• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piotrkowskie Trybunały Modelarstwa Kolejowego 2014

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
O 9:30 to jeszcze było oficjalnie zamknięte. :) Otwarcie następowało oficjalnie o 10:00. Później było sporo ludzi, co jest ciekawe jak na pierwszy raz.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.372 463 29
Pozwolę sobie i ja wrzucić parę fotek z Trybunałów, mimo, że niektóre są podobne do tych, które już się ukazały. Bardzo podobała mi się diorama holenderskiego modelarza Florisa, a jeszcze bardziej jego modele taboru PKP. Nie wiem, dlaczego niektórzy nazywają tę dioramę "makietą Artitec" - czy ta firma ma coś z tym wspólnego? Tak czy tak, stacja Stefanowo jest zrobiona bardzo ładnie, a modele polskiego taboru fantastyczne, nawet, jeżeli są w nich drobne niezgodności w stosunku do oryginałów. Model "ryflaka" Floris zrobił rok przed ukazaniem się pierwszych wyrobów Robo, ma w dodatku otwierane drzwi! Równie ciekawy jest wagon pocztowy, w sumie bardzo podobny do najnowszego wypustu TMF (trochę inna wersja). O parowozach Ol49 i Ty45 już na forum pisaliśmy, więc nie będę się powtarzał. Powiem tylko tyle, że zrobiły na mnie duże wrażenie. Jedna niezgodność modelu Ty45, jaka zauważyłem, to inny układ klocków hamulcowych: w Ty45 są one poniżej osi zestawów, ponieważ między kołami jest za mało miejsca, by klocki umieścić na wysokości osi, jak ma to miejsce w niemieckich maszynach BR42, 50 czy 50. Floris wykorzystał fabryczne podwozie z modelu któregoś z tych parowozów i stąd ta nieścisłość. A więc kilka fotek makiety i modeli Florisa:

IMG_6512a.jpg
IMG_6515a.jpg
IMG_6520a.jpg
IMG_6521a.jpg
IMG_6522a.jpg
IMG_6524a.jpg
IMG_6525a.jpg
IMG_6573a.jpg
IMG_6574a.jpg
IMG_6575a.jpg
 

Darkman

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 1 0
Przyszli później. Nie dało rady zrobić już zdjęć u Florisa, mam tylko te z rana ;) Jak się ogarnę to powrzucam parę moich wypocin. Póki co jedno ;)

PTMK14_1.jpg
 

DziDzia

Mistrz tłuczniowania
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
854 3 0
To kilka zdjęć ode mnie.
Nie będę wrzucał zdjęć EU07, bo ich jest już pod dostatkiem. Dodam tylko to:
2014-06-21-0800.jpg
Jest też pełno zdjęć taboru modelarza Florisa z Holandii, ale zdjęcie szynobusa widziałem tylko jedno, więc uzupełnię:
2014-06-21-0779.jpg 2014-06-21-0780.jpg 2014-06-21-0784.jpg
2014-06-21-0782.jpg
I kilka innych, ciekawszych..
2014-06-21-0743.jpg 2014-06-21-0748.jpg 2014-06-21-0751.jpg 2014-06-21-0761.jpg 2014-06-21-0768.jpg 2014-06-21-0787.jpg 2014-06-21-0797.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.372 463 29
Przyszli później. Nie dało rady zrobić już zdjęć u Florisa, mam tylko te z rana
Kto przyszedł? O co chodzi?

Druga część moich zdjęć, tym razem modele trochę większe: makieta 0 Tomka Stangla:

IMG_6552a.jpg
IMG_6555a.jpg
IMG_6560a.jpg


WM10 dwa razy większa od tej, pokazanej przez kolegów wcześniej:

IMG_6562a.jpg
IMG_6564a.jpg


SU46 w budowie, z dymkiem z komina:

IMG_6566a.jpg
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.063 36 0
Świetna ta makieta Florisa :) Panuje na niej niepowtarzalny klimat takiej wczesnej jesieni przy pochmurnym niebie. Szkoda, że nikt bliżej nie uchwycił tej stacji CPN, która też stanowi interesujący detal ;)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Koledzy i koleżanki, chociaż była to pierwsza edycja imprezy w Piotrkowie, to na pewno nie będzie ostatnią. I jak na pierwszą, była w ocenie większości naprawdę udana. Mimo to, dla organizatorów wartościowe są także te krytyczne uwagi, gdzie napiszecie co się Wam nie podobało, oraz co można poprawić. A piszę to, gdyż poznałem osoby organizatorów i z rozmów z nimi wiem iż są to osoby pełne zapału i chęci by tworzyć coś naprawdę dobrego, miejsce które będzie miało na celu propagowanie naszego hobby, miejsce spotkań osób pozytywnie zakręconych na punkcie kolei. Piotrków jak widać ma duży potencjał i zaletę w postaci centralnego umieszczenia na mapie Polski.
A zatem - dla wspólnego dobra, piszcie co było nie tak i co można poprawić.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.067 140 0
Bardzo fajna impreza, fajna atmosfera, sympatyczni organizatorzy - uczestnicy również.
W imieniu N-aszej małej grupy (Zbyszek, Piotrek, ja) dziękuje Robertowi, Sylwkowi, Jurkowi i wszystkim uczestnikom, za miłą atmosferę w ciągu tych dwóch dni. Za rok na pewno przybedziemy.
Jeszcze dodatkowe specjalne podziekowanie dla Roberta za "logistykę hotelową"!

matis_kr
Małe dementi, odnośnie naszej makiety i taboru: zasadniczo skupiliśmy sie na europejskiej V epoce, a Shinkansen (notorycznie mylony z pendolno) oraz ten odrzutowy amerykaniec były co jakiś czas puszczane specjalnie dla młodszej publiczności, dla której ważniejszy jest pędzący po makiecie pociąg niż wlokący sie pociąg towarowy. ;)

A co do wykolejenia Shinkansena-> "Sorry, takie mamy tory" :D

p.s.
http://piotrkowtrybunalski.naszemia...ecia,2331670,t,id.html#ea1c70ccba3ee847,1,3,5
Z komentarzy:
"I jeszcze jedno na zdjęciu 19 jest seksistowskie i obrażające MENŻSZCZYZN hasło po niemiecku, czy jest na sali prawnik, aby wystawcę, organizatora i media pociągnąć do odpowiedzialności i jeszcze uzyskać odszkodowanie za rozpowszechnianie "MOWY NIENAWIŚCI" wobec jednej z płci. To jest zabronione przez Konstytucję i K.K. Mogą kobiety robić wobec siebie szum na tego rodzaju sprawach, to MENŻSZCZYZNY również."
 

Załączniki

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
Podziękowania dla organizatorów za udaną imprezę. Do zobaczenia za rok.
Ja ze swojej strony dziękuję grupie eNkowej a w szczególności Miśkowi za możliwość "bycia po lepszej stronie". Pierwszy raz byłem maszynistą na makiecie i zostanie mi to w pamięci na długo!
Co do uwag:
- mało sklepów w których można coś kupić
- mało makie(choć wiem, że to pierwsza impreza)
- brak zajęć dodatkowych(choćby jakaś makieta dla maluchów czy lekcje sklejania budynków). Widziałem, że za granicą dużo osób to przyciąga.
Ogólnie fajnie, acz malutko.
 

Podobne wątki