• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Planuję budowę makiety w sierpień/wrzesień br.

Grzeju

Aktywny użytkownik
Reakcje
22 0 0
#63
No to teraz juz wszystko wiesz...nic tylko sie zabrać do roboty...
rozumiem że oprócz miejsca wypertraktowałeś z rodzicami tez duży zastrzyk gotówki:
-rozjazdy ok 1000
- semafory ok 500 (licząc zestawy do samodzielnego składania, bo za gotowe Veissmanny zapłacisz z 2000)
-tory ok 500
- stolarka...7*50=350
A gdzie tu zieleń, szutry, budynki, pojazdy i inne wykończenia.

P.S. Liczyłem 7 modułów wg układu jaki zamieściłeś
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
82 1 0
#66
W zwrotnicy to krzyzownicy raczej nie ma ani metalowej ani żadnej innej, krzyżownica moze być w rozjeździe którego jedną z części jest zwrotnica...
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
315 13 0
#73
Śledzę sobi ten wątek i patrzę jak koledzy z forum zaczynają jeździć po Tobie Macieju. Nie miej im tego za złe bo oni znają realia. Uwierz mi, że każdy "zielony" chce zbudować stację i to najlepiej węzłową :D To jest mnóstwo pieniędzy i masa pracy - takiej żmudnej, że się po kilka godzin siedzi i dłubie a segment wygląda prawie identycznie jak przed robotą. Tak więc jesli faktycznie chciałbys pojeździć po spotkaniach z własnymi, wykończonymi skrzynkami proponuję Ci sprawdzoną metodę na którą szczerze powiedziawszy sam wpadłeś ;)
Maciej41 napisał(a):
Jeśli będę robic Oławę, to napewno ją baaaaardzo mocno odchudzę :D Niechcę na początku robic czegoś wielkiego, co później może mi zupełnie nie wyjść.
Najlepiej odchudź ją do kawałka szlaku tak ze 2 skrzynki... Żeby ambitniej było to dwutorowego może. Mało tego jeszcze na spotkaniach a po dwutorówce jeździ się że hej.
 
OP
OP
M

Maciej41

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#74
Nie skończy się na planach, na pewno coś będzie, jeszcze w tym roku zaczęte. A tych którzy zaczynaja sobie "jeździć", proszę o nie udzielanie sie w tym wątku, bo uwieżce mi - nic nie pomagacie ;) Plany się zmieniły, postanowiłem na początek zrobić 3 albo 4 moduły szlakowe na prostej z małym przystankiem z peronem na jeden Y, oraz z bocznicą. Myślę, ze na początek budowa takiego modułu sie opłaci :p
 

Woytek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#77
Gała napisał(a):
pepej, ale koledze z pewnością chodziło o rozpoczęcie budowy swojej makiety ;)
Dokładnie

Tak w ogóle to myślę że w porywach mógłby kolega Maciej zrobić ten przystanek, ale bez bocznicy, za to na linii dwutorowej i żeby się coś więcej zmieściło niż jeden "Y'. No przyznajcie, taki plan byłby chyba bardzo realistyczny, ba, nawet wykonalny.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 46
Planuję 5
Planuję 5
Planuję 20
Planuję 11

Podobne wątki