• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Piwniczne Dłubanie

Reakcje
3 0 0
#1
Witam, przedstawiam szanownemu gronu modelarskiemu moje wypociny, dioramka robiona w piwnicy w chwilach wolnych od pracy i obowiązków domowych. Jestem początkujący w temacie modelarstwa więc proszę o wyrozumiałość, wiem że moja dioramka ma parę niedoróbek ale od czegoś trzeba zacząć, trawkę sadziłem za pomocą elektrosadzark i na bazie elektrołapki, niestety z trawą 6mm słabo sobie radzi co jest zapewne winą komponentów układu scalonego.

IMG_3094[1].JPG
IMG_3141.JPG
IMG_3142.JPG
IMG_3143.JPG
IMG_3144.JPG
IMG_3145.JPG
IMG_3146.JPG
IMG_3147.JPG
IMG_3148.JPG
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
#3
Doceniam robotę, ale rezultat nie do końca wporzo. Toru przed kozłem oporowym nie zasypuje się tłuczniem tylko piaskiem. A sam tłuczeń też trochę dziwny: bardzo gruby i jakby z płaskich kamieni. O kolorze nie wspomnę, na końcu toru nie miał szansy zrudzieć od pyłu z klocków hamulcowych.
 

kolejowy Marwin

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
#4
Całkiem ładnie, tylko tak, jak pisał Andrzej powinno być. Srebrny kolor szyn nie powinien przebijać spod rdzawej farby ( widać to bardzo na stopce szyn).
Jak została zrobiona ta drewniana belka na koźle oporowym? Wygląda realistycznie.:)
 
OP
OP
Jarcman
Reakcje
3 0 0
#5
Tłuczeń zakupiony na Aledrogo pierwszy i ostatni raz, co do zasypania toru tłuczniem przed kozłem to widziałem takie rozwiązanie na stacji Warszawa-Zachodnia na jednym z zamkniętych torów więc uznałem że tak może być, sam kolor tłucznia to suche pastele bo po szutrowaniu jakiś taki świecący mi się wydawał a to że kolor dziwny to przez złoty płyn pity przy dłubaniu, z malowaniem torów też się nie popisałem ale jak pisałem to mój pierwszy raz, następne będą malowane aerografem. Deska zrobiona jest z kawałka sklejki którą to pozyskałem z takiej skrzynki drewnianej co w sklepach owoce leżą, jest to cieniutka sklejka którą łatwo można rozwarstwić nożykiem.
ko.PNG
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
#8
Jak na pierwszy raz na prawdę ok. Szyny trzeba domalować. Zróżnicowałbym jeszcze trawę. Dosianie kolejnej warstwy na lakier do włosów. Ewentualnie jakieś posypki też na lakier. Będzie wyglądało bardziej realistycznie.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 377
Buduję makietę 170

Podobne wątki