• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Plan makiety na strych.

oskarowski4

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Siemanko Wszystkim!

W moim pierwszym wpisie na tym forum, chciałbym poprosić o opinię dotyczącą planu makiety który wykleciłem w programie SCARM. Jak w tytule już napisałem makieta miała by się znajdować na strychu na którym mam trochę miejsca, dlatego też decyzja żeby ją wydłużyć do 5 metrów (szerokość 1,83m). Zdaję sobie sprawę, że to projekt czasochłonny i kosztowny, ale z niczym się nie śpieszę i planuję budowę etapową. Makieta miała by łączyć ze sobą IV i V epokę, posiadać sterowanie cyfrowe Piko Smart Control.

Przede wszystkim chciałbym zapoznać się z opiniami dotyczącymi sensowności takiego układu torowiska. Pod uwagę biorę tylko tory PIKO, m.in. z powodów ekonomicznych. Pod uwagę biorę sklecenie podstawy z 3 modułów dwu metrowych, ale problemem jest słup podtrzymujący strop +/- w miejscu lewego, dolnego wewnętrznego łuku.

Stacja kolejowa miała by się znajdować na dole screena z budynkiem dworca wychodzącym do środka makiety, dwa dolne tory są traktowane jako opcja dająca możliwość połączenia z inną makietą/dioramą lub dalszą rozbudową.
Wewnętrzna pętla jest brana pod uwagę jako pętla manewrowa służąca do podstawiania wagonów na dworzec lub ich odstawiania. Obrotnica to raczej melodia przyszłości ale chciałem wiedzieć ile miejsca muszę zachować pod taką inwestycję.
W górnej części planuje most nad rzeką dlatego też postanowiłem tak zestawić w literę V połączenie z pętlą wewnętrzną, uwzględniając miejsce pozwalającą stworzyć w miarę możliwości naturalna różnicę terenów. Pod mostem miała by "przepływać rzeka" W środku miało by powstać miasto z drogami i może w okolicy obrotnicy jakimiś zakładami. No i jeszcze w mieście zachować miejsce na mały park albo lasek.

Jestem otwarty na wasze opinię i porady (tak wiem, że sam sobie jestem sterem, żeglarzem, okrętem ale każda opinia i sugestia mile widziana), jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania co do planu niech piszę (ciężko wszystkie myśli na raz zebrać i dobrze je opisać) i z góry przepraszam z nie zachowanie odpowiedniego języka jaki jest używany w świecie kolei, nie znam wszystkich terminów na pamięć i jak ich używać.
Pozdrawiam.
Zrzut ekranu (37).png
Zrzut ekranu (36).png
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki