• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Planuję budowę 2 metrów szlaku zelektryfikowanego

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
Nic nie zdzieraj, tylko zastosuj, tak jak pisałem na PW, osnowę Heki Decovlies - niech cię cena nie przeraża bo jest bardzo wydajne.
A DBH0 może niech pokaże w swoim wątku jak mu wyszło, to się będzie można ustosunkować.
 
OP
OP
G
Reakcje
28 0 6
Jako że znów zrobiło się zimno niedawno wznowiłem pracę na moim odcinku. Torowisko jest już w pełni zaszutrowane, a obecnie bawię się w szatę zieloną. Semafory narazie wyleciały ale później planuję ich powrót, zdjęcia wkrótce. Myślę też o dodaniu nad torami rury z ciepłą wodą taką jak na zdjęciu - co sądzicie?
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Witam :D . O! wreszcie jakiś znak życia! Niech żyje mniejszość zelektryfikowana. No chyba, że ów projekt EWIDENTNIE BEZ PRZEWODÓW SIECI TRAKCYJNEJ oznacza jakieś dramatyczne decyzje o jej rozebraniu :cry: .
PS Dla mnie rura(y) to super pomysł - tym bardziej że słomki do picia idealnie imitują harmonijkowe osłony termoizolacyjne rur.
 
OP
OP
G
Reakcje
28 0 6
Pierwszy metr szlaku jest niemal na ukończeniu! Jeszcze tylko muszę pomalować druty nad torami i słupy bo mają zbyt plastikowy wygląd. Tę matę jednak zdarłem, ale potem maszynką do golenia zgloliłem z niej trawę i użyłem wraz z innymi trawkami. Nie miałem sadzarki więc robiłem na metodę z forum TT bezsadzarkową, ale nie jest wcale tak brzydko.
 

Załączniki

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
Fajnie to wygląda, ale ma kilka zastrzeżeń. Moduł jest trochę za wąski jak na ten nasyp i na imprezie, jeśli zamierzasz gdzieś skrzynki wystawić, możesz się spotkać z różnymi opiniami lub nawet mogą Ci kazać zabezpieczyć tabor przed spadnięciem. Czesi mieli zastrzeżenia do naszych modułów jednotorowych, również wąskich. Rozumiem ich obawy, gdyż jeździły po nich modele za 2500 euro. Przy FREMOwskim module jest trochę więcej miejsca na ewentualne wykolejenia. Sieć wygląda ciekawie tylko zastanawia mnie czy na kolejnym module będziesz miał tak samo rozstawione słupy. Mam nadzieję, że nie :) I ciekaw jestem systemu łączenia sieci na modułach na imprezie. To ważna sprawa aby lokomotywa przy większej prędkości nie zostawiła odbieraka na sieci. ;)
 
OP
OP
G
Reakcje
28 0 6
Dzięki za uwagi
-Wąskość skrzynki była celowa - szerszego badziewstwa nie mógłbym umieścić na półce i to jest generalnie tylko do zabawy w domu, nie planuję jeździć po imprezach pojawiam się na nich jako "oglądacz" a nie uczestnik
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Cześć,
Tak od pewnego czasu obserwuje Twój wątek i zastanawiałem się jak wygląda stan Twojego szlaku na dzień dzisiejszy?

Pozdr.
 
OP
OP
G
Reakcje
28 0 6
Sie ma ffox. Niestety nadal jest tylko 1 metr. Drugi napewno nie zacznie powstawac wczesniej niz na jesien tego roku. Za duzo mam na glowie na razie w zwiazku z praca i nauka:) Ale za to kolejne 2 segmenty (bo jednak chce miec 3 metry szlaku zamiast 2ch) beda nieco lepiej wykonane i nie bede sie tak dlugo nad nimi meczyl jak nad tym pierwszym bo juz wiem co i jak
 
OP
OP
G

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
Cześć. Trwają ostatnie wyliczenia co do dwóch kolejnych skrzynek, bardzo chcę zastosować 2 mosty na jednej ze skrzynek (obok siebie). Jednak tory na skrzynkach mają iść w łuku, a co za tym idzie chcę dać im nieco pochylenia. Teraz moje pytanie - czy w moście tor również może być pochylony?
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Heloł :D Ja nie wiem, ale umieram z ciekawości. Tyle że jeżeli most jest na odcinku prostym to pochylenie toru nie jest potrzebne. Przed mostem wydaje mi się, że zawsze jest kawałek prostego toru chyba właśnie dla wyrównania pochylenia toru. Natomiast mostu na łuku nie widziałem w realu, ale na pewno takie są.
 
OP
OP
G

gotyk1

Użytkownik
Reakcje
28 0 6
Takich bardzo krótkich mostów żelaznych za dużo nie widziałem w realu, jednak te co widziałem rzeczywiście były na prostym odcinku.. no i mosty są proste a nie wygięte :D trochę mi to komplikuje sprawę bo chciałem mieć taki ładny długi 2 metrowy łuczek ale z mostem. Muszę wymyślić to jakoś inaczej
 

Juras

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
Odradzam przechyłkę wogóle. Skalowa nie będzie widoczna, widoczna będzie za duża po przeliczeniu do rzeczywistości. Po za tym konieczne by było zastosowanie odcinków prostych na końcach modułów jeśli ma to być łączone z innymi, bo na łączeniu modułów przechyłki się nie stosuje.
 

Podobne wątki