• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Plan 5-cio letni

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
To miałem na myśli :) na zasadzie jakie zwrotce mam kupić aby zrobić to i to, albo czym różnią się zwrotnice Roco i Piko ;]

W sumie zwrotnice Piko i Roco się różnią więc można by było odpisać (troll run)

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Wrzucę jeszcze coś takiego:

Trawka dowolna i może być gorszej jakości na pierwsze warstwy.
Tutaj używałem trawki 11mm i 6,5mm. Klejona jest na lakier akrylowy bezbarwny Fluence chyba (wrzucę później zdjęcie).
Brązowa farba to jakaś Tamiya. Obecnie pryskamy brązem, czarnym i szarym.
Potem jak już mamy kilka warstw to formuję patyczkiem albo pęsetą krzaki tak aby zrobić nieregularne kształty oraz poprawiam podstawę krzaków. Każdy wedle uznania.
Na samą górę daję 1mm i 2mm trawki Polaka.
Na koniec całość lakierem akrylowym bezbarwnym żeby utrwalić.

Efekt końcowy
http://forum.modelarstwo.info/attachments/32-jpg.475769/

Dziś będziemy robić próbę z listowiem Polaka. Wieczorem wrzucę zdjęcie jak to wyszło.

Generalnie bardzo szybko się to robi a efekt jest zadowalający.

Dzięki Marku ;)

Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Ten papier toaletowy do maskowania warto przed uzyciem tez na brązowo pomalować a następnie z resztek powstanie baza do robienia kolejnych krzaczków ....

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Jest film powyżej. Teraz ciut zmieniłem technikę ale dotyczy ona tego że papier leży tylko podczas lakierowania a nie przez cały czas. Więcej trawki odzyskuję.

matis_kr

Znany użytkownik
@Artur mam pytanie odnośnie sadzenia trawy. Czy jak sadziliście trawę na makiecie to wyjmowaliście ten semafor świetlny, czy go zostawiliście? Bo jeden z naszych zostawił semafor na makiecie i podczas sadzenia popaliło mu w nim diody...

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Nie wyjąłem, ale dla bezpieczeństwa lepiej wyjąć. Słyszałem o takich przypadkach. Podobnie jak odłączać Spaxy i inne.

Kiedyś podczas imprezy w Toruniu zdarzyło mi się nawet sadzić strawę jak DCC było w torach i loki na torach. Co prawda chwilę ale jednak wielki błąd. Na szczęście dla mnie nic się nie stało :)

OP
OP
Artur

Artur

Moderator Grupy MSMK
Zespół forum
FREMO Polska
MSMK
Jako że chwilowo nie mamy lokalu stałego tylko przejściowy (tylko 1500 mkw). Zabrałem się za przerabianie beznadziejnej podłogi w Gbs od Roco. Zakładam że te otwory po coś są ale raczej nie będę automatyzował drzwi więc :) potem zostanie tylko patynka z zewnątrz.
[DOUBLEPOST=1509406973][/DOUBLEPOST]zdjęcia ..
F7.jpg F8.jpg F1.jpg F5.jpg F4.jpg F2.jpg F6.jpg F3.jpg F10.jpg F9.jpg