• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Plan Makiety Domowej (stacja główna)-Mieścina w górach H0

Adam Kolejorz

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Witam
Zrobiłem taki wstępny plan stacji na mojej makiecie.
Makieta ma kształt L (z prawej strony odbija w dół)
długość torów peronowych jest tu o drobinę za długa, gdyż podczas pracy nad planem źle zapisałem rozmiar, a potem już nie za bardzo chciałem już się z tym bawić (Więc przyjąć trzeba że te bocznice i tory peronowe będą krótsze :) )
Daje plan tylko stacji, gdyż od niej zależy reszta.
Podstawa makiety ma rozmiary jak na obrazku
Będzie ona wielopoziomowa ( główna stacja na około 20 cm) i do tego będą mosty i tunele.
I chciałem zobaczyć opinie na ten pomysł :)
Jest to 2 makieta, gdyż poprzędnią mniejszą musiałem zdemontować ze względu na remont, i teraz chcę się podjąć czegoś większego.
Mam do tego centrale Z21.
Z góry dzięki za opinie i poprawki:)
Plan uładu torów stacja.jpg rozmiar makiety.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#2
Trudno ocenić plan na podstawie tak wyrywkowego rysunku. Nie widać jak łączą się ze sobą poszczególne odcinki, stwierdzenie "Daje plan tylko stacji, gdyż od niej zależy reszta" (powinno być "daję") nic nie mówi, nie rozumiem co zależy od stacji, o jaką "resztę" chodzi i nie widzę jak stacja jest włączona w szlak(i). Ale już z tego, co jest, widzę, że układ torowy stacji jest dziwaczny i ma niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jeżeli ma to być tylko makieta do pojeżdżenia w kółko, to się nie wypowiadam, jeżeli ma w jakiś sposób odwzorowywać rzeczywistość, to układ jest do całkowitej przeróbki. Ale co i jak przerobić nie umiem powiedzieć, nie widząc całości i nie znając założeń kolegi Adama.
 
OP
OP
A

Adam Kolejorz

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#3
Fakt mogłem to inaczej rozegrać.
Makieta jak już wspominałem ma być wielopoziomowa więc nie będzie jeździła w typowe koło.
Zamysł jest Miasteczka u podnóża góry ( ogl w górach)
Popracuję nad tym jeszcze i umieszczę jeszcze raz w komentarzu co mi wyszło :)
Chcę żeby była realistyczna
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#4
Makieta jak już wspominałem ma być wielopoziomowa więc nie będzie jeździła w typowe koło.
Kolega zbyt dosłownie wziął moje słowa o jeżdżeniu w kółko. Ale skoro ma być w miarę realistycznie, to trzeba to przerobić. Proponuję, by zacząć od wrzucenia na forum ogólnego planu układu torowego całej makiety. Wtedy można będzie pomyśleć, jak zaprojektować stację, by miało to ręce i nogi.
 
OP
OP
A

Adam Kolejorz

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#5
O to co mi wyszło;)
Niestety cały plan za dużo waży i musiałem go pociąć
Większość torów jest zrobiona z G940 gdyż nie posiadam pełnej wersji i mam ograniczenie:confused:
Ale były one robione na podstawie normalnych pojedyńczych, a potem zamieniane
Lekko zmodyfikowałem ten poprzedni plan :giggle:
PLAN TORÓW 1.png PLAN TORÓW 2.png PLAN TORÓW 3.png
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#6
Niestety, z takiego planu nic nie umiem odczytać. W dodatku każda część jest inaczej zmniejszona i nie da się tego w miarę łatwo złożyć w całość. Proszę zmniejszyć jeden rysunek obejmujący cały układ, do rozmiaru akceptowalnego przez forum.
 

Podobne wątki