• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja PKP - Prądnicka Kolej Podłogowa czyli podłoging na Prądniku Białym

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#1
Witajcie Koledzy! Zwrotniczy powraca i znowu nadaje :pSzczęśliwie zakończyła się sprzedaż kolekcji N i makiety z przyległościami. Zaczynam ponownie przygodę z H0, jednak tym razem tylko PKP, epoka: koniec IV, początek V. Powracam do moich kolejowych fascynacji z przełomu lat 80/90, od Grybowa, Nowego Sącza, przez Chabówkę, Nowy Targ, Zakopane, Suchą Beskidzką do Żywca. Na początek mała prezentacja kolekcji taboru nawiązującej do tego który spotykałem w powyższych rejonach w realu. Sama kolej podłogowa jest w fazie kompletowania materiałów. Bedę relacjonował Wam dokonania, może uda mi się stworzyć upragniony klimat a może nawet cofnąć czas do pięknych chwil;) Ciąg dalszy zdjęć poniżej.
Pozdrawiam serdecznie
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#2
Dalszy ciąg zdjęć
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#3
I jeszcze
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#4
I następne
 

Załączniki

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#5
Chciało by się napisać "wszystkiego dobrego na nowych torach życia", ale w tym wypadku to powrót do korzeni. Jednak najważniejsza jest radocha z tego co się robi...
Banana. na twarzy i pozdrawiam,...
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#7
Niestety Dwójka z III epoki. Nie dość że małe reflektory, to jeszcze te na tendrze umieszczone za nisko, oryginały z Chabówki miały je wyżej nad skrzynią narzędziową. Brakuje też blachy osłonowej pod dymnicą którą montowali żeby lesz przy wybieraniu nie leciał na wózek, taka fikuśnie wyprofilowana.
Zrobili ten model po najmniejszej linii oporu, mogli się postarać, choćby korzystając na bogatej dokumentacji fotograficznej.
Ale musiałem ją mieć:pLiczyłem jeszcze na Piko, ale szykują OKo...może kiedyś się doczekamy TKt48
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#8
Wreszcie inauguracja Prądnickiej Kolei Podłogowej:cool:. Skompletowałem wszystko, złożyłem, ustawiłem co trzeba,
uruchomiłem i... oceńcie sami po fotach. Są też nowości taborowe: ET21, Gags-y oraz pogotowie sieciowe które ma
"udawać" nasze rodzime SR71, do tego dwa wagony techniczne, załoga...I na smaczek kilka rodzimych, miłych dla oka
samochodów Star, Żuk i traktor Białoruśka:p Chciałem uzyskać klimacik epoki na tyle na ile jest to możliwe na podłodze,
Może jest to jakiś pomysł dla tych co nie mogą mieć makiety a chcą pojeździć. U mnie wszystko rozbieralne, demontowalne,
ładnie się chowa w kanapie, czas rozłożenia do godziny - użytkowanie: sesja kilkudniowa.
Na razie zdjęcia, w planach filmiki, ale potrzebuje prostego programiku do obróbki filmów, scalanie krótkich sekwencji w jeden
kilkuminutowy odcinek. Poradźcie który by był najlepszy do tych celów.
Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#9
Jeszcze kilka zdjęć:rolleyes:
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#10
I nastrojowe o zmierzchu:sleep:
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.563 386 20
#11
Ciekawie to wygląda. Jedynie nie podoba mi się zabudowa na zielonym Starze Społem oraz nie pasuje tu Żuk, bo jest za duży.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#12
Skoro daje to wszystko banana na twarzy, to chyba najważniejsze,... co do programu..., ja na telefonie bawię się "youcut video"...
da się skleić kilka sekwencji, przekadrować oraz dać napisy...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#13
Ciekawie to wygląda. Jedynie nie podoba mi się zabudowa na zielonym Starze Społem oraz nie pasuje tu Żuk, bo jest za duży.
Ja takie zabudowy na Starach pamiętam doskonale, nie były to ani chłodnie ani plandeki, po prostu blaszana skrzynia z drzwiami. Faktycznie, spatymuję ją trochę bedzie ok. Co do Żuka, to skrót obiektywu, model jest w skali H0 i ma 55mm długości, co odpowiada z grubsza oryginałowi ok. 4,80 m. Producent czeska Firma RA Petr Dosly nr kat. 5701 01
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#15
Czyli zainspirowałem:rolleyes: Tory to RocoLine na gumie, idealne na podłogę typu panele, parkiet, płytki. Nie przesuwają sie, mimo że na łukach zrobiłem małą przechyłkę z uszczelki samoprzylepnej. Kolejne zdjęcia będą wkrótce.:cool:
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#16
Przedstawiam kolejne zdjęcia pociągów. Miłego oglądania:cool:
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#17
I kolejna porcja
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#19
I wreszcie długo oczekiwane i odwlekane filmiki:p Na początek trzy pozycje, nigdy wcześniej nie kręciłem tego typu filmików, robione telefonem z ręki, ale chyba widać to co trzeba:eek: Miłego oglądania, jak trzeba to CDN...
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#20
Przypomniał mi się mój podłoging trzydzieści lat temu na analogowym starym Piko i równie starych torach u-rurkach...
Obecnie ze względu na trzy koty i żonkę na 33 m. kw. nierealny. Ale tworzy się powoli składany torcik coby jednak przy braku większych imprez sobie czasem pojeździć.
Mam podobny asortyment taboru co Ty, chyba mamy podobne wspomnienia z PKP w PRLu...
Ten sieciowy to kto wyprodukował i jak się nazywa (żeby znaleźć w sklepie) ? No i kto i po co go wypuścił na szlak ewidentnie bez druta o czym świadczy napowietrzna linia telefoniczna ??? :eek:;)
Co do stara z budą - było coś takiego na żukach, roburach i innych starach nazywane "izoterma" - pomiędzy blaszakiem a chłodnią. Blaszana buda z nieco symboliczną izolacją termiczną. Były też podobne budy bez tej izolacji. Tylko ściany nie miały tylu śladów po druku 3D...
No i na koniec - jaki smok korzysta z tych misek z wodą i jak unikasz kolizji smoka z koleją ? ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 4
Kolej podłogowa 2
Kolej podłogowa 7

Podobne wątki