• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Piotrków Trybunalski – V Trybunały Modelarstwa Kolejowego – 22-23 czerwca 2019 r. - ODWOŁANE

benek

Ostrzeżony
Reakcje
60 0 1
#61
........................Tylko założenie, że co roku znajduje się prywatny jeleń, który za to wszystko płaci jest błędne.
To kto ma płacić jak nie prywatny jeleń, jeśli miasto nie chce im wyłożyć więcej kasy?
Są zdani na szukanie sponsorów, a ci się nie garną do współpracy i kółeczko się zamyka.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#65
Nie obraź się ale masz chyba problemy z czytaniem.
Jak już wchodzimy w tą nomen omen moim zdaniem głupia retorykę zarzucania rozmówcom, że nie wiedzą co piszą to moim zdaniem problemy z czytaniem a w zasadzie, ze śledzeniem wątku masz zarówno Ty jak i @misiek57. Proponuję wrócić do mojego wczesniejszego wpisu do którego odnosił się @benek który też prawdę mówiąc chyba nie doczytał. Wtedy na pewno Wam się rozjaśni.
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.460 79 2
#66
Wróciłem do Twojego poprzedniego wpisu :) Ale czy Ty przeczytałeś co ja napisałem, czy raczej tylko opierasz się na swoim zdaniu, bo na to wygląda? Więc jeszcze raz :) Po mieszkańcach PT spływa jak woda po kaczce, to czy będą tam jakieś Trybunały czy nie! 70% mieszkańców nawet nie wie albo ich to nie interesuje co to są Trybunały i w jakim są celu i nie chodzi tu o marketing. Jak wcześniej pisałem niewiele imprez jest biletowanych w PT ze względu na niską frekwencję.Zgadnij dlaczego. Jestem przekonany że po o biletowaniu Trybunałów odnosząc się do frekwencji z IV imprezy może by było z 40% a może nawet nie . Większość wolała by wypić browara albo inaczej spożytkować przysłowiowe 5zł. Nie wszystkich krecą jakieś tam kolejki. Czasami trzeba stanąć po drugiej stronie. Wielkie ukłony i szacunek dla Prezesa Sylwka że mimo przeciwności ciągnie ten bajzel pod prąd! Wielu by się już poddało w tym temacie! On walczy! Niestety społeczeństwo jest różne i nie zawsze sprawdza się to, co sprawdziło się gdzieś indziej. Ale co ja tam wiem :) Mieszkam tu tylko ponad 42 wiosny w tym grajdole, ale ludzie z daleka wiedzą przecież więcej i lepiej jak to powinno się odbywać :) ( Swoją droga dzięki Trybunałom niektórzy dowiedzieli się gdzie leży w ogóle Piotrków Tryb. :)
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#68
Ale czy Ty przeczytałeś co ja napisałem,
Oczywiście, że przeczytałem. Tyle, że mój post nie odnosił się do Twojej wypowiedzi tylko do tego, co napisał Benek cytując (czyli odnosząc się do) mojego pierwszego posta.

Reasumując zgadzamy się co do kwestii, że "Trybunały" w Piotrkowie Trybunalskim w obecnej sytuacji geopolitycznej nie mają za bardzo racji bytu. A ja powtórzę, że mając taki potencjał zarówno w organizatorach, formule, jak i pt. wystawcach prawdopodobnie dało by się tą imprezę "przenieść" w inne miejsce, w którym by na siebie zarobiła i mogła nadal istnieć. Meritum jest kwestia, czy organizatorzy Trybunałów są bardziej zorientowani na zrobienie spinającej się finansowo imprezy w formule Trybunałów, czy też na zrobienie imprezy w Piotrkowie Trybunalskim.
Z mojej strony EOT
 

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
#69
Czy może mi ktoś odpowiedzieć .... kto był głównym jakby organizatorem, sponsorem i motorem imprezy w Piotrkowie T. ?
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.643 133 3
#70
Sam,to raczej nic nie zdziałam.
1.Nie jestem osobą decyzyjną
2.Nie posiadam doświadczenia w organizowaniu tak dużych imprez.
Widzę raczej siebie jako osobę tzw:"drugiego planu"(do pomocy,"czarnej roboty").
Jeżeli taka oczywiście byłaby pożądana przez dotychczasowego organizatora.
A że tak w drugim wątku się wypowiem.
A w klubie w Ostrowie byłeś? @muminek może się dogadacie? Tylko pamiętaj co Ci mówiłem o terminach :]

@m_zntk nie wiem czy na FB ktoś nie napisał że RobertR. Nie pamięta nick z forum może go ktoś wywołać to potwierdzi albo zaprzeczy.
 

Ernest

Użytkownik
Reakcje
33 6 0
#72
............A ja powtórzę, że mając taki potencjał zarówno w organizatorach, formule, jak i pt. wystawcach prawdopodobnie dało by się tą imprezę "przenieść" w inne miejsce, w którym by na siebie zarobiła i mogła nadal istnieć.......
Przypomnę swój wcześniejszy wpis, że przenosząc gdzie indziej to już nie będą Trybunały. Zmieniając nazwę i przenosząc do innego miast, będzie po prostu nową imprezą, niemającą już nic wspólnego z Trybunałami. Nie wiem czy Dominiku rozumiesz tą zależność?
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
#73
A czy to takie ważne żeby się impreza modelarska nazywała Trybunały czy Nowa impreza.Jak nie wyszło w Piotrkowie to może wyjdzie
gdzie indziej ważne żeby wykorzystać potencjał grupy ludzi,którym się chce.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#74
A że tak w drugim wątku się wypowiem.
A w klubie w Ostrowie byłeś? @muminek może się dogadacie? Tylko pamiętaj co Ci mówiłem o terminach :]

@m_zntk nie wiem czy na FB ktoś nie napisał że RobertR. Nie pamięta nick z forum może go ktoś wywołać to potwierdzi albo zaprzeczy.
W Ostrowskim Klubie byłem wielokrotnie z @muminkiem jesteśmy dogadani już od czasów Wołowa (razem organizujemy wystawę m.inn.jego makiety dla naszych dzieciaków),Lecz organizując wystawę "po koleżeńsku"(bez wsparcia środkami publicznymi)to nie to samo co na skalę kraju.Tutaj aby móc otrzymać chociażby dotację z miejscowego samorządu trzeba spełnić określone warunki (np.posiadać osobowość prawną).Dlatego sami,bez wsparcia z zewnątrz niewiele wskóramy.:(
Tak sobie myślę czy odmową wsparcia ze strony samorządu miasta Piotrkowa nie są kłopoty finansowe zwązane z zwiększonym dofinansowaniem w tym roku do oświaty.Media od kilkunastu miesięcy mówią i piszą że wszystkie samorządy w kraju poniosły zwiększone (nie przewidziane w budżetach)koszty dostosowania szkół do tzw."reformy oświaty".Być może ta sytuacja jest przejściowa i Trybunały wrócą do kalendarza wystaw w przyszłym roku lub najdalej za dwa lata?:niepewny::)
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#75
Na Trybunałach byłem raz (w 2016 roku) i uważam, że to jedyna taka impreza w Polsce. Moim zdaniem nie może być mowy o przeniesieniu imprezy (ze zmianą nazwy), bo to po prostu byłaby nowa impreza, którą niezależnie czy Trybunały będą się odbywać czy nie, można w tej samej formule (lub podobnej) próbować zorganizować gdzieś indziej - przeszkód chyba ku temu nie ma? Co do przyszłości Trybunałów - jeżeli ma być utrzymany dotychczasowy wysoki poziom wystawy oraz niezmienne warunki uczestnictwa (brak biletów wstępu, noclegi i wyżywienie dla wystawców) to bez dużego dofinansowania ze strony miasta oraz sponsora/ów się nie obejdzie. Wielka szkoda, że kolejny już rok Trybunały się nie odbędą, ale na pewne rzeczy nie mamy wpływu - jeśli chcemy coś zrobić dobrze, a nie mamy ku temu możliwości to lepiej chyba nie zrobić niż zrobić "byle jak" - odnoszę wrażenie, że takim myśleniem kierują się organizatorzy - czy słusznym? Nie mnie to oceniać. Mam tylko nadzieję, że w następnym roku sytuacja będzie bardziej dogodna i może wówczas nieco przycinając "wygody" uda się jednak zorganizować to znakomite spotkanie, czego sobie i Wam życzę!
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.460 79 2
#76
Tak sobie myślę czy odmową wsparcia ze strony samorządu miasta Piotrkowa nie są kłopoty finansowe zwązane z zwiększonym dofinansowaniem w tym roku do oświaty
Prezydent ma swoich pupilków w postaci stowarzyszeń i klubów i tam przeznaczana jest większa ilość kasy! Można to sprawdzić w załączonym przez Zdenia sprawozdaniu dotyczących dotacji miejskich. Co rok te same organizacje :) W większości są to znajomi prezydenta. Niestety Radę Miasta ma po swojej stronie i nie ma żadnego sprzeciwu. Radnych opozycyjnych kupił stanowiskami. To tak po krótce. Prezes Sylwek i tak odniósł sukces dostając dotację w ogóle i to w takiej kwocie jak na miejskie warunki!
Co do przenosin imprezy mam takie zapytanie? Kto będzie finansował osoby z klubu ESMMK które ewentualnie podjęły by sie organizacji takowej imprezy? Mam na myśli załatwienie wszystkich spraw urzędowych, marketingowych, wyżywienie, dojazdy, noclegi, pobyt w czasie imprezy. Że o poświęceniu własnego czasu już nie wspomnę. Jeśli ktokolwiek organizował imprezę na większą skalę, wie o czym piszę, nie mówiąc iż ma to być impreza wyjazdowa! Ja wiem ze łatwo wystukać jest na klawiaturze, kilka zadań typu należało by przenieść i w ogóle. Ale to nie takie proste jak by się zdawało. Czy ktoś się zastanawiał ile czasu trzeba poświęcić na załatwianie spraw tu na miejscu, a co dopiero na wyjeździe?! Może od tego należało by zacząć!
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#77
Może taką imprezę należałoby organizować w sposób "przechodni",tzn.co roku w innym mieście.Wytypować kilka większych/mniejszych miast i co roku w innym mieście?Powiązać to z (w ramach)tzw."świętami miast".Np.w moim mieście regularnie w pierwszej dekadzie maja organizowane są tzw."majostaszki".Jest to duży festyn z różnymi imprezami koncertami,wystawami,pokazami,itp.Podobnie na przełomie lipca i sierpnia w nieodległym Odalanowie.
Za takim rozwiązaniem przemawiałoby między innymi:
-łatwiejszy dostęp do dofinansowania (miasta finansują całą imprezę a nie każdą wystawę z osobna).
-większa frekwencja.
-brak biletów wstępów (pieniądze byłyby z dotacji urzędu miasta oraz od sponsorów, a tych jest sporo).
-dostęp do zagadnień modelarstawa szerszej społeczności.
W tej chwili wystawy odbywają się w stałych miejscach do których wielu ma ze względu na odległość i koszty dojazdu ograniczony dostęp.
Naturalnie że należałoby poszerzyć wystawę o modelarstwo innych form (lotnictwo,myślę że bardziej popularne niż sama kolej,samochodowe,różnego rodzaju gry,od komputerowych po gry strategiczne przy stolikach itp.?):niepewny:
Co do nazwy,to można chociażby na tym forum rozpisać konkurs i najlepsza zostanie przypisana i pozostanie jako "znak rozpoznawczy".
Nazwa "Trybunały"też nie oddawała tego co działo się na ul Sienkiewicza 10,a bardziej nawiązywała do całego święta Piotrkowa Trybunalskiego.
 
Ostatnio edytowane:

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.460 79 2
#78
No to nie pozostaje Ci nic innego Bolesławie 102 jak organizacja wystawy modelarskiej w Twoim mieście nie czekając na innych :) Nie licz że ktoś za Ciebie to zrobi :) Piekło wybrukowane jest takimi radami :p
Ps. Kto ma się tym zająć i na jakiej zasadzie?
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
misterZ

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
#79
..................Być może ta sytuacja jest przejściowa i Trybunały wrócą do kalendarza wystaw w przyszłym roku lub najdalej za dwa lata?:niepewny::)

Bardzo możliwe. Dlatego koledzy z Piotrkowa będą próbowali w przyszłym roku 2020. Ładna okrągła data, może wyjdzie im wszystko dobrze :)

Ale póki co wykorzystują termin na pierwszą edycję „Polska na makiecie” połączenie prezentacji makiet i promowanie polskich producentów. Wyjątkowo na doczepkę będzie jeszcze jarmark który miał być 8 czerwca. A którego już w kolejnych edycjach nie-przewidują.
Zatem wyjątkowo w tym roku w dniach 22-23 czerwca pierwsza edycja „ Polska na makiecie", która musi jeszcze znaleźć zwoje stałe miejsce w kalendarium modelarskim. Może jakieś propozycje, kiedy miałaby się odbywać cyklicznie?

ESMMK zaprasza jeszcze chętnych z makietami i producentów o zgłoszenie swojego uczestnictwa na adres e-mail: esmmk@trybunaly.eu. Nocleg oraz wyżywienie niestety już we własnym zakresie.

Do tej pory:

Swoje przybycie zadeklarowały dwie grupy w skali 1
Kolej ogrodowa
Trzy makiet H0
MLK Model z makietą
Świat modeli z Rybnika
Makieciarz
Naprawa serwis modeli kolejowych
Artur Dębski z makietą.
Freon z makietą
ROBO
i prawdopodobnie Elvis-model
Z ostatniej chwili – przybył też ModArt Grzegorz Molenda
 
Ostatnio edytowane: