• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Piotrków Trybunalski – V Trybunały Modelarstwa Kolejowego – 22-23 czerwca 2019 r. - ODWOŁANE

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#41
Ja się domyślać nie muszę.
Tylko nie wiem czemu miało to służyć.
Wycofał się główny jak nie jedyny sponsor i ot cała filozofia.
A czemu tak się stało, no cóż, kto to może wiedzieć.

"...pieniążki kto ma ten jedzie autobusem a kto pieniążków nie ma za autobusem kłusem,
pieniążki kto ma ten jedzie do Wieliczki a kto pieniążków nie ma paluchem do solniczki..."
Nie gustuję w takiej muzyce ;)
 

qrchuck

Nowy użytkownik
Reakcje
13 0 0
#43
Ja na kosztach organizacji się nie znam, ale zastanawia mnie ile musiałby kosztować bilet wstępu aby wyłożone pieniądze się zwróciły?
Koszt wejściówki w Gliwicach to 15 zł od osoby i wszystko wskazuje na to, że akurat ta impreza będzie się dalej rozwijała.
Natomiast targi Hobby w Poznaniu wiążą się z wydatkiem rzędu około 25 zł od osoby (choć tu akurat impreza w ostatnich latach z różnych powodów trochę podupada).
Pewnie bez bogatego sponsora ani rusz, ale jeśli się czyta, że w marcu w Sosnowcu przez 2 dni przewinęło się ponad 10000 odwiedzających, to wpływy ze sprzedaży biletów muszą być całkiem spore.

Szkoda byłoby Piotrkowskich Trybunałów Modelarstwa Kolejowego. Byłem na wszystkich czterech edycjach i zamierzałem być na kolejnych. Nie ukrywam, że dla mnie jest to najlepsza impreza modelarska w Polsce i szczerze mówiąc nie rozumiem wpisów w stylu: jeśli w Gliwicach jest coś organizowane to Trybunały RIP. Ja chętnie jeżdżę tu i tu.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.644 133 3
#44
Ale na Trybunałach nie było biletów? czy czegoś nie pamiętam?
 

qrchuck

Nowy użytkownik
Reakcje
13 0 0
#45
Właśnie tego czy były bilety czy nie, nie mogłem sobie przypomnieć. Na innych imprezach opłata za wejście jest czymś oczywistym.
 

arekBR

Użytkownik
Reakcje
59 11 0
#48
Ja się domyślać nie muszę.
........ A czemu tak się stało, no cóż, kto to może wiedzieć.
Już wiadomo. PIS-iory miastowe olały imprezę i przegłosowały większe pieniądze na śpiewy i tańce. Miasto nie wzięło sobie do serca słów sponsora ( kiedy rok temu uprzedzał ) że zrezygnuje, jeśli nie wyłożą odpowiedniej kasy. Do tej pory finansował w 90%-tach.
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.460 79 2
#49
Piotrkow to nie tyle Pisiory - bo wybory przegrali - co Chojniak i spółka ( prezydent i klika ) wiecznie modląc się koleś z radnymi . Ale faktem jest ze to święte miasto w Polsce (zawierzenie Maryjne) wedle linii rządzącej.
 
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#50
a modelarze mieli darmowe noclegi i wyżywienie.
To tak nie do końca. Kto chciał wybrać inny hotel niż proponowany przez organizatorów to nie miał "za darmo". Ale to był nasz świadomy (wygodny) wybór i żadnych pretensji nie mamy, że inni mieli gratis ;-)
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
#51
Trybunały zawsze były dla zwiedzających za darmo
Sosnowiec kosztował 5PLN od dorosłego zwiedzającego
Gliwice, jak ktoś tam napisał 15 PLN od głowy.
Dla porównania bilety na Ontrax kosztują 15 ale EUR. Organizator Ontrax daje na czas wystawy nocleg w hotelu i wyżywienie, w jedną stronę nocleg w drodze oraz refundację za paliwo wg ośwadczenia wystawcy. Tyle, że jak widać Ontrax ma z czego refundować
Sosnowiec się utrzymuje i chyba nawet rozwija, Gliwice też są zapowiedziane.
Myślę, że Trybunały też powinny być biletowane i przeniesione dokądś, gdzie jest wystarczająca ilość ludzi, którzy te bilety będą chcieli kupić.
I nie ma się co kierować sentymentami czy tam historią miasta. Impreza ma potencjał, nie budzi kontrowersji wśród modelarzy i wypracowuje coraz lepszą formułę. Tylko założenie, że co roku znajduje się prywatny jeleń, który za to wszystko płaci jest błędne.
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
#52
W związku z odwołaniem V Trybunałów Modelarstwa Kolejowego i z uwagi na aktualną rezerwację Hali, istnieje możliwość zorganizowania kolejnej edycji Jarmarku Modelarskiego. Zatem wyjątkowo w tym roku w dniach 22-23 czerwca organizujemy Jarmark Modelarski połączony z wystawą makiet pod wspólnym tytułem „ Polska na makiecie". Zapraszamy chętnych handlowców oraz modelarzy z makietami do wzięcia udziału w tym dwudniowym wydarzeniu. Nocleg oraz wyżywienie należy załatwić we własnym zakresie. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa (abyśmy mogli przygotować miejsce) na adres e-mail: esmmk@trybunaly.eu
Mamy nadzieję, że ten rodzaj imprezy zapoczątkuje kolejny, nowy cykl spotkań modelarskich, dający możliwość wzajemnego poznania, wymiany doświadczeń, wspólnej zabawy i niezapomnianych wrażeń dla dorosłych i dzieci.

Zobacz załącznik 653017
Czy w tym wypadku nie ma już żadnej możliwości reaktywacji Trybunalów? Wiem, że czasu juz pewnie nie ma? Zapewne wprowadzenie opłaty za bilet pomogłoby organizatorom i nie zmniejszyłoby znacznie frekwencji na imprezie. Trybunały mają już swoją sympatyczną historię i jej położenie jest też bardzo dogodne dla wielu zainteresowanych. Zapewne Jarmark połączony z pokazem makiet będzie pewną "hybrydą" Trybunałów ...(?), ale szkoda byłoby tak fajnej imprezy.
 

Arti2811

Moderator
Reakcje
2.460 79 2
#53
Jeśli Trybunały zostały by biletowane, nie miały by racji bytu. Niestety obecnie Piotrków Tryb. jest dosłownie miastem emerytów i rencistów bez większej przyszłości. W sumie powinna być zmieniona nazwa na Piotrków Zdrój :) ano dlatego że miasto nie posiada w zasadzie żadnego przemysłu poza jedną konkretną firmą! Jest za to dużo kościołów, biedronek, mega drogich parkomatów i rozbudowana do granic możliwości administracja miejska! W zasadzie imprez biletowanych w moim mieście jest niewiele z racji małego zainteresowania. Sam organizowałem jakiś czas temu występ znanej piosenkarki i niestety musiał zostać odwołany z racji opłaty za wstęp. Mieszkańcy owszem biorą udział w imprezach miejskich ale tych z wolnym wstępem. W innym przypadku po prostu żal im kasy i tyle a zarobki prawie najmniejsze w Polsce. Nawet panie lekkich obyczajów zarabiają najmniej w naszym kraju :) było o tym dość głośno w mediach. A frekwencja imprezy modelarskiej to w większości mieszkańcy danego miasta. Niestety porównywanie Sosnowca , Gliwic nijak ma się do Piotrkowa - czytaj wyżej. A na potwierdzenie przytoczę miejski portal jak to się Piotrków wyludnia z tego dobrobytu według Chojniaka i urzędników miejskich - https://www.epiotrkow.pl/news/Liczb...portu-o-stanie-Piotrkowa-Trybunalskiego,35749
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#54
Zamiast narzekać na "pisiorowskiego prezydenta i jego klikę"-to może spróbować zorganizować imprezę w innym mieście,gdzieś w centralnej Polsce?Tutaj zapraszam np.do Ostrowa Wielkopolskiego.
Miasto ponad 70 tysięczne.Posiada kilka pełnowymiarowych hal sportowych,zaplecze hotelowo-gastronomiczne,łatwy dojazd tak kolejowy jak i drogowy.Nasza Pani Prezydent nie należy do "pisiorów".W ostatnich (20)latach wiele się u nas dzieje,powstają nowe budynki użyteczności publicznej,drogi itp.Myślę że jeszcze tego lata coś dałoby się zorganizować.W przypadku podjęcia decyzji przez osoby decyzyjne sam mógłbym pomóc w organizacji imprezy (np.w kontaktach z organami władzy miasta).:niepewny::)
Działa tez u nas prężny klub modelarski w skali H0.W pobliskim Kaliszu mamy modelarzy w skali TT.W nieodległym Jarocinie organizowana jest cyklicznie od lat w dawnej parowozowni kolejowa impreza.Co roku w mcu maju miejscowa MD organizuje "otwarte drzwi".Myślę że jest to(narazie jedna) propozycja do poważnego rozważenia.:niepewny:
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#55
Zamiast narzekać na "pisiorowskiego prezydenta i jego klikę"-to może spróbować zorganizować imprezę w innym mieście,gdzieś w centralnej Polsce?Tutaj zapraszam np.do Ostrowa Wielkopolskiego.
(...)
Działa tez u nas prężny klub modelarski w skali H0.W pobliskim Kaliszu mamy modelarzy w skali TT.W nieodległym Jarocinie organizowana jest cyklicznie od lat w dawnej parowozowni kolejowa impreza.Co roku w mcu maju miejscowa MD organizuje "otwarte drzwi".Myślę że jest to(narazie jedna) propozycja do poważnego rozważenia.:niepewny:
Jedna wada systemu: Organizator Trybunałów nie jest chyba związany z Ostrowem* a raczej z Piotrkowem.
A skoro w Ostrowie* są na miejscu potencjalni organizatorzy to....

* (nie jestem pewien odmiany)
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
#58
Jedna wada systemu: Organizator Trybunałów nie jest chyba związany z Ostrowem* a raczej z Piotrkowem.
A skoro w Ostrowie* są na miejscu potencjalni organizatorzy to....

* (nie jestem pewien odmiany)
Sam,to raczej nic nie zdziałam.
1.Nie jestem osobą decyzyjną
2.Nie posiadam doświadczenia w organizowaniu tak dużych imprez.
Widzę raczej siebie jako osobę tzw:"drugiego planu"(do pomocy,"czarnej roboty").
Jeżeli taka oczywiście byłaby pożądana przez dotychczasowego organizatora.

Ale nazwa Trybunały jednak do czegoś nawiązuje ;)
A czy w tej sytuacji chodzi o nazwę?
Czy raczej o samą imprezę?
Nazwę można b.łatwo zmienić,i nie musi wcale nawiązywać do miejsca.
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#59
Czy w tym wypadku nie ma już żadnej możliwości reaktywacji Trybunalów? Wiem, że czasu juz pewnie nie ma? Zapewne wprowadzenie opłaty za bilet pomogłoby organizatorom i nie zmniejszyłoby znacznie frekwencji na imprezie. Trybunały mają już swoją sympatyczną historię i jej położenie jest też bardzo dogodne dla wielu zainteresowanych. Zapewne Jarmark połączony z pokazem makiet będzie pewną "hybrydą" Trybunałów ...(?), ale szkoda byłoby tak fajnej imprezy.
W tym roku na pewno nie. Od chłopaków z Piotrkowa wiem, że już rozwiązują umowę z miastem i oddają pieniądze. O biletować też nie mogą ponieważ, salę mają za darmo i pod patronatem Prezydenta miasta. A Jarmark z makietami to już całkiem inna historia, która ma być jako dodatkowa impreza ( Polska na makiecie ) modelarska wprowadzona w innym terminie. Niemająca nic wspólnego z Trybunałami. Z założeń to wspólna zabawa przy makietach różnych skal ( terminy będą dopiero ustalane) gdzie będzie 90% makiet, a 10% jarmarku ( czy sklepów jak kto woli)
 

Ernest

Użytkownik
Reakcje
33 6 0
#60
A czy w tej sytuacji chodzi o nazwę?
Czy raczej o samą imprezę?
Nazwę można b.łatwo zmienić,i nie musi wcale nawiązywać do miejsca.
Myślę że chodzi i o nazwę i imprezę. Nazwa jest charakterystyczna i wiąże się z dawnymi Trybunałami Koronnymi czyli zjazdami do Piotrkowskiego Grodu.
Trybunały, impreza ma swój charakter, klasę, prestiż, znana już w Europie i powiązana z Piotrkowem. Teraz przenosząc ją gdzie indziej to już nie będą Trybunały. Zmieniając nazwę i przenosząc do innego miast, będzie po prostu nową imprezą niemającą już nic wspólnego z Trybunałami. Ale kto wie? Nie jestem wyrocznią. Może panowie z Piotrkowa będą na tyle zdeterminowani, że przeniosą wydarzenie do innego miasta, choćby do Łodzi, skoro nie mogą się dogadać ze swoim miastem w kwestiach finansowych.