• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Planuję makietę.

OP
OP
daroTRN
Reakcje
0 0 0
#22
Typowe perony różnych producentów mają szerokość od 60 do 68mm. Odstęp "peronowy" wg instrukcji Piko to 92,8mm między osiami torów.
Poniżej jest zmodyfikowany Twój plan z zaznaczonym peronem. W programie jest funkcja "miarka dystansu" do mierzenia odległości. Jak używać opisane jest w pomocy.
Zobacz załącznik 262196
Pogrzebałem jeszcze trochę :) nie umiem w scarmie wstawić domków i innych dodatków ale takie coś wydumałem jeszcze na bazie projektu torowiska kolegi Marqusa :) myślę, że nie będzie zastrzeżeń :) pozdrawiam :)
 

Załączniki

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#23
Pogrzebałem jeszcze trochę :) nie umiem w scarmie wstawić domków i innych dodatków ale takie coś wydumałem jeszcze na bazie projektu torowiska kolegi Marqusa :) myślę, że nie będzie zastrzeżeń :) pozdrawiam :)
Ja też za bardzo domków nie umiem wstawić ale doszedłem do jednego ,planuję torowisko nie zajmuje się domkami ,tak przynajmniej na samym początku ,później prawidłowa sygnalizacja ,rodzaj ,rozmieszczenie itd...
 
Reakcje
45 1 5
#26
Nad tym to jeszcze pomyśleć trzeba... Jak ma wyglądać jazda manewrowa na takim układzie torowym?
Screen Shot 2015-01-27 at 10.01.38 PM.png


Lokomotywa ze składem jedzie ze szlaku na bocznice i potem żeby odstawić wagony na tor bocznicowy z czerwonym koziołkiem, musi je wepchnąć. Tylko ten tor wyciągowy krótki taki...
 
OP
OP
daroTRN

daroTRN

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
Witam ponownie :) posiedziałem, podumałem i wyszło mi takie coś co szanowni koledzy myślą o takim układzie co może jeszcze zmienić :)? w sumie jak z waszego doświadczenia będą się poruszały składy czy coś może haczyć np jeden skład o drugi ? proszę o opinie :) ale nie rozjeżdżajcie mnie za bardzo pozdrawiam :)
 

Załączniki

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#31
Moim zdaniem, układ nie ma większego sensu. Między torami nie ma możliwości zmiany toru podczas jazdy w obie strony, a tym samym nie ma jako tako stacji. Osobiście na twoim miejscu zdecydowałbym się na plan kolegi @Marqus :ostrozny:. Twój jakoś tak mi się nie widzi (n)
 
OP
OP
daroTRN

daroTRN

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Moim zdaniem, układ nie ma większego sensu. Między torami nie ma możliwości zmiany toru podczas jazdy w obie strony, a tym samym nie ma jako tako stacji. Osobiście na twoim miejscu zdecydowałbym się na plan kolegi @Marqus :ostrozny:. Twój jakoś tak mi się nie widzi (n)
Hm no ok ale ja bym chciał pojeździć więcej niż dwoma składami............
a dwa nie wychodzi mi za bardzo powstawianie jakiś zwrotnic na łukach :/
 
OP
OP
daroTRN

daroTRN

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#33
Ktoś może jeszcze jakieś konstruktywne porady ? np jak dodać zwrotnice na łukach aby pozostało to co jest ? a wprowadzić to co napisał kolega Marlin ? bo ja tam jakoś nie jestem w stanie upchnąć w żaden sensowny sposób zwrotnic bleeee
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
#34
Nie zmieniałbym układu już ładnie rozrysowanego przez marqusa. Wolałbym wydać pieniądze nie na dodatkowe tory, a na jakąś ładną lokomotywę :) Jak dla mnie przekombinowane ale ja wychodzę z założenia, że czasami mniej znaczy więcej.
 
OP
OP
daroTRN

daroTRN

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Nie zmieniałbym układu już ładnie rozrysowanego przez marqusa. Wolałbym wydać pieniądze nie na dodatkowe tory, a na jakąś ładną lokomotywę :) Jak dla mnie przekombinowane ale ja wychodzę z założenia, że czasami mniej znaczy więcej.
No ja wszystko rozumiem ale mało torów żeby pojeździć wiecej niż dwoma składami :( to mnie boli :(
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#36
No ja wszystko rozumiem ale mało torów żeby pojeździć wiecej niż dwoma składami :( to mnie boli :(
Miałeś kiedyś możliwość jazdy po makiecie jako prowadzący pociąg? Wydaje mi się, że nie. Opanowanie dwóch składów to niezła sztuka a 3 to chyba się nie da przy pomocy jednej osoby. Ja też lubię dużo torów, ale układ powinien mieć jakiś sens. Jak bardzo jednak chcesz dodatkowy tor to dołóż go na zewnątrz. Wjazd i wyjazd odbywał by się na stacji na dole. Oczywiście modyfikujesz ostatni projekt Marqusa.
 

Merlin

Moderator Grupy BGM
Zespół forum
BGM
H0e
Reakcje
1.371 2 0
#37
Z cyfrą na planie marqusa naprawdę da się pojeździć i porobić manewry :) Na dole przedłużysz mijankę i będzie już całkiem idealnie (y)
 
OP
OP
daroTRN

daroTRN

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#40
Miałeś kiedyś możliwość jazdy po makiecie jako prowadzący pociąg? Wydaje mi się, że nie. Opanowanie dwóch składów to niezła sztuka a 3 to chyba się nie da przy pomocy jednej osoby. Ja też lubię dużo torów, ale układ powinien mieć jakiś sens. Jak bardzo jednak chcesz dodatkowy tor to dołóż go na zewnątrz. Wjazd i wyjazd odbywał by się na stacji na dole. Oczywiście modyfikujesz ostatni projekt Marqusa.
Powiem wam ze kombinuję z dodaniem toru jednego na zewnątrz jak pisał Marcin Kempa ale jakbym nie robił nie wychodzi mi dodanie tego toru na zewnątrz......
 

Podobne wątki