• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PKP IC zestaw startowy Piko

Qiuna

Nowy użytkownik
Reakcje
10 4 1
#1
Hej, szukalem informacji o tym zestawie na necie i zdziwilo mnie, ze nie ma praktycznie zadnych o nim komentarzy. Jedyna wzmianka, ktora znalazlem, to informacja w temacie "Jaka lokomotywa", ze EP12 jest maszyna fikcyjną.

Jak ma sie jakosc wykonania tego zestawu, czy wagony tez sa fikcyjne? Czy trakcja elektryczna gorna w lokomotywie to tylko sciema? Co o tym sądzicie?
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Qiuna napisał(a):
Hej, szukalem informacji o tym zestawie na necie i zdziwilo mnie, ze nie ma praktycznie zadnych o nim komentarzy. Jedyna wzmianka, ktora znalazlem, to informacja w temacie "Jaka lokomotywa", ze EP12 jest maszyna fikcyjną.

Jak ma sie jakosc wykonania tego zestawu, czy wagony tez sa fikcyjne? Czy trakcja elektryczna gorna w lokomotywie to tylko sciema? Co o tym sądzicie?
Wystarczy spojrzeć na cenny i ilość kupujących na allegro i wnioski można wyciągnąć samemu
EP12 nie miałem i mieć nie będę wystarczy mi Tautus PIKO w malowaniu OBB - lichutki silnik, półrocznej zabawie rzęzi, brak kół zamachowych, koła jezdne z bardzo miękkiego metalu szybko łapią brud i są podatne na rysowanie, pobieraki fikcyjne to standard :D

Zwróć uwagę też na brak jakichkolwiek oznaczeń, oprócz oczywiście EP12-001 i PKP

Wagonów IC też nie miałem w ręku ale podejrzewam że to to samo co InterConex'y tu już mam mniej zastrzeżeń, bardzo cichutko i bez oporów śmigają po torach, posiadają kinematykę krótkiego sprzęgu no i są mniej fikcyjne niż EP12 :D
 
Reakcje
9 1 0
#6
Potwierdzam EP 12 to bardzo licha lokomotywa, faktycznie dlużej niż pół roku nie pojeździ. Natomiast faktycznie wagony, zważywszy że to seria hobby, są bardzo przyzwoite.
 
Reakcje
9 1 0
#10
Niestety Taurus, mimo że wygląda lepiej, w środku ma to samo. Czyli przede wszystkim ten sam tandetny silnik, który zaczyna rzęzić po krótkim okresie użytkowania.
Lepszym rozwiązaniem (jeśli cena do 200 zł za loka jest ograniczeniem) jest kupienie jakiegoś modelu Roco z serii playtime. Tu przynajmniej silnik jest porządny.
 

aqws9

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Qiuna, No tak tylko, że w Connexie przedstawia ona BR 185 ;) A jej walory jezdne są na prawde niezłe... mam takiego BR odkupionego z zestawu i jeździ 2 lata bez problemowo, nie wiem czy ma koło zamachowe bo go nie otwierałem, nie było potrzeby, nawet jej nie słychać...
 
Reakcje
9 1 0
#14
Problem z tanimi lokomotywami Piko jest tego rodzaju że mają one duzy rozrzut jakościowy. Jak ma się szczęscie trafi się na dobry egzemplarz. Widać to dobrze po informacjach z forum TT na temat Taurusa pikowskiego. Jedni piszą że jest ok, inni mają problemy. Ja akurat trafiłem na kiepski egzemplarz. Ale miałem też okazję przetestować ICE 3 z zestawu startowego PIKO i tutaj wrażenia są duzo lepsze.
 

Szaf1r

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Faktycznie moja pikówa jeszcze nie hałasuje, może trafiłem na ten lepszy model :).
Wagony sa przyzwoite i ciche.
Ja osobiście bym zaoszczędził i zakupił loka z ROCO np. zestaw startowy z BR80 (cyfrowy) lub widziałem gdzies startowy z ickiem i br140.
zestaw roco icek i br140
 

ICE

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Do 130zł, ale BR218 od ROCO to lipa. Polecam Fleischmanna, silnik niby trójpolowy i głośniejszy, ale dużo bardziej trwały. No i wykonanie lepsze
 

Karol

Użytkownik
Reakcje
10 2 0
#20
Identyczne silniki co w H0 pikolcach startówkach są montowane w TT ( herkules, taurus, ice)
możliwe ze z racji mniejszego obciążenia dużo lepiej sie sprawują.
 

Podobne wątki