• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Plan I makiety

OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#41
Witam, mam pytanko dot. pętli, w który miejscu musiałbym zrobić odcinek izolowany i podłączyć moduł?
http://images45.fotosik.pl/923/0cf73f4e89671a6cmed.jpg
Pozdrawiam
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#43
Bardzo fajnie to zaczyna wyglądać. Albo nie doczytałem, albo nie napisane, ile ostatecznie ma długość i szerokość makiety?
 
OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#46
@petero86 - całkkiem nieźle się sprawuje DCC od piko, stosunek jakości do ceny dla mnie jak najbardzie do przyjęcia:)
@Kris - tak jak napisał paziu1000000 3 x 1.8
@tkarkady - dzięki za odp. Oczyściw Twoja makieta mnie zainspirowała:) Szacunek dla Ciebie za robotę, którą w nią włożyłeś. Mam nadzieję, że się nie obrazisz za to:)
P.S teraz zauważyłem, że nie to zdjęcia wkleiłem, zaraz poprawie.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#47
Jak już się wylogowałem, to zobaczyłem. Dzięki

Widziałem i jeździłem po torcie tkarkady, więc jak zbliżysz się wykonaniem, to będzie super. :)
Czekam na dalsze relacje i kibicuję :)
 

Marcin1980

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#48
Witam, jestem nowy na tym forum jak narazie sie nieudzielałem w dyskusjach co mam nadzieje sie zmieni jak tylko zbiore odpowiednią wiedze i materiały do budowy swojej pierwszej makiety kolejowej, bardzo podoba mi sie twój układ torowy i mysle że bede sie wzorował na nim przy swojej budowie, ale to dopiero za jakis czas :D czy sa jakieś postepy w budowie?
 
OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#49
Witam po dłuższej przerwie.
Makieta cały czas się rozrasta tylko teraz mój tata przejął budowę:) Wszystkie tory są położone, pod zwrotnicami pracują napędy Conrad, a na drugim poziomie zamontowany jest moduł pętli. Doszło trochę budynków, most od Hulackiego itp.
 

Załączniki

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#50
No to witamy i Tatę w naszym gronie:) Nie jestem pewien czy dobrze widzę ale wygląda na to że torach wyższego poziomu posadziliście trawę. Jeśli moje spostrzeżenie jest trafne to czy nie obawiacie się że trawa zostanie zaciągnięta do mechanizmu napędowego lokomotywy. Tak czy inaczej fajnie Wam idzie
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#51
Zazdrocha mnie chwyta, że możecie jednocześnie budować i już sobie jeździć (ja nawet budować jeszcze nie mogę przez brak kasiory). Czyli, parafrazując: jecie torta i macie torta :D

Jeśli wolno mi się do czegoś przyczepić, to popracowałbym jeszcze nad tym potrójnym portalem...Raczej bym to wywalił i zrobił jeden szerszy i zabudował kawałek bocznych ścian (już w środku, pomalowanych wcześniej na czarno, żeby stworzyć głębię). Oczywiście, to tylko moja sugestia. Makieta wasza, więc zrobicie jak chcecie.
Most bardzo fajnie wkomponowany i fajnie wygląda :). Mam nadzieję, że go spatynujecie :)
 
OP
OP
L
Reakcje
0 0 0
#52
Portal będzie wywalony na 100%:) Tak jak wspominałem, tata przejął prace ponieważ ja się przeprowadziłem. Po Świętach chciałem coś pomóc ale niestety grypa mnie dopadła.
Teraz pracuje nad pulpitem do sterowania zwrotnicami. Most jest naprawdę fajny, robiony był pod zamówienie. Aktualnie po makiecie jeżdżą: Taurus OBB + wagony osobowe OBB (całość PIKO), lokomotywa manewrowa Roco 2048 OBB i BR 215 DB też Roco + kilka wagonów towarowych. Co do trawy to mam nadzieje, że nic nie będzie się działo, podsypka jest dosyć szeroka:)
 

Podobne wątki