• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plan makiety typu: tort skala-N

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#21
Witam po dłuższej przerwie :D

Poniżej zamieszczam kilka fotek z prac nad moją makietą. :) Co prawda, tempo prac jest ślimacze, ale budowa sukcesywnie posówa się do przodu.
Pozdrawiam.
 

Załączniki

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#25
kociol, tak od makiety dokładnie o takie mi chodziło. Musze pokazać tacie może mu się spodoba :)
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#26
masion83 napisał(a):
czesc no no prace ida do przodu ;) jakiej farby uzyłes do malowania torów ???
szyny maluję farbkami ravella nr 83 i 84, w proporcjii 3/1.Używam torów Fleischmana z odlewem podsypki, która jest w szarym kolorze(nie bardzo mi się podoba) w związku z tym po montażu na makiecie boki opsypuję szutrem, który zalewam z pipetki mleczkiem wikolowym, następnie (po wyschnięciu) tory spryskuję Biedronkowym lakierem do włosów(mocny) z odleglości około 30cm i pędzelkiem nanoszę fugę do płytek kol.brazowy (w postaci proszkowej).Należy pamietać o dobrym wyczyszczeniu główek szyn. :)
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#28
Dawno,dawno temu.... ;)

witam po długiej przerwie(jesli chodzi o realizację mojego pierwotnego projektu)i pewnie nie jeden już postawił krzyżyk na tym projekcie ;) (kto to zrobił miał rację) powiem krótko - wszystko uległo zmianie tzn. plan i cała reszta. Bardzo chciałem zrealizować swój projekt, ale niestety przy tej długości tortu podjazdy na trzeci poziom okazłały się być za strome :cry: i w związku z całą tą sytuacją musiałem opracować nowy plan i (niestety) rozebrać to co już powstało :cry: .
Pozwolę sobie zamieścić nowy projekt, dokładnie wszystko przeliczyłem, przemnożyłem tak aby było już OK.
Co do zagospodarowania terenu to jeszcze pewnie się coś zmieni, natomiast jeśli chodzi o sam układ torów to raczej nie przewiduję jakiś diametralnych zmian.
Założeniem moim było:dwa obwody jednotorowe połączone ze sobą szlakiem jednotorowym. Epoka III/IV, kolej DB, sygnalizacja świetlna, sterowanie lok.DCC, zwrotnice analog. Przede wszystkim przyjemnośc i zabawa :) , a w miarę możliwości zgodność z realnymi zasadami panującymi na kolei.

Pozdrawiam Kociol
 

Załączniki

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#30
Dzieje się coś kolego przy makiecie? Jedyny temat w skali N:( Może byście powrzucali choćby zdjęcia modułów żeby było co podpatrywać. Nie wierzę, że nikt nie ma w Polsce makiety w skali N.
 

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#32
Wspaniałe zamierzenie Kolego kocioł :D No i co najważniejsze dla mnie, będzie to N-ka, a więc bliska mojemu sercu. Widzę że sporo będę mógł tu podpatrzeć - jeśli wolno (prawa autorskie :twisted: ) i technologię zastosować co nieco u mnie. Miej wyrozumienie, bom debiutant w N...Liczę na wymianę doświadczeń, niech no tylko ruszę z miejsca. Widok zgromadzonego taboru i całego akcesrorium przyprawia o miłe dreszcze, zwłaszcza że trudno mi bedzie dorównać w tej kwestii :( A sama budowa - czysta, precyzyjna, przemyślana. Ile już mniej więcej roboczogodzin wypracowałeś (bez planowania - same prace). Będę obserwował postępy pilnie.
Pozdrawiam
 

Podobne wątki