• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Planuję makieta modułowa :)

Reakcje
0 0 0
#1
Hej :)
Jestem tu nowy, planuję zacząć budowę makiety modułowej (120x50) podłoże chyba styropian (tani :p a u mnie z pieniędzmi krucho :( ) niestety sterowanie analogowe (zestaw analogowy dostałem dwa lata temu :p Trochę nie wiem jak się do tego zabrać :( "pudełko" wiem jak zrobić :p wyłożyć je kawałkiem styropianu i na to hmmm wycięte z płyty MDF? (ta tylna od szaf :D )"odwzorowanie" torów i przykleić do styropianu a potem kształtować teren. Planu takowego nie mam linia jednotorowa z malutką stacją na lokomotywę i jeden wagon i może rozjazd na drugi tor ;) Liczę że znajdę tu pomocnych ludzi :) Dzisiaj jak skończę lekcje pojadę zapoznać się z cenami styropianu i jakiś semaforów trawek itp ;)
 

Załączniki

OP
OP
B
Reakcje
0 0 0
#3
Festero napisał(a):
znaleźć i przeczytać
mam jakiś poradnik z ŚK, ale to czarna magia :p jakieś specjalne profile czołowe :shock: a można zrobić coś na styl szuflady :?: :?: którą "wypcham" styropianem :D i położę na to wyciętą wraz z torami (mam mechano) pliśnię :?: a potem zrobię na jednym odcinku nierówność terenu, dodam z resztek styropianu jakąś górkę małą :)
 
Reakcje
0 0 0
#4
Wszystko zależy od tego czy to ma być faktycznie segment modułu czy tylko taka pokojowa dioramka udająca takowy segment. Poczytaj o tym, to forum pęka w szwach od informacji tego typu
 
OP
OP
B
Reakcje
0 0 0
#5
ja nie chce zabierać tego na wystawy ani nigdzie :) tak aby odciągnąć siebie od komputera :p poszukam poszukam, może znajdę coś ciekawego :)
Dzięki wielkie!

No niestety muszę się zbierać do szkoły...

Miłego dnia :)
EDIT: Na szybko zrobiony plan :)
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#6
Takie coś to nie makieta modułowa, tylko diorama.
Jeśli będzie na półce, to wystarczy nawet płyta ze sklejki z przyklejoną płytą styroduru (styropian za miękki i śmieci), ewentualnie brzegi z HDFu w kolorze mebli :)
 
OP
OP
B
Reakcje
0 0 0
#8
BORUCH napisał(a):
Tory są czy nie ma?
to był zestaw analogowy mechano o ten :D http://makieciarz.pl/product_info.php?c ... cts_id=870 (mam torów prostych mam 6, trzy rozjazdy dwa lewe jeden prawy) z tego całego zestawu jakoś działa lokomotywa (nie zawsze chce ruszyć :( ) i jeden wagon. tylko to przetrwało z remontu mieszkania :(

ciekma napisał(a):
Takie coś to nie makieta modułowa, tylko diorama.
Jeśli będzie na półce, to wystarczy nawet płyta ze sklejki z przyklejoną płytą styroduru (styropian za miękki i śmieci), ewentualnie brzegi z HDFu w kolorze mebli
z czasem jak się rodzice wyniosą :D albo wybłagam ich aby zwolnili pokój telewizyjny (co chyba nigdy nie nastąpi) to rozbuduję to o kolejne "scenki" :)

Byłem w Koszalińskim sklepie z akcesoriami H0 i ceny są niższe niż w sklepach internetowych (ale nie wszystko) :p
Semafor diodowy 2-komorowy - 7zł
Semafor diodowy 5-komorowy - 14zł
wagon PKP IC - 95zł
Trawka statyczna - 12.50 woreczek
Jeżeli wiecie gdzie taniej coś można dostać proszę o linki
\


Niedługo mam urodzinki, to pewnie dostane trochę pieniędzy i wszystko wydam na makietę :p
 
OP
OP
B
Reakcje
0 0 0
#9
Przeglądając inny temat, który natchnął mnie odrobinkę do zmiany :) Liczę na waszą pomoc w doborze semaforów.
Oraz mam pytanie, byłem w castoramie i stałem kilka minut przy styropianach i myślałem i myślałem :D i wymyśliłem aby dać styropian o grubości 50mma góry i większe wzniesienia z gipsu zrobić, bo bo drobne obniżenia i nierówność terenu na polu :D to można zrobić nożem w styropianie. A klej do styropianu złączy ładnie dwa kawałki bez widocznej "przerwy" między nimi? (styropian ma wymiary 100x50 a ja potrzebuję 120x50 :) chodź zawsze można zmniejszyć )
 

Załączniki

Reakcje
1.731 13 0
#10
Witaj Bartoszu. Postaram Cie sie jakoś powoli pomóc. na Jutro narysuje ci w programie Paint schemat tego co można zrobić na dioramie z materiałów ,które teraz posiadasz.
. Napisz proszę co masz dokładnie do robienia dioramy OK?
 
OP
OP
B
Reakcje
0 0 0
#11
Na razie mam wielką płytę wiórową (chyba) 110 x 180 x 2, i to co na zdjęciu :D tory mogę dokupić jak coś ale tylko mechano :( bo piko (zwłaszcza rozjazd) są drogie

a co do pierwszej części to po jednej stronie planuję lasek na górce i wydeptana droga a z drugiej części trochę nierówny teren gdzie będą jakieś domki z ogródkiem może blok i pole wraz z chatką :)
 

Załączniki

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#12
Bartosz Kowalik, jeden rozjazd Piko to 40 zł, dwa flexy to będzie 20 zł i starczy Ci na całą diorame. Bo te Mehano to kicha :<
 
Reakcje
1.731 13 0
#14
Nie bardzo wiem z to za tory ale widzę ,że nie zbyt ok :( No nic postaram Ci się jakoś to na jutro rozrysować ale wiem jedno- jeśli masz robić dioramę to tylko z tym jednym rozjazdem. Po za tym, spróbuj wejść na Allegro i tam czasem za grosze ludzie sprzedają tory piko i rozjazdy również. .Może się uda :D
 
OP
OP
B
Reakcje
0 0 0
#17
ciąć chyba mogę?:D mama pozwala mi się w to jak to określiła bawić tylko w weekend :( bo szkoła i te sprawy :|


edit:
w Koszalinie też można kupić pikowskie tory 23,9cm około 5-6zł z tego co pamiętam a rozjazdy ...



edit2 :p
ale nad tym długim torem piko muszę pomyśleć, przynajmniej nie będzie trzeba do każdego toru kabli lutować :p
 
Reakcje
1.731 13 0
#20
Wiec na taki wymiar ci rozrysuje dioramę i z torami Piko-a-glaise. Nie są drogie i polecam,żebyś uzbierał jakoś na te tory, a mechano sobie naprawde daruj , bo potem bedziesz żałował ,że na nich zacząłeś robić
ok?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 6
Planuję 15
Planuję 30
Planuję 5
Planuję 5

Podobne wątki