• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Plan 5-cio letni

OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Działa :) kable wytrzymały. Teraz jeżeli się odklei to razem z połową modułu:D

Zdjęcia robione telefonem więc szału nie ma. Ale może jutro w Toruniu uda się coś zrobić lepszego. Za tydzień liczę na Meteora i super fotki :cool:
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Nie te są nowe. Z całym magazynem wycięte. Okna są w zasadzie takie jak Twoje tylko trochę inny wymiar mają. Drzwi to już inna konstrukcja.
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Część przedstawiona na zdjęciach, czyli bocznica bez odstępu ale razem ze skrzynkami H0e to 711 cm. Do tego dojedzie skrzynka 60 cm z profilem Fremo.

Odstęp to 320 cm i odejście z łukami to około 180 cm
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Pokój 10m2. Skrzynki są przygotowane do transportu w 3 kostki o wymiarach 105x65x45, więc dużo miejsca nie zajmują :) oczywiście dochodzą nogi i skrzynki z wyposażeniem elektrycznym i nie tylko. Nie liczę skrzynek w przygotowaniu.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
398 24 1
Widziałem na filmikach ze spotkań, że ludziska skręcają skrzynki ze sobą i pakują to w kartony itp. patenty na przechowywanie...

Ale co z zielenią, semaforami, budynkami?
Bo przecież samo drzewko na wysokość z 15-25 cm ma, plus jeszcze wysokość skrzynki co najmniej z 10cm wyjdzie...
A mówisz, że 7m skrzynek się mieści w trzech kostkach wysokości 45cm... (chyba, że wysokość to 65cm :) )

Jak sobie radzicie z przewodami trakcyjnymi (nie wiem czy to się tak fachowo nazywa) na przejściu segmentu w kolejny segment ??? Za każdym razem są od nowa zakładane? Czy przecięte na końcach segmentów??

Przepraszam że o takie bzdury pytam, ale sam bym kiedyś chciał sobie coś zbudować i jestem na etapie dylematu czy w ogóle to gdzieś pomieszczę :)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Na szybko.


Czerwony i czarny to moduły. Niebieski to element, który je łączy. Czerwony i czarny to 100x65. Niebieski 65x45. Na modułach tak projektuje budynki i zieleń wysoką czy oświetlenie, żeby po złożeniu do siebie, elementy wystroju nie nachodziły na siebie. Są tacy, którzy składają moduły jeden nad drugim na specjalnych stelażach. Wszystko zależy od tego jak to rozmieścisz i co jest na nich.

Magazywnowanie skrzynek.jpg
Wszsytko zależy od tego co zrobisz na danym module i gdzie to umieścisz. Jak nie zapomnę to zrobię we czwartek zdjęcie zanim wyjadę do Krakowa z makietą.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
398 24 1
Dzięki wielkie za poświęcony czas :)

schemat bardzo przejrzysty.
W sumie też myślałem że można to tak rozwiązać żeby wysokie elementy rozplanować tak, żeby się bezkolizyjnie zazębiały po złożeniu. Zawsze trochę miejsca się zaoszczędzi.

Wpadł mi też do głowy inny patent, żeby "część przytorową" (cała przyroda, budynki itd), zrobić też w postaci nakładanego na szkielet skrzynki "modułu" a`la coś takiego:
http://aledil.pl/oferty/archiwum/13...zkie-Podziemia-o-wielkosci-120-na-120-cm.html
http://olx.pl/oferta/makieta-do-gier-bitewnych-CID767-IDbJtUT.html
a torowisko na stałe, zgodnie ze sztuką modułowego modelowania.
Wtedy miałbym niskie skrzynki i by się zmieściło większość z nich pod łóżkiem (mam tam 23cm wysokości).
Ale nie wiem, czy by to nie wyglądało po prostu brzydko (dużo szpar na łączeniach itp.)

Ale dobra! Kończę ten off top bo w końcu wątek jest o twojej makiecie a nie o moich rozterkach :D

Raz jeszcze dzięki za pomoc!
Kibicuję dalej Twojemu projektowi bo aż cieszy oko! :)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Nie wiem co na to inni, ale ja polecam Ci przyklej do makiety wszystko co się da, jeżeli planujesz makietę modułową i do tego wyjazdy na wystawy.
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
398 24 1
Na razie myślę o domowym zaciszu... bo nie wiem czy by mnie wpuścili na jakąś wystawę z moim szwajcarskim taborem ;)
Zacznę chyba od jakiejś dioramki i zobaczymy co z tego wyniknie...
Bo jak dotychczas to jestem "zbieraczem kolejek" bardziej, niż modelarzem kolejowym ;)
 
OP
OP
Artur

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Żeby nie było, że nic się nie dzieje. Drobne prace w kierunku posterunku odgałęźnego poczynione. Niestety telefonem zrobione.

. 20160323_211003_resized.jpg 20160323_211027_resized.jpg 20160323_211040_resized.jpg
20160323_211048_resized.jpg
 

Podobne wątki