• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Piotrków Trybunalski – Trybunały Modelarstwa Kolejowego – 20-21 czerwca 2020 r. – ODWOŁANE

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
#1
Trybunały Modelarstwa Kolejowego już 20-21 czerwca 2020 roku. V Jubileuszowa Edycja Międzynarodowych Targów Modelarstwa Kolejowego w Piotrkowie Trybunalskim. Wkrótce więcej szczegółów i informacji.

5.jpg
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#2
Dobrze że admin zrobił porządek. Od razu lepiej wygląda. A wracając Misiek do twojego pytania, odnośnie podejścia roszczeniowego modelarzy. Też się zastanawiam czy są w przypadku np. Trybunałów, gdyby zaistniała taka konieczność, modelarze byliby wstanie pokryć za siebie koszty?
 

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.346 10 0
#4
Dobrze że admin zrobił porządek. Od razu lepiej wygląda. A wracając Misiek do twojego pytania, odnośnie podejścia roszczeniowego modelarzy. Też się zastanawiam czy są w przypadku np. Trybunałów, gdyby zaistniała taka konieczność, modelarze byliby wstanie pokryć za siebie koszty?
Niestety myśle że zainteresowanie było by sporo mniejsze, widać to było na ostatniej edycji Trybunałów gdzie już chyba nic nie było refundowane ( nie pamietam jak było z obiadami ?) dla mnie to nie był problem i z chęcią przyjechałem ale sala była zauważalnie mniej zapełniona niż na poprzednich edycjach.
 
Reakcje
78 2 1
#5
............... sala była zauważalnie mniej zapełniona niż na poprzednich edycjach.
Dla tego że termin był przestawiony na początek czerwca. O ile pamiętam było to spowodowane kolizją z egzaminami końcowymi w szkole. Nie wszystkim firmom i modelarzom przestawiony termin pasował. Teraz jest stary, powinno być ok. Moim zdaniem to Piotrków popełnił błąd w 2014. Nic nie powinno być refundowane. To od początku miała być impreza typowo branżowa gdzie głównym motywem były firmy produkujące tabor i wszelkiego rodzaju dodatki do makiet. Same makiety miały być tylko miłym dodatkiem dla oka wystawiane przez chętnych.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#6
OK, jeśli chodzi o firmy, oferujące swoje produkty, chociaż u nas rynek jest, niestety, na tyle niewielki, że nie wiem, czy firmom opłaca się udział w takiej imprezie, nawet, jeśli nie muszą płacić organizatorom za prawo wystawienia się. Ale nie chcę się tu wypowiadać, bo nie mam informacji. Natomiast indywidualni modelarze, którzy się wystawiają dla uatrakcyjnienia imprezy, nie zawsze po prostu są w stanie pokryć swoje koszty, zwłaszcza, gdy mieszkają daleko od miejsca wystawy. Koszt transportu makiety może być dość duży, nie mówiąc już o noclegach i posiłkach. Tak, że jakiś zwrot (może częściowy) z pewnością zachęciłby modelarzy do pokazania swoich dzieł. Ja natomiast myślę, że jakaś niewygórowana opłata od zwiedzających byłaby też do przyjęcia. Cena biletu w Gliwicach była spora, a mimo to zwiedzających było dużo. W Piotrkowie mogłoby to być np. około 5-7 zł za dzień (możliwość wielokrotnego wyjścia i powrotu) byłaby OK.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#7
O to dobra wiadomość , i trzymamy kciuki za powodzenie imprezy .
Co do zwrotów kosztów to zapewne jeśli będą to ci którzy z funduszami nie stoją najlepiej zostaną w ten sposób zmotywowani .
Zapewne organizatorzy nieco przesieją tych zmotywowanych bo wiadomo hala nie z gumy a i atrakcyjność pokazywanych prac, też zapewne będzie się liczyła .
Międzynarodowa impreza powinna trzymać odpowiedni poziom wykonawczy makiet i modeli .
Pozdrawiamy z wąskiego 5" toru .:)
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
#9
.............. Ja natomiast myślę, że jakaś niewygórowana opłata od zwiedzających byłaby też do przyjęcia. Cena biletu w Gliwicach była spora, a mimo to zwiedzających było dużo. W Piotrkowie mogłoby to być np. około 5-7 zł za dzień (możliwość wielokrotnego wyjścia i powrotu) byłaby OK.
Z tego co wiem, opłata w Piotrkowie odpada. ESMMK dostaje halę za darmo od miasta i szkoły. Z tego tytułu nie może pobierać opłaty za wejście. Ma to swoje wady i zalety.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.637 133 3
#10
Jeżeli impreza nie jest biletowana to zwrotów być nie musi. Jeżeli jest to coś powinno być zwracane. Chodzi mi o tych co nie wystawiają się komercyjnie. Może nie chodzi o jedną imprezę. Ale nikt nie zwraca uwagi że takich imprez jest kilka a ludzi z makietami tylko ciut więcej. O ile te 500zł na jedną imprezę pewnie jest do ogarnięcia dla większości to jak już imprez w roku jest 10 czy więcej to koszty robią się gigantyczne. Do tego jak się okaże że połowa imprez jest biletowana to okazuje się że niekomeryjnie dopłaca się do komercji.
Potrzebne są jedne i drugie imprezy.

Co do hali to pewnie jak dostają za darmo to nie mogą zrobić biletów. Bilety o ile hala byłaby komercyjnie wynajęta. Ale ceny najmu zapewne są gigantyczne i z biletów mogłyby się nie zwrócić.

Tak czy inaczej trzymam kciuki za imprezę i mam nadzieję że będzie mi dane ją odwiedzić.
 

Arek001

Użytkownik
Reakcje
3 0 1
#11
Bardzo chętnie przyjadę na tą imprezę. Byłem dwa razy i mi się podobało. Choć czytając o problemach w roku 2018 i 2019, to raczej jestem sceptyczny. Jeśli się nie znajdzie odpowiedni sponsor to raczej nici z imprezy.
 

patryk70

Aktywny użytkownik
Reakcje
119 0 0
#13
OK, jeśli chodzi o firmy, oferujące swoje produkty, chociaż u nas rynek jest, niestety, na tyle niewielki, że nie wiem, czy firmom opłaca się udział w takiej imprezie, nawet, jeśli nie muszą płacić organizatorom za prawo wystawienia się.............
Jak pamiętam zawsze więcej wystawiało się firm zagranicznych. Co do opłaty, producenci płacą tylko, albo aż, za m² zabudowy EXPO. Dla unaocznienia stoisk, fotka ściągnięta z FB

1.jpg
 

Adam80

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#14
Jest już dostępny formularz zgłoszeniowy dla modelarzy oraz informacje na stronie http://trybunaly.eu/:)
Do admina czy moderatora. Dla czego nie można pobrać formularza dla modelarzy. Pokazuje taki błąd " This attachment cannot be shown at this time. Please try back later."
Wszystkie ustawienia przeglądarki mam dobre. To tak jakby ktoś celowo zablokował możliwość pobrania. Zwłaszcza że za pierwszym razem pobrałem bez problemu, tylko przez pomyłkę skasowałem i chciałem jeszcze raz pobrać i teraz nie działa.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#15
Do admina czy moderatora. Dla czego nie można pobrać formularza dla modelarzy. Pokazuje taki błąd " This attachment cannot be shown at this time. Please try back later."
Wszystkie ustawienia przeglądarki mam dobre. To tak jakby ktoś celowo zablokował możliwość pobrania. Zwłaszcza że za pierwszym razem pobrałem bez problemu, tylko przez pomyłkę skasowałem i chciałem jeszcze raz pobrać i teraz nie działa.
Forum jest w trakcie prac serwisowych i jest przenoszone na nowe serwery. Admini pracują nad tym, żeby wszystko się przeniosło w całości. Proponuję trochę cierpliwości, która jest przecież domeną modelarzy. :)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#17
Do admina czy moderatora. Dla czego nie można pobrać formularza dla modelarzy. Pokazuje taki błąd " This attachment cannot be shown at this time. Please try back later."
Wszystkie ustawienia przeglądarki mam dobre. To tak jakby ktoś celowo zablokował możliwość pobrania. Zwłaszcza że za pierwszym razem pobrałem bez problemu, tylko przez pomyłkę skasowałem i chciałem jeszcze raz pobrać i teraz nie działa.
Wersja dla modelarzy:
http://trybunaly.eu/wp-content/uploads/2020/02/Formularz-2020-MODELARZE.zip
(u mnie działa)