• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plan tortu

michal2301

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam jestem Michał z Poznania od jakiegoś czasu przeglądam tematy i w końcu sam jeden zakładam.

Mój tabor jest skromny, ale mi wystarczy(zdjęcia dam dzisiaj ale popołudniu).
Mam już płytę paździerzową, tory też już są, tylko miks tzn Roco Line i Piko U(jak wyżej).
Stąd moje pytania czy możecie podać jakieś propozycje torowe? Wiem że będą dwa okręgi ruch w jedną i drugą stronę, dwie bocznice na wagony(a trochę ich jest), trzy stanowiska na lokomotywy. Na razie tyle jak mi coś wpadnie do głowy to będę pisał

P.S. Płyta ma wymiary 1250x1880mm aha jeszcze jedno makieta jest w systemie analogowym
 
A

Adam-H0

Gość
#5
michal duza pomoca byloby jak bys podal swoj wiek - bo jezeli dostajesz od rodzicow kieszonkowe to kupuj PIKO i baw sie dobrze - nabierzesz praktyki i doswiadczenia to wtedy bedziesz kupowal zwrotnice po 400 zl i liczyl podklady czy sie zgadzaja - teraz uloz tory i baw sie dobrze - to moja prywatna rada ;)
 
OP
OP
M

michal2301

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#6
witam ponownie. Przepraszam za torowisko. Mam 20 lat i nie chodzi mi tylko o dobrą zabawę, i jak każdy nie sypiam na pieniądzach i na pewno nie będę kupował zwrotnicy za 400zł
P.S. Już pracuje jeżeli kogoś to interesuje
 
A

Adam-H0

Gość
#7
Widzisz to wyjasnia poziom zabawy ;)
ja bym ci proponowal ROCO bo jakosc i cena sa w porzadku i da sie z tego zrobic cos na dluzsza zabawe i nie jest potem zbyt trudno przejsc na wyzsze wtajemniczenie ;)
 
OP
OP
M

michal2301

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#8
Wyższe tzn? DCC planuje kupić zestaw DCC ale to raczej w czerwcu na razie analog mi starczy. Po drugie planuje dwie makiety jedna dla mnie druga dla taty a pomiędzy nimi łącznik. A pro po zabawy to ja już się jakieś 10 lat bawię. Rozkładałem kolejkę tylko na święta to jest bez sensu, wszystko się niszczy, chcę to zmienić.
 
A

Adam-H0

Gość
#9
Ja sie bawie ponad 40 lat i dalej bede uwazal to za zabawe ;)
przy torach DCC czy Analog nie ma znaczenia - dopiero przy systemie podlaczenia zasilania jest roznica ale od tego sa tu na forum fachowcy ktorzy ci napewno pomoga.
;)
Szkoda ze moje chlopaki nie chca sie ze mna bawic :cry:
 
OP
OP
M

michal2301

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#10
A u mnie Tata nie chciał robić makiety, ja mu powiedziałem, że zajmę się sprawą elektryczną a on niech tylko szuka jakiś fajnych lokomotyw, tylko on woli spalinowe i elektryczne, a ja parowe tylko w tym się nie zgadzamy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Planuję 10
Planuję 70
Planuję 18
Planuję 8
Planuję 52

Podobne wątki