• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Plan 5-cio letni

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.641 133 3
To miałem na myśli :) na zasadzie jakie zwrotce mam kupić aby zrobić to i to, albo czym różnią się zwrotnice Roco i Piko ;]

W sumie zwrotnice Piko i Roco się różnią więc można by było odpisać (troll run)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.641 133 3
Wrzucę jeszcze coś takiego:

Trawka dowolna i może być gorszej jakości na pierwsze warstwy.
Tutaj używałem trawki 11mm i 6,5mm. Klejona jest na lakier akrylowy bezbarwny Fluence chyba (wrzucę później zdjęcie).
Brązowa farba to jakaś Tamiya. Obecnie pryskamy brązem, czarnym i szarym.
Potem jak już mamy kilka warstw to formuję patyczkiem albo pęsetą krzaki tak aby zrobić nieregularne kształty oraz poprawiam podstawę krzaków. Każdy wedle uznania.
Na samą górę daję 1mm i 2mm trawki Polaka.
Na koniec całość lakierem akrylowym bezbarwnym żeby utrwalić.

Efekt końcowy
http://forum.modelarstwo.info/attachments/32-jpg.475769/

Dziś będziemy robić próbę z listowiem Polaka. Wieczorem wrzucę zdjęcie jak to wyszło.

Generalnie bardzo szybko się to robi a efekt jest zadowalający.

Dzięki Marku ;)
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Ten papier toaletowy do maskowania warto przed uzyciem tez na brązowo pomalować a następnie z resztek powstanie baza do robienia kolejnych krzaczków ....
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.641 133 3
Jest film powyżej. Teraz ciut zmieniłem technikę ale dotyczy ona tego że papier leży tylko podczas lakierowania a nie przez cały czas. Więcej trawki odzyskuję.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
134 0 0
@Artur mam pytanie odnośnie sadzenia trawy. Czy jak sadziliście trawę na makiecie to wyjmowaliście ten semafor świetlny, czy go zostawiliście? Bo jeden z naszych zostawił semafor na makiecie i podczas sadzenia popaliło mu w nim diody...
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.641 133 3
Nie wyjąłem, ale dla bezpieczeństwa lepiej wyjąć. Słyszałem o takich przypadkach. Podobnie jak odłączać Spaxy i inne.

Kiedyś podczas imprezy w Toruniu zdarzyło mi się nawet sadzić strawę jak DCC było w torach i loki na torach. Co prawda chwilę ale jednak wielki błąd. Na szczęście dla mnie nic się nie stało :)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.641 133 3
Jako że chwilowo nie mamy lokalu stałego tylko przejściowy (tylko 1500 mkw). Zabrałem się za przerabianie beznadziejnej podłogi w Gbs od Roco. Zakładam że te otwory po coś są ale raczej nie będę automatyzował drzwi więc :) potem zostanie tylko patynka z zewnątrz.
[DOUBLEPOST=1509406973][/DOUBLEPOST]zdjęcia ..
F7.jpg F8.jpg F1.jpg F5.jpg F4.jpg F2.jpg F6.jpg F3.jpg F10.jpg F9.jpg
 

Podobne wątki