• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piotrkowskie Trybunały Modelarstwa Kolejowego 2014

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Sadząc po sile parcia na chęć posiadania tej cudownej siódemki (po cichu zazdroszczę tym, którzy ją nabędą), sugerowałbym użycia tytanowych podpór i wzmocnień, bo jak stoisko nie wytrzyma, to ludziska wejdą Wam na pantograf ;)
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
:)
 

Załączniki

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
70 0 0
II
 

Załączniki

boczek01

Moderator Grupy "Piętrusek"
OKMK Piętrusek
KKMK
Reakcje
11 0 0
Właśnie wróciłem kolegą ze swojego klubu z Trybunałów, oczywiście oprócz modeli EU07 (które są warte grzechu) szczególną uwagę zwróciłem na ofertę firmy TMFACTORY, tj. na wagon - bonanzę, która jest dedykowana m.in. do bipy. Oczywiście o wagonie pocztowym już nie wspomnę, gdyż mogłem go zobaczyć już tydzień wcześniej na wystawie w NCK. W załączeniu fotki omawianych wagonów (niestety z komórki).
Pozdrawiam wszystkim wystawców i kolegów z zaprzyjaźnionych klubów modelarskich
DSC_0097 (1).JPG
[DOUBLEPOST=1403369695,1403368928][/DOUBLEPOST]
DSC_0101.JPG
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.451 34 1
Ech, gdybym zabrał ze sobą Gawryluka... ten zawsze wie gdzie się wkręcić aby coś zobaczyć. Ale postanowiłem nie być gorszy. Pierwsze kroki skierowałem na dioramę Florisa (Mistrza z Holandii). Okazało się, że Jego szacunek dla Polski to nie tylko niezwykle pieczołowicie wykonane modele (przy okazji zbudował wagon pocztowy na podstawie trzech zdjęć, który różnił się od najnowszego, "wypasionego" wydania tego wagonu tylko częściami niewidocznymi na zdjęciach :eek:), ale również wspaniała diorama ze "smaczkami" z minionej epoki.

Zdjęcia wkleję oddzielnie bo przegrzany serwer kradnie tekst i zmienia kolejność zdjęć. Przperaszam więc za spodziewany bałagan.[DOUBLEPOST=1403376746][/DOUBLEPOST]Zdjęcia z makiety Artitec (www.artitec.nl)
100 Ganz.jpg
101 Holandia w Polsce.jpg
103 Ganz.jpg
105 Ganz w powiększeniu.jpg
105 Ganz w powiększeniu.jpg
104 plac ładunkowy.jpg
106 Ganz czeka.jpg
107 Ganz w peronach.jpg
108 Polska okiem Holendra.jpg
109 Jechał do Wolsztyna ale zbielał.jpg
 

arekBR

Użytkownik
Reakcje
59 11 0
Kilka słów o samej imprezie. Kopara mi opadła. Jestem szczerze zaskoczony tym co zastałem. Moim zdanie impreza perfekcyjnie i profesjonalnie przygotowana. Przesympatyczni organizatorzy
oraz brać modelarska która uczestniczy w targach. Zainteresowanie, opieka organizatorów, którą roztaczają na wystawcami przerosła moje oczekiwania. Dodatkowa informacja która nie umknęła
mojej uwadze to chodzące słuchy, że w przyszłym roku pojawią się dodatkowe firmy oraz modelarze z Czech i Austrii. Ogólnie krótko i na temat. Super. Tylko pogratulować. :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.992 498 33
... wagon - bonanzę, która jest dedykowana m.in. do bipy. Oczywiście o wagonie pocztowym już nie wspomnę,
A właściwie dlaczego "bonanza", czyli 120A, miałaby być dedykowana do Bipy? Normalnie w IV epoce do składów piętrowych nie dołączano jednopoziomowych wagonów 2 klasy, bo to jakby nie całkiem miało sens. Oczywiście zdarzało się i tak, ale do Bipy brakuje przede wszystkim wagonu 1 klasy. Może to być "ryflak" Robo, a w przyszłości (o ile w ogóle się ukaże) także Y Herisa. Dawniej (ale raczej już nie w latach 1980-tych) mógł to być jakiś stary, przedwojenny wagon, nawet 2-osiowy. Natomiast świetnie będzie pasował do Bipy ten pocztowy.
 

Podobne wątki