• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja PKP - Prądnicka Kolej Podłogowa czyli podłoging na Prądniku Białym

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#22
Normalnie arystokrata, kolej ani Rp1 go nie rusza. Nie to co moje dachowce które po pierwsze zabrałyby sobie semafory do zabawy. Bo małe i dadzą się wziąć w zęby. O samochodach które jadą po pacnięciu łapką to już nie wspominam - zabawa lepsza niż ze sztuczną myszą.
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#23
Tak, nadajemy na podobnych falach, siedzimy we wspomnieniach kiedy Kolej była po prostu Koleją Prawdziwą. Pociąg sieciowy to produkt Trixa 22973.
Wagon z pomostami jest kupiony osobno od Kibri. W podłogingu, także moim, jest duża doza umowności, dlatego nie chciałem stawiać słupów trakcyjnych ( a tym bardziej przewodów) bo to byłoby trudne w użytkowaniu i zawsze możnaby je uszkodzić przy chodzeniu. Więc wyobrażam sobie że sieć jest i elektryki z niej korzystają, więc i sieciowy ma racje bytu. Wszystkie pontografy ustawiłem wysokościowo tak że niby dotykają drutu jezdnego. Zresztą także moje semafory montuje tylko na czas eksploatacji kolei/zdjęć/filmików, potem są demontowane i chowane.
Co do bud blaszanych masz rację, ściany były gładkie, ale zdarzały się rękodzieła użytkowników uspołecznionych z blach trapezowych lub falistych o drobnej fali. Co mieli z tego robili bądź odbudowywali np. po wypadkach.
Z misek korzysta duży kocur rasy main coon, całe 12 kg. Jest na filmiku z SU46 w 2.15 min. Dla kolei jest przyjazny, obserwuje, odprawia pociągi, nie niszczy, czasami tylko wjedzie razem z dywanem na tory jak goni po domu. Gorzej jest z sierścią, muszę dokładnie odkurzać tory turboszczotką przed każdą sesją z jazdami. Dzięki temu loki nie łapią kłaków na osie i tryby.
Pozdrawiam:cool:
 

DBAG

Użytkownik
Reakcje
27 1 0
#25
Zdecydowanie - inspiracja jest (y) Nie mam warunków na makietę, więc będzie kolej podłogowa. Mój pierwszy zestaw (cyfrowy) od Roco już w drodze. Postaram się też zamieścić kilka zdjęć :) Co do torów z podkładem - są nawet dość realistyczne jak na substytut makiety, ale mogłyby być nieco tańsze, no i nie ma ich od ręki w kazdym sklepie... Pozdrawiam
Czyli zainspirowałem:rolleyes: Tory to RocoLine na gumie, idealne na podłogę typu panele, parkiet, płytki. Nie przesuwają sie, mimo że na łukach zrobiłem małą przechyłkę z uszczelki samoprzylepnej. Kolejne zdjęcia będą wkrótce.:cool:
 

Tarka

Aktywny użytkownik
PKMK
Reakcje
204 1 0
#26
mogłyby być nieco tańsze, no i nie ma ich od ręki w kazdym sklepie... Pozdrawiam
Poradzę z własnego doświadczenia. Dobrze polować na allegro i OLX na kółka z zestawów startowych. Da się dostać nowe za ułamek ceny nowych. Czasem trafi się zestaw poszerzony o rozjazd.

Ja tak zbudowałem bazę torów prostych. Zawsze liczyłem ile warte są proste i rozjazdy w takich zestawach, a łuki R2 uznawałem za zbędny gratis. Tak samo rozjazdy i szeroki łuki da się dostać używane w dobrej cenie na allegro. Trzeba polować :)
 

DBAG

Użytkownik
Reakcje
27 1 0
#27
Poradzę z własnego doświadczenia. Dobrze polować na allegro i OLX na kółka z zestawów startowych. Da się dostać nowe za ułamek ceny nowych. Czasem trafi się zestaw poszerzony o rozjazd.

Ja tak zbudowałem bazę torów prostych. Zawsze liczyłem ile warte są proste i rozjazdy w takich zestawach, a łuki R2 uznawałem za zbędny gratis. Tak samo rozjazdy i szeroki łuki da się dostać używane w dobrej cenie na allegro. Trzeba polować :)
Jest to jakaś opcja. Będę się rozglądać. Dzięki!
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#28
Witam wszystkich ponownie:). Przedstawiam nowy film z udziałem żurawia EDK 750 Roco:p. Sami oceńcie czy model był wart zakupu, ja mam radochę wielką:rolleyes:
Pozdrawiam serdecznie:giggle:Zwrotniczy
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#30
Witam wszystkich po długiej przerwie. Dziś będzie o pojazdach technicznych/pomocniczych. Nowości w mojej kolekcji - pociąg sieciowy PKP Energetyka z wagonami ROBO (z oświetleniem), drezyna motorowa ROBEL i podbijarka torowa Plasser&Theurer, oba modele firmy Viessmann ( nr katalogowe 2691 i 2629). Na YT są już filmiki do oglądania których serdecznie zapraszam.
https://youtu.be/YCoAfS6NCYI https://youtu.be/4j6FErkWvT4 https://youtu.be/QKLZHVMUFo0
 
OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#31
I jeszcze trochę zdjęć moich nowości.
 

Załączniki

OP
OP
Zwrotniczy_1960

Zwrotniczy_1960

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 0 0
#32
I jeszcze kilka fotek
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Kolej podłogowa 4
Kolej podłogowa 2
Kolej podłogowa 7

Podobne wątki