• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piwiarki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
Ale kupić też nie można, chyba, że ja nie zrozumiałem postanowień licencji. Poza tym nie przyjmują zamówień od osób prywatnych, trzeba mieć firmę.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Skontaktowałem się z Eastnews. Ogólnie nie mają problemu żeby odsprzedawać osobom prywatnym zdjęcia z ich zasobów - zapis mają po to żeby nie było zalewu zapytań. Mi udało się zakupić te zdjęcia piwiarek - dali tylko zastrzeżenie - do użytku prywatnego bez prawa publikacji na forach, portalach społecznościowych itp. - rozumiem ich bo strzegą teżw ten sposob praw autorskich (dola za publikację zdjęć idzie także do autora - a autor tych zdjęć z tego co się dowiedziałem żyje). Dam znać jak otrzymam zdjęcia. Na forum na pewno możemy upublicznić to co jest napisane na wagonach.
 
A

AJ

Gość
Czekamy wtedy na efekty tej swoistej "kooperacji". W tzw. międzyczasie dzięki tym miniaturkom i tak chyba w końcu się dowiedziałem skąd pochodził wagon robiący kiedyś bodaj za magazynek WARS-u na stacji w Bydgoszczy

Clipboard010.jpg


Jakością niestety oba zdjęcia sobie dorównują. Pozostając jeszcze w temacie - Arielu nie wiem czy widziałeś, Księżyc wynalazł jedyną po 1934 roku piwiarkę PKP-owską.

piw.jpg
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
Szanowni, uzyskałem zgodę na opublikowanie fragmentów zdjęć. Autorem zdjęć jest Pan Wiesław M. Zieliński, zdjęcia pochodzą z zasobów Eastnews.pl
Nry wagonów jakie udało się z wagonów odczytać 716674 708547 530135 216695
 

Załączniki

404W

Znany użytkownik
Reakcje
516 21 0
Hej, jeszcze intrygowały mnie barwy logo. Postanowiłem przepuścić te wycinki przez filtr kolorujący http://demos.algorithmia.com/colorize-photos/
W sumie to możemy pokolorować pozostałe zdjęcia żeby zobaczyć jak to wyglądałoby w kolorze.
Ja nie pamiętam oczywiście takiego loga [bo i nie mogę], ale watpię by tło dla czarnego "O" było szare. Jakieś to nijakie. Nie ma może opcji było czerwone albo w innym żywszym kolorze.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.388 463 29
O rozpoznawaniu barw na czarno-białym zdjęciu już kiedyś na forum dyskutowaliśmy. Nie mam możliwości rozpoznania kolorów, można tylko w przybliżeniu określić jaki to mógłby być kolor, żeby dał taki sam odcień szarości. Ale różne barwy mogą dać ten sam odcień szarości, więc wnioskowanie koloru z czarno-białego zdjęcia jest obarczone bardzo dużym błędem. Ja na próbę przepuściłem przez tę stronę kilka czarno-białych zdjęć i faktycznie, zieleń wychodzi zielona, a niebo niebieskie, choć daleko tym barwom do doskonałości. Ale już kremowo-granatowy wagon wyszedł jasnoszaro-buraczkowy. Ten algorytm nie rozpoznaje kolorów, tylko przez analogię, po analizie tysięcy zdjęć, nadaje barwy, często jednak się myląc. Nie mam zaufania do tego, szczególnie jeśli chodzi o elementy nietypowe, jak właśnie logo.
 

Rutek

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
No właśnie też mi jakoś ten szary nie pasuje - żółty, pomarańczowy... Chyba zapytam kolegi z browar.biz - tam są ludzie zbierający etykiety. Sądzę że najstarsi górale mieliby etykiety z Okocimia z wspomnianego 1965 roku, jeśli motyw koła w kwadracie by się powtórzył na etykiecie - to jest duże prawdopodobieństwo że to będą te barwy. Z etykiet znalazłem coś takiego jack w załączniku - tak myślałem nad takim pomarańczem.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
Ariel Ciechańsk

Ariel Ciechańsk

Znany użytkownik
Reakcje
239 3 0
Trzy dni grzebania w nieistotnych lubo mniej istotnych aktach i na sam koniec takie coś (a są szanse w podobnych jednostkach znaleźć dalsze informacje)! Browar Okocimski odsłonił kolejne tajemnice. W we wtorek dalszy ciąg norania!