• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Piszczące zbieraki

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
#1
Witam forumowiczów. Jest problemik. Zrobiono oświetlenie wagonów Piko. Miedziane zbieraki prądów stykają się z ośkami. Jest dręczące piszczenie tych elementów w trakcie jazdy. Wykonawca podpowiedział mi aby co jakiś czas przemywać te blaszki i ośki. Pomaga jak drapanie po ukąszeniu komara. Czy ktoś ma skuteczniejszą metodę na tą torturę ? Bo już jestem skłonny odgiąć te zbieraki. I zapomnieć o kosztach tej przeróbki.
 

OLF

Znany użytkownik
Reakcje
1.251 32 10
#2
Przewodzący smar grafitowy?
Ale może faktycznie najpierw pokombinuj z odginaniem blaszek - do przewodzenia wystarczy kontakt, być może są ukształtowane tak że napierają na koła, stąd pisk.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#3
Może zbyt mocno dociskają do osi wagonów? Lekko odegnij, lub kup smar przewodzący prąd (taki do smarowania klem aku. samochodu) i b. cieniutko przesmaruj same osie. Powinno pomóc.:niepewny:;)
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#7
Olej wazelinowy. Do kupienia tam gdzie mają nici i takie oliwki do maszyn Łucznik. Ja kupiłem za 5 pln. Nie za dużo tego symboliczna ilość załatwia problem.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 59

Podobne wątki