• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plan makiety tory Roco GeoLine

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
geo.jpg
Bardzo proszę o pomoc w modyfikacji tego układu. Chodzi o to że chciałbym zrobić drugi tor ale za nic w scarmie mu nie wychodzi. Płyta makiety nie jest za duża ale może da radę. Zależy mi aby te główne łukowe nie były ostrzejsze od R4. Natomiast lokalizacja rozkazów nie jest istotna, byle by był drugi to. Z góry dziękuję za pomoc. Acha tory to geoline Roco. Nie chodzi mi również o wykonanie linii dwutorowej ale tak jakby toru głównego dodatkowego.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
0 0 0
#2
Zobacz załącznik 221370 Bardzo proszę o pomoc w modyfikacji tego układu. Chodzi o to że chciałbym zrobić drugi tor ale za nic w scarmie mu nie wychodzi. Płyta makiety nie jest za duża ale może da radę. Zależy mi aby te główne łukowe nie były ostrzejsze od R4. Natomiast lokalizacja rozkazów nie jest istotna, byle by był drugi to. Z góry dziękuję za pomoc. Acha tory to geoline Roco. Nie chodzi mi również o wykonanie linii dwutorowej ale tak jakby toru głównego dodatkowego.
Odwiedź mój wątek w dziale dla początkujących - "Rozterki początkującego ( kolej USA )" . Ja też na makietę przeznaczyłem tylko 2x1.2m. Może coś Ci spasuje :)
 
OP
OP
D

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Dzięki ale Ty masz linię dwutorową a ja chcę zrobić jedno z torem dodatkowym na pewnym odcinku. I za nic nie mogę tego wykombinować z torami Roco Geoline czy to ze zwykłymi zwrotnicami czy ludowym.
 
OP
OP
D

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
No rzecz w tym że chcę uniknąć R3 bo już przy R4 wagony trzeszczą. No nic będę dalej próbował, a wydawało mi się na początku że to taki banalny układ.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#10
Ale DBahn chciał jednotorówkę z dodatkowym torem na prostej. Jeżeli z "mojego" przykładu wziąć tylko zewnętrzny obwód, powinno być OK. Propozycja kolegi Marqusa też chyba jest dobra - właściwie dlaczego tam muszą być te dwa R3?
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#11

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#12
To fakt, że rozjazdy łukowe mają oba łuki R3 (434,5 mm), ale może jeden krótki ciaśniejszy łuk nie będzie przeszkadzał? Natomiast nie rozumiem, dlaczego muszą być te dwa łuki R3 powyżej rozjazdów? A w ogóle to czy nie lepiej byłoby to zrobić z torów RocoLine (bez podsypki)? Wtedy łatwiej dopasować odcinki, bo zawsze można coś dociąć.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#13
Pisałem na pierwszej stronie, że niniejszy wątek jest tylko i wyłącznie informacyjny, a NIE DYSKUSYJNY.
Proszę zatem adminów o wydzielenie powyższej dyskusji zaczynając od pierwszego wpisu użytkownika DBahn z dzisiaj 10:15.

Jeśli ktoś ma ciekawy GOTOWY układ z opisem, może się podzielić - zapraszam. Ale to nie miejsce na dyskusję o kółeczku na podłodze.
Będę wdzięczny za uszanowanie mojego czasu, który włożyłem w ten wątek.
 
OP
OP
D

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Dzięki wszystkim za próby pomocy mi. Wydaje się że plan kolegi Marqus jest prawie idealny z uwagi na moje założenia. Te dwa R3 może już przeboleje no chyba że jest na to jakaś rada.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#15
Wewnętrzny łuk rozjazdu to R3, natomiast zewnętrzny ma większy promień niż R4.
Może rysunek to jakoś wyjaśni
Dbahn-1.jpg
Stosując gotowe odcinki nie połączymy tego.
Też byłbym za zmianą na RocoLine lub ew. Piko Gleis
Jeżeli zastosujesz te rozjazdy łukowe to będziesz musiał się pogodzić z R3. W końcu tam też są te łuki.
 
OP
OP
D

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Ale ja już mam tą bazę tj. owal wiec zmieniać już nie będę. Jak mówicie ze na samych R4 nie da się tego zrobić to wykorzystam to co zaproponował Marqus.
 
OP
OP
D

DBahn

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Ok wychodzi na to że bez co najmniej jednego R3 i jednego rozjazdu łukowego nie da się tego zrobić. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Acha takie jeszcze spostrzeżenie. Nie da się tego zrobić na samych R4 nie przez łuki ale przez proste których nie da się potem spasowac.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki