• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Planuję makietę 180x120x85cm

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#42
To jest dział planuje.
Mamy radość ze spekulacji i prawie nigdy nie dochodzi do następnej fazy. A jeżeli ,to kończy się to katastrofą czytaj imprezy modelarnia w Bytomiu . Pouczjący post.
Oczywiście , że nie umiejętne rozłożenie torów będzie katastrofą . Dlatego wszyscy będzie my doradzać jak zrobić żeby było pięknie. Jak zrobisz ósemkę to ilość torów na górze i na dole bedzie taka sama a możliwości się podwajają. I wygląda dużo lepiej.
Poproszę linki do tych filmików bo jestem mało internetowy.
Nie ma cieńszych i grubszych. To jest hobby i ma przynosić radość i przyjemność. Chyba , że mówimy o profesjonalizmie lub komercji. Albo co gorsza o pewnych zaburzeniach w postrzeganiu otaczającej hiperrzeczywistości. Wtedy liczymy nity i mierzymy ich średnice. Smutne jest to , że liczcze nie zauważają silników elektrycznych w modelach parowozów.
Miłej zabawy najlepiej w większym gronie.
 

wadliwiec

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#43
To jest dział planuje.
Mamy radość ze spekulacji i prawie nigdy nie dochodzi do następnej fazy. A jeżeli ,to kończy się to katastrofą czytaj imprezy modelarnia w Bytomiu . Pouczjący post.
Oczywiście , że nie umiejętne rozłożenie torów będzie katastrofą . Dlatego wszyscy będzie my doradzać jak zrobić żeby było pięknie. Jak zrobisz ósemkę to ilość torów na górze i na dole bedzie taka sama a możliwości się podwajają. I wygląda dużo lepiej.
Poproszę linki do tych filmików bo jestem mało internetowy.
Nie ma cieńszych i grubszych. To jest hobby i ma przynosić radość i przyjemność. Chyba , że mówimy o profesjonalizmie lub komercji. Albo co gorsza o pewnych zaburzeniach w postrzeganiu otaczającej hiperrzeczywistości. Wtedy liczymy nity i mierzymy ich średnice. Smutne jest to , że liczcze nie zauważają silników elektrycznych w modelach parowozów.
Miłej zabawy najlepiej w większym gronie.
O tym pisałem https://www.facebook.com/watch/?v=517986679076215
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#44
Skazał bym na wygnanie. Tabor z zestawów startowych. Tory pewnie piko. Zupełnie nie takie profile pionowe. Samo zło. I pewnie bez certyfikatu forum.
A jak się przyjemnie oglada. Muszę obejrzeć jeszcze kilka razy bo nie kumam jak one zmieniają się kółkami.
Jak ja chciał bym mieć takie coś. Czyba zamówie sobie wizytę w Biłgoraju w celu bliższego zapoznania.
 

wadliwiec

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#45
Skazał bym na wygnanie. Tabor z zestawów startowych. Tory pewnie piko. Zupełnie nie takie profile pionowe. Samo zło. I pewnie bez certyfikatu forum.
A jak się przyjemnie oglada. Muszę obejrzeć jeszcze kilka razy bo nie kumam jak one zmieniają się kółkami.
Jak ja chciał bym mieć takie coś. Czyba zamówie sobie wizytę w Biłgoraju w celu bliższego zapoznania.
Skazał bym na wygnanie. Tabor z zestawów startowych. Tory pewnie piko. Zupełnie nie takie profile pionowe. Samo zło. I pewnie bez certyfikatu forum.
A jak się przyjemnie oglada. Muszę obejrzeć jeszcze kilka razy bo nie kumam jak one zmieniają się kółkami.
Jak ja chciał bym mieć takie coś. Czyba zamówie sobie wizytę w Biłgoraju w celu bliższego zapoznania.
Samo zło (dlatego wadliwiec), a jednak zaintrygowało - jak zmieniają się kółkami.
 

Slawomir

Użytkownik
Reakcje
37 24 8
#46
Samo zło i pięknie działa. Muszą Cię usunąć z forum. Sam sobie jesteś winien. Trzeba było poprzestać na planowaniu. A tak odebrałeś chleb etatowym doradzaczom.
Nie znam się na taborze ale wiem , że z zestawów startowych to samo zło. Do niczego.
Gratuluje pięknego pomysłu i wykonania.
 
OP
OP
O

Omen81

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#47
witam szanowne grono kolejarzy :) kolejarek ;) po dosc długiej nieobecnosci tutaj, zreszta nadal jestem matołek w tych tematach. Budowa domu, zmiana pracy, narodziny coreczki sprawiły ze temat makiety zamknałem to....dzis. Mam specjalnie zrobiony pokoj o wdziecznej nazwie "hobby room" specjalnie na wolne chwile. Planuje powolutku zrobic w koncu makietę h0 . Tabor głownie PIKO PKP. Wymiary makiety ok.1,80 x 3,50-4.00m.
Pytanie do szanownego grona: czy moge na Was liczyć aby ktos zaproponował mi układ torów, szczerze przyznam sie bez bicia, nie mam głowy do programów komputerowych. Pozdrawiam serdecznie! i licze na wyrozumiałość.
 

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
#48
witam szanowne grono kolejarzy :) kolejarek ;) po dosc długiej nieobecnosci tutaj, zreszta nadal jestem matołek w tych tematach. Budowa domu, zmiana pracy, narodziny coreczki sprawiły ze temat makiety zamknałem to....dzis. Mam specjalnie zrobiony pokoj o wdziecznej nazwie "hobby room" specjalnie na wolne chwile. Planuje powolutku zrobic w koncu makietę h0 . Tabor głownie PIKO PKP. Wymiary makiety ok.1,80 x 3,50-4.00m.
Pytanie do szanownego grona: czy moge na Was liczyć aby ktos zaproponował mi układ torów, szczerze przyznam sie bez bicia, nie mam głowy do programów komputerowych. Pozdrawiam serdecznie! i licze na wyrozumiałość.
Ten wymiar to z pustym środkiem?
Może coś w mój deseń?
 

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
#50
Może być pusty środek a może być duża "L". Gdzie mogę obejrzeć twoją makietę?:)
Zapraszam na mój wątek " makieta do emerytury" ;).
A pytałem się dlatego, że wygodna praca przy makiecie to jest max do 70 cm na szerokość, później to jest jazda po bandzie, plecy i odległość to już jest wyzwanie, trzeba kłaść się na makiecie ;)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#51
Makietę w kształcie L możesz zobaczyć tutaj, ciekawą propozycją może być również makieta modułowa. Jak duży masz Hobby Room?
Możesz się wybrać do jakiegoś klubu modelarskiego w okolicy, wiedzę że jesteś z Gliwic. Katowicach jesteś GGM a w Kozach BGM. Jak coś to na spotkania BGMu jeżdżę przez Gliwice to mogę Cię zabrać.
 
OP
OP
O

Omen81

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#53
Zapraszam na mój wątek " makieta do emerytury" ;).
A pytałem się dlatego, że wygodna praca przy makiecie to jest max do 70 cm na szerokość, później to jest jazda po bandzie, plecy i odległość to już jest wyzwanie, trzeba kłaść się na makiecie ;)
BARDZO ładna makieta twoja. ogladałem. Ja mysle o ksztalcie L z mozliwoscia dobudowy drugiego L waskiego aby polączyc w owal w przyszłosci... na dniach uporzadkuje pokoj bo narazie koncze remont lazienki i wszytkie narzedzia, rzeczy leżakują w tym pokoju.
 
OP
OP
O

Omen81

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
#54
Dziekuje za kilka propozycji... ta ostatnia przypadła mi do gustu...coś w ten desen bym chciał. Jak uporzadkuje pokoj to wtedy wrzuce fotke z wymiarami miejsca które mam do dyspozycji. I ogólny słowny zarys tego co gdzies mam w głowie...pozdrawiam!
 

Podobne wątki