chce stosować norny ale chce się bawić!
Jak ktoś prosi o poradę to myślę że doświadczeni w modelarstwie kolejowym powinni udzielić sensownej odpowiedzi.
Po co robisz makietę stacjonarną na geolineach. Sprzedaj je w cholerę a za uzyskane w ten sposób pieniądze kup jakieś tory bez tego plastiku pod spodem, choćby z Piko. Wtedy nie dość, że Ci na podmakietowe napędy np od Conrada starczy to i makieta na wyglądzie zyska.
Ja je sprzedam a ty je kupisz?
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#26
Tak teraz przeglądam forum.Ale widzę tylko FREMO!!!!
Tu nie każdy użytkownik chce stosować norny ale chce się bawić!
Czytaj działy dla początkujących a nie makieta modułowa.
Jak ktoś prosi o poradę to myślę że doświadczeni w modelarstwie kolejowym powinni udzielić sensownej odpowiedzi.
I takie odpowiedzi dostajesz, oczywiście na miarę zadawanych pytań.
Ja je sprzedam a ty je kupisz?
A na cholerę mi Geolajny. Nie używam tego dziadowstwa. Głupia gadka. Płaczesz, że nie masz kasy to pokazuję Ci jak ją zdobyć bez uszczuplania funkcjonalności układu Twojego torta. Geoliny są relatywnie drogie i uważam, że spokojnie z kasy ze sprzedaży tych torów uzyskałbyś wystarczające środki na np. piko a gleisy i napędy rozjazdów np. od Conrada, ale jak mamy jeszcze do czynienia z dwoma lewymi rączkami no to sorry.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#27
Dominik napisz prosto że jestem debilem.
Administrator forum umie przenieść temat w odpowiednie miejsce.A może się mylę?
Jak ty masz dwie prawe rączki to każdy tego nie musi mieć.Powodzenia w dalszych pracach tylko DLA zawansychowanych!!!!
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#28
Piszę prosto, że się niepotrzebnie nakręcasz. Każdy z nas kiedyś był początkujący. Ci którzy chcieli, i włożyli w to trochę pracy stali się zaawansowanymi. To nie jest żadne szamaństwo ani wiedza tajemna. Tyle, że trzeba chcieć się nauczyć, trzeba próbować, pokazywać na forum, słuchać co jest źle bez brania tego do siebie i poprawiać. Ale faktycznie nie każdy musi być zaawansowany. Jest na forum wątek o tym jak gość puszcza sobie kolejki na dywanie...
Podstawę pod tego Twojego torta masz z tego co widać na zdjęciach zrobioną solidnie i starannie. Kochasz geolajny, no to żeby kupić napędy zwrotnic musisz wziąć jakieś nadgodziny. Zawsze tak jest, albo rybki albo akwarium.
 
OP
OP
M
Reakcje
0 0 0
#29
Ten tort tylko dla zabawy z synem i córką.To nie pójdzie na żadne wystawy ale chcę to zrobić w miarę realistycznie.Jak to wyjdzie dobrze to może będzie kiedyś FREMO.A szutrowanie torów to było katastrofa.Dlatego kupiłem plastiki.A nadgodziny już mam;)
 

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#30
Co do Geoline na 100% można je użyć w tunelach :)
Zrobiłeś stół, czyli widać że CHCESZ coś zrobić, więc ludzie tutaj na prawdę Ci pomogą, doradzą. Jakkolwiek by to czasami nie zabrzmiało, to w 90% mają rację
Czy myślałeś żeby część zrobić w analogu? Ma to swoje plusy. np nie musisz klikać na ekranie żeby przełączyć zwrotnicę, czy zapalić światełko w domku. Możesz się skupić na oglądaniu pociągu, zamiast klikaniu na ekranie.
Dzięki temu i dzieciak będzie mógł sam zmieniać układ zwrotnic. zobaczysz że dla niego to frajda. Zwykłe przełączniki to niedoceniana prostota.
poza tym odejdzie ci kilka dekoderów, więc zaoszczędzisz.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
#31
Marku,

powiem tak, też miałem pełno goelineów, na dodatek kilkanaście rozjazdów z dekoderami. Wszystko sprzedałem, a kasę zainwestowałem w Roco line. Szutrowanie też takie straszne nie jest, a efekt jaki dzięki temu osiągniesz jest o wiele lepszy.
pozdrawiam

też Marek
i rocznik taki sam.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
439 8 0
#40
Napisz do Kotebi, że potrzebujesz wysoki a nie niski, który aktualnie ma w ofercie. Może Ci wytnie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 5
Planuję 5
Planuję 20
Planuję 11
Planuję 95

Podobne wątki