• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Planuję budowę 2 metrów szlaku zelektryfikowanego

OP
OP
G
Reakcje
28 0 6
#44
Zaczęło mnie teraz zastanawiać, czy przypadkiem nie naciąłem zbyt wąskiej ławy..
Przy takiej szerokości nie da rady postawić słupów inaczej niż na skarpach (rys1). Jednak jak chodziłem pooglądać jak to wygląda w realu, to słupy stoją jeszcze na płaskim, a dopiero potem zaczyna się skarpa (rys2). Czy mogę prosić o poradę? Mógłbym obniżyć nasyp choćby o 0,5 cm i ławę dać trochę szerszą
 

Załączniki

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#45
Wiesz różnie to bywa kiedyś za moim domem była linia dwutorowa ciągnie się daleko. 1 km został już przerobiony na obwodnice ale zostało ok 1,5 km- 2 km z tamtąd z kumplem wycinamy młode brzozy (na konstrukcje szałasu) więc widze, że tam słupy na zboczu mają wybetonowany stojak potem tor jedzie równo w wykopanym terenie jak sie ociepli i pójde zobaczyć jak szałas (nieskończony wystawiony na wiatr czy jeszcze istnieje) to obfoce ci tą linie (pozostałości może spodoba ci się :D

Tak jak tu:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a1/Linia_kolejowa_nr_401_kier_Szczecin.jpg/240px-Linia_kolejowa_nr_401_kier_Szczecin.jpg
Najpierw jest normalnie a potem tworzy się wąwóz a nad nim most dla rolników i drugi dla lini KLUCZBORK-JEŁOWA świetnie to wygląda. Jeśli zdecydujesz się na budowe tego fragmentu moge ci dokładnie go sfotografować.
 
OP
OP
G
Reakcje
28 0 6
#47
Linie biegnące wąwozem nie podobają mi się. Wolę, gdy pociąg jedzie na nasypie - wtedy można go podziwiać. A jak biegnie wąwozem, to widać tylko dach.
 
OP
OP
G

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
#49
Przytwierdziłem już ławę, tym samym ukończyłem pierwszy etap budowy - konstrukcja ze sklejki.
Nie wiedziałem, że to tyle pracy wymaga. Poświęcilem temu 2 tygodnie, często po kilka h pracy każdego dnia. Oczywiście sporo czasu zajęło też poprawianie własnych błędów, no ale robiłem pierwszy raz.
Teraz czeka mnie budowa skarp nasypu i tego kawałeczka terenu po bokach - chcę zrobić swoją własną metodą - zbudować szkielet z grubszej tektury, a potem położyć poszycie z nieco cieńszej.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#50
gotyk1 napisał(a):
....zbudować szkielet z grubszej tektury, a potem położyć poszycie z nieco cieńszej.
Zamiast bawić się w jakieś śmieszne kartonowe konstrukcje kup sobie lepiej bańkę pianki montażowej, nieco siateczki: przyklej, zapiankuj i zaszpachluj bele czym :D
Pianka znakomicie wycisza wszelkie hałasy od taboru ;)
 

Załączniki

OP
OP
G

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
#51
Mam mały problem, zamówiłem dzisiaj w sklepie modelmania kilka sztuk toru tillig elite code 83 na betonowym podkładzie długość 47cm. Jednak przed chwilą znalazłem jeszcze w ich ofercie roco line 83 92cm też na betonowym podkładzie.
Który z tych torów jest lepiej zrobiony, wierniejszy oryginałowi? Tor na drewnianym podkładzie mam roco, więc kusi mnie żeby ten drugi też był roco i aby jutro z rana przedzwonić i zmienić jeszcze zamówienie.. Aha i czy wysokość podkładów tillig i roco jest dokładnie taka sama? Bo wiem, że szyna tu i tu ma 2,1 mm ale o podkładzie nic nie pisze.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#52
Witam :D . Długość podkładu betonowego Tilliga to 27.62mm w najszerszym miejscu (u podstawy), szerokość 3.66mm u podstawy i 2.88 na wierzchołku, wysokość 2.14mm na części zewnętrznej podkładu i 1.88 w środku podkładu. Wysokość główki szyny 2.51mm. Teraz musi tylko ktoś podać wymiary podkładu betonowego Roco i łatwiej będzie podjąć decyzję. Ja torów Roco na betonowych podkładach nie posiadam. Pozdrawiam i zazdroszczę tempa robót.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#53
O masz! Czytam nieuważnie. Te Tilligi, które mam to nie są code 83. No cóż......... ale przynajmniej chciałem pomóc ;)
 
OP
OP
G

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
#59
Jak już będzie zrobione na gotowo to przykryję to pleksą aby się nie kurzyło, a na tylnej ściance przykleję tekturkę z komunistyczno-robotniczym pejzażem


Mam jeszcze pytanko odnośnie trawy - jaki jest najlepszy sposób na wykonanie realistycznej powierzchni? Chciałbym osiągnąć efekt podobny do tego na zdjęciu
 

Załączniki

Podobne wątki