• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piotrkowskie Trybunały Modelarstwa Kolejowego 2014

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
#1
Informacja została już podana trzem skalom: TT, N i Z przez kolegę Miśka57.
Mnie przypadł zaszczyt ogłosić na tym zacnym portalu, co niezwłocznie czynię.

Pierwsze Piotrkowskie Trybunały Modelarstwa Kolejowego 2014

Milo mi poinformować, o powstaniu zalążku cyklicznej imprezy dużego formatu, coś ala mały Poznań w Piotrkowie Trybunalskim. Jeśli wszystko się uda planowana impreza odbędzie się w czerwcu 2014r . Spotkanie wszystkich skal będzie nosić nazwę – Pierwsze Piotrkowskie Trybunały Modelarstwa Kolejowego. Celem będzie, przybliżenie społeczeństwu piękna i artyzmu sztuki modelarskiej poszczególnych skal, poprzez rozstawienie modułów i makiet H0, TT, N. Mile widziany pokaz : 0, Z oraz wąskotorówki. Sala jest olbrzymia wiec miejsca nie zabraknie. Swoją obecność deklarują goście z Niemiec oraz Polscy producenci związani z modelarstwem kolejowym.

Spodziewamy się mediów lokalnych oraz ogólnopolskich formatu Polsat oraz TVN. Planowana jest wystawa Piotrkowskiego Muzeum, fotografii prezentujących dworzec kolejowy od momentu powstania Kolej Warszawsko Wiedeńskiej po współczesność. Wystawa Piotrkowskiego Muzeum Kolejowego. Wystawa twórczości malarskiej Jerzego Korczaka-Ziółkowskiego, nawiązująca do kolei oraz (jeśli zdrowie dopisze ) spotkanie w gronie modelarz z tym niegdyś bardzo znanym modelarzem.

Dokładny termin jako oficjalne zaproszenie, będzie podany w styczniu lub lutym 2014r.

Strona logistyczna zapewnia w pobliżu, tani hotel wraz z wyżywieniem. Wygodny dojazd samochodem pod sale oraz
możliwość zostawienia pojazdu na tym zamykanym na noc parkingu.

Ze strony przedstawicieli H0 proszę o jakąś osobę kontaktową, której prześlę wymiary sali celem zaplanowania rozstawienia modułów. Co prawda niby jeszcze trochę czasu, ale upływa szybko. Szczytem dobrej współpracy miedzy skal-owej byłoby porozumienie się co do ilości modułów i zajmowanego miejsca miedzy trzema skalami dlatego, ważne jest wcześniejsze rozplanowanie modułów i informacja dla organizatorów.

Koncepcja organizatorów jest taka, aby utworzyć rozkład warstwowy jak w słodkim torcie:

Moduły H0 od ściany i dalej w kierunku środka - pas dla oglądających.
Następnie TT - pas dla oglądających.,
N moduły - pas dla oglądających itd.

Prawdopodobnie modułów w Zet nie będzie, ponieważ nasi koledzy jeszcze raczkują ;-)
Pozostaje możliwość poszerzenia odległości gdyby komu było przyciasno. Jeśli jednak zostanie
potwierdzony przyjazd z Niemiec Zetki, sprawa będzie nieaktualna.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.674 67 1
#2
Wystawa będzie tylko i wyłącznie kolejowa czy samochody w skalach tez będą mogły do niej dołączyć ? Lokalizacja świetna bo bez małą centrum Polski i dojazd również dogodny .
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
#4
Ja sie zapisalem z Firma. Aby ta Impreze troche zapromowac bedzie jedna edycia siodemki, ktora wylacznie bedzie mozna nabyc tylko na Imprezach.
 
K

Konrad 0

Gość
#12
...Mile widziany pokaz : 0, Z oraz wąskotorówki. Sala jest olbrzymia wiec miejsca nie zabraknie.
Witam braci mniejszych...
Dziękuję za wzmiankę o naszej skali 0. Będzie nam miło móc zademonstrować Wam uroki naszej skali, tym bardziej że do tego czasu powinna być gotowa makieta parowozowni (7 m x 1,2 m) oraz planujemy na 2014 zamknąć makietę Tomka Stangla w ujeżdżalnię wokoło (16 m x 5 m) oraz przyłączyć do niej moją parowozownię o długości 7 m. Do takiego celu potrzebujemy pasa o długości min. 25 m i szerokości min. 7 m

Jeśli znajdzie się miejsce dla naszej skromnej prezentacji, to bedzie nam miło. O dalszy kontakt w tej sprawaie proszę na mojego maila podanego poniżej.

pozdrawiam braci mniejszych
Konrad@club0.pl

dla zainteresowanych : na zdjęciu następna generacja SU46 w naszej skali.
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Darkman

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 1 0
#14
Aż trudno mi uwierzyć, że w moim mieście ma szansę odbyć się taka impreza. Nie będzie trzeba jechać np do Poznania :)
Życzę powodzenia, aby wszystko doszło do skutku.
Swoją drogą, o jakim miejscu tutaj mowa?
 

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
#16
Jest już znany dokładny termin - impreza odbędzie się 20-22 czerwca 2014r.
Więcej szczegółowych informacji pojawi się na łamach powstającej strony www.

Adres kontaktowy w sprawie rozstawu modułów, zet@zetka.pdg.pl .

Osobie odpowiedzialnej ze strony H0 zostaną przesłane rysunki hali oraz plan,
który należy uzupełnić modułami.

Skala N jako pierwsza wywiązała się z tego zadania.
 

marpama28

Znany użytkownik
Reakcje
54 4 0
#19
Witam. Jako że mieszkam niedaleko Piotrkowa to bardzo zaciekawił mnie ten temat. Zdaje sobie sprawę że modele kolejowe i samochodowe to dwie różne bajki, ale jednak sa w tej samej skali. Stąd moje pytanie które już było wcześniej zadane. Czy jest możliwość żeby samochodziarze tez się do tej imprezy dołączyli? Rozchodzi się tu jedynie o kilka stołów żeby zainteresowani mogli wystawić modele albo makiete.
 

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
#20
Witam. Jako że mieszkam niedaleko Piotrkowa to bardzo zaciekawił mnie ten temat. Zdaje sobie sprawę że modele kolejowe i samochodowe to dwie różne bajki, ale jednak sa w tej samej skali. Stąd moje pytanie które już było wcześniej zadane. Czy jest możliwość żeby samochodziarze tez się do tej imprezy dołączyli? Rozchodzi się tu jedynie o kilka stołów żeby zainteresowani mogli wystawić modele albo makiete.
Bardzo chętnie, tylko musicie jakoś dogadać się z TT i H0, żeby wiedzieć gdzie macie się rozstawić. Cały czas oczekuję na plany rozstawu modułów braci większych. :)
 

Podobne wątki