• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 PKS, PEKAES, TRANSBUD itp.

OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#62
Nie w Turcji tylko w Libii albo jeszcze przed jego dostarczeniem do tego kraju.W roku 1979 zostało zrobionych 50 sztuk takiego sanitarnego Autosana na bazie H9-35.Posiadały klimy i sprzęt ratowniczy z RFNu.
Z tego typu ciekawostek jeszcze San H-100 w takim malowanku.

san_h_100_pogotowie_grnicze.jpg
 

kubass2

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#72
Ten autobus to co to jest?
Pierwszy raz takie coś widze.
Tu masz irokez taka odpowiedź na twoje pytanie. Znalazłem to czytając o historii powstania aut z dawnych epok.

Żubr i odra.

Skonstruowanie podwozia dużego samochodu ciężarowego o ładowności 8 ton, powierzono kierownikowi działu podwozi, inż. W. Kończykowskiemu, natomiast silnika wysokoprężnego do tego samochodu, kierownikowi działu silników inż. E. Loth'owi. Obaj wraz ze swoimi pracownikami przystąpili do tego niełatwego zadania z wielkim entuzjazmem. Inż. W. Kończykowski, który objął w październiku 1952 r. dział podwozi, opracował w ciągu miesiąca założenia 8-tonowego samochodu nazwanego Żubr A80. Poza tym w grudniu 1952 r. inż. Kończykowski opracował założenia następujących samochodów pochodnych:
-samochodu terenowego o napędzie na wszystkie koła w układzie 4X4,
-samochodu samowyładowczego typu A-Ol, o ładowności 7,0 ton, z napędem na 4 koła
-samochodu samowyładowczego typu A-02, o ładowności ~,0 ton, z napędem tylko na koła tylne
-podwozia autobusowego 0 obniżonej ramie i powiększonym rozstawie osi, typu Żubr A81 Odra, przeznaczonego dla 45-miejscowego autobusu.
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#74
Ja też nigdy nie widziałem tego i jak znalazłem dziś to aż uśmiech na ryju się pojawił.Jednak idelanym modelem byłby dla mnie Star z naczepą do transportu samochodów, tylko pytanie którą, bo na fotkach są dwie rózne.A teraz fotka, która też wywołała u mnie mocniejsze bicie serca.Baza PKSu a na niej Nyski i co ważniejsze IFA W50.Byłem święcie przekonany że tych aut nie było w PKSie a tu taka niespodzianka.

1 (11).jpg
1 (13).jpg
1 (14).jpg
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
#78
Niesamowite te walce.Wygladają jak by były na parę.:D
Kolejna porcja fotek.
Zdjecie pierwsze pokazuje co zostało z Jelcza, który spadł z wiaduktu.Niestety w wypadku zginęło 5 osób a ponad 30 zostało rannych.

1.jpg
1 (2).jpg
1 (3).jpg
1 (4).jpg
1 (5).jpg
1 (6).jpg
1 (7).jpg
1 (8).jpg
1 (9).jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 8

Podobne wątki