• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plan makiety typu: tort skala-N

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#1
Witam serdecznie!

Od dłuższego czasu planuję budowe makiety typu "tort" w skali N.Wymiar: 70/200
poniżej zamieszczam zdjęcia mojego projektu.Zagospodarowanie terenu pewnie ulegnie zmianie, plan stacji dolnej nie jest doskonały(podyktowany posiadanym asortymentem - tory firmy Fleichmann).Sterowanie dcc(lokomotywy), analog - zwrotnice
Proszę o opinie i sugestie.
 

Załączniki

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#2
Mnie się podoba. A użycie Wintracka i wizualizacji 3D pozwala lepiej zobaczyć co autor miał na myśli. Jeśli chodzi o wielkość układu torowego to N-ka jest tutaj bezkonkurencyjna. Spróbuj uwzględnić jeszcze możliwość rozbudowy swojej makiety np. przez zbudowanie np. 2 ślepych torów prowadzących do krawędzi makiety. Chyba, że ten po łuku na wyjeździe z tunelu jest właśnie po to zaprojektowany.
 
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#4
Dziękuję za sugestie.
Co do rozbudowy to raczej odpada (brak miejsca), a jeśli chodzi o kąt nachylenia podjazdów to powinno być ok.Z początku miałem problem - pkt.w tunelu z prawej strony.Podniosłem poziom stacji na 5 cm,a obwód skrajny od stacji schodzi na niższy poziom.
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#6
Zamieszczam dwa projekty mojego autorstwa, może się komuś przydadzą.
Trzeba je jeszcze dopracować i poprawić.
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#7
Witam serdecznie :D

Po wielu przemyśleniach :?: dotyczących mojego projektu i przeprowadzeniu niewielkich korekt przedstawiam ostateczny plan.Oczywiście czekam na recenzję.

Pozdrawiam. :?:
 

Załączniki

  • 201,5 KB Wyświetleń: 2.394
  • 141,9 KB Wyświetleń: 2.393
  • 193,1 KB Wyświetleń: 2.380
  • 162,7 KB Wyświetleń: 2.371
  • 238,9 KB Wyświetleń: 2.371
  • 219,4 KB Wyświetleń: 2.361
  • 170,4 KB Wyświetleń: 2.368
  • 190,1 KB Wyświetleń: 2.371
  • 220,9 KB Wyświetleń: 2.378
OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#8
Witam.

Mój powyższy plan (miał być ostateczny-cały czas dążę do doskonałości)troszeczkę
uległ zmianie i mam nadzieję, że poraz ostatni :roll:
Zmieniłem całkowicie kształt obwodu dolnego(teraz jest znacznie dłuższy),tym samym uległa zmianie szerokość mojej makiety.

Proszę o komentarz.

Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#9
Witam :D

Po roku mozolnych przygotowań w końcu połorzyłem kamień węgielny tzn.powstał blat na którym to powstanie tort według w/p projektu. :D Poniżej przedstawiam moje zbiory jakie nagromadziłem przez poprzedni rok(trochę mnie to wszystko kosztowało :? )oczywiście nie jest to wszystko co posiadam :D


Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#11
Już przestałem liczyć ile na to poszło pieniędzy (nie mówiąc ile jeszcze wydam) :) całe szczęście,że moja żonka jest taka wyrozumiała ;) tylko troszke się denerwuje :devil: kiedy wieczorem za długo przesiaduję ze zbiorami, zamiast towarzyszyć jej w sypialni :LOL:

mam chrapkę na nowego loka, ale nie wiem na którego się zdecydować :?:
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#13
Ten zestawik też jest ciekawy, ale w tej chwili nie mogę sobie na niego pozwolić :cry: cena odstrasza 599 euro :!: w sumie to nie wiem dla czego taka wysoka :!:
 

Załączniki

OP
OP
kociol

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#17
ministerek napisał(a):
kociol napisał(a):
cena odstrasza 599 euro :!:
Jak się drzwi w wagonach otwierają za pomocą eFów to musi być drogi
Dla otwieranych drzwi trochę nie warto, :roll: może gdyby to był zestaw naprawczy z dźwigiem, którym można coś załadować na wagon i do tego dymiący lok :D to wtedy można tą cenę zaakceptować :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.994 140 0
#18
Wagony z otwieranymi drzwiami w eNce to zasadniczo standard. Więc cena musi wynikac z czegoś innego. Może do tego zestawu dochodzi jeszcze jakieś DCC
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.342 37 2
#20
Nowosc, nowoscia, ale z cena przesadzili. To jest oczywiscie tylko moje skromne zdanie.

Ja bym polecil zakup Br62, zwlaszcza, ze obecnie Fleischmann roche czysci swoje magazyny i sprzedaje kilka modeli pakowanych osobno jako jeden sklad. Wszystkie numery katalogowe: 200901, 200902, 200903... 200918 (to chyba ostatni).
Wlasnie Br62 jest w takim skladzie z 5 roznymi wagonami pruskimi za okolo 275 Euro.
Sama lokomotywa kosztuje ok 180, wiec sadze ze cena jest znosna :)

http://www.lokmuseum.de/shopartikel.php ... hSWg1=alle

A N-ka ma w sobie jednak duuuuuuzo piekna!!!
 

Podobne wątki