• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piotrków 2015 - Trybunały Modelarstwa Kolejowego

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
Mam pytanie, czy teraz wątki poświęcone jakiejkolwiek imprezie, zawierać mogą wyłącznie zachwyty, wnioskuje to z faktu usunięcia mojego wpisu, o ile pamięć mnie nie myli, wyraziłem swoje zdanie i kilku innych osób w miarę kulturalnej formie.
Jeśli cenicie tylko klakę i bałwochwalcze zachwyty Wasza sprawa, następnym razem proszę o czytelny przekaz, o pożądanwej treści wpisów, aby nie było nieporozumień.
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
Mam pytanie, czy teraz wątki poświęcone jakiejkolwiek imprezie, zawierać mogą wyłącznie zachwyty, wnioskuje to z faktu usunięcia mojego wpisu, o ile pamięć mnie nie myli, wyraziłem swoje zdanie i kilku innych osób w miarę kulturalnej formie.
Jeśli cenicie tylko klakę i bałwochwalcze zachwyty Wasza sprawa, następnym razem proszę o czytelny przekaz, o pożądanwej treści wpisów, aby nie było nieporozumień.
Podejrzewam, że Twój wpis padł niestety ofiarą niezdrowej dyskusji na temat "szyny": ( a nie wyleciał z powodu jak to nazwał Elvis wyłożenia kawy na ławę:)
 

piterson

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
61 0 0
I moje pytanie do Pana Pawla: O jakich skrzynkach mówisz, że "te byle jakie skrzynki rzucone na stoisku, nie wiadomo czyim, i po co, ani ładne ani ciekawe, zapchajdziura"?
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
zanim pytajacy uzyska odpowiedz , się wtrącę , mianowicie za tą wczorajszą wymianę moich myśli chcę zainteresowanych przeprosić , nie tak sobie to wyobrazałem po prostu eksplodowałem i tyle nie mogłem tego opanowac ale proszę mi nie przypisywać wrogości do imprezy w Piotrkowie - bo to nie prawda - abstrakcyjnie zależy mi na jak najlepszym święcie corocznym modelarzy i producentów modeli kolejowych również w Piotrkowie , -zainteresowani - zwrócę się do Kolegi Piotra Ciechocińskiego - twórcy "Złotej szyny"- Kolego Piotrze -ja zamknąłem wczorajszy wątek w sobie na zasadzie ze wszystko zwiazane z wizerunkiem tej statuetki w wydaniu Kolegi jest w porzadku i niech tak będzie - skoro Kolega nie widzi w tym jakiego kolwiek problemu -to tym bardziej mi nic do tego - i to tyle - oczywiście przepraszam Kolegę za ten atak, ale Kolego Piotrze , w dalszym ciągu podtrzymuję swoje zdanie negatywne CO DO FORMY obiektu , - wg mnie jest ta szyna za duża - kolego to jest mała impreza dopiero co raczkująca - i tak duzy obiekt wg mnie nie pasuje , po prostu miedzy innymi optycznie , -jak ma zostac szyna na podstawce to na tak młodziutką imprezę wg mnie nalezało by pobawić się proporcjami ( skalą)szyn/y i reszty ... - i na razie urwę tą opowiastkę a wznowię ( dokończę)-jezeli Kolega wyrazi na to zgodę
Janusz Klekot -twórca statuetki pt"Szynka"

waldek, Wczoraj o 22:32 Zgłoś
#14 Cytuj w rozmowie prywatnej

misterZ Użytkownik
Właśnie otrzymałem tekst do opublikowania od Firmy INARI twórcy Złotej Szyny. Tekst będzie poparty fotkami z imprez na których w/w prezentował swój wyrób. Myślę, że po dogłębnym przemyśleniu to i owo się wyjaśni.

[Poprosiłem kolegę o przekazanie poniższej informacji, gdyż nie jestem zarejestrowany na tym forum i nie planuję tego. Jednakże trudno być obojętnym na sformułowania typu:

„nie odwalajcie takiej chamówy”
„no jak można na chama zerżnąć czyjs pomysł”
„no czy nie ma kogoś w tym Piotrkowie -kto by wzór-pomysł takiej statuetki
-nagrody wymyslił i zaprojektował”- pisownia oryginalna

Nazywam się Piotr Ciechociński i wymyśliłem nagrodę „Złota Szyna”, zaprojektowałem i od 2010 roku ją wykonuję. Początkowo wręczane były przez właściciela firmy Inari Piotr Ciechociński właścicielom, prezesom firm i innym osobom, które w sposób znaczący przyczyniły się do realizacji wspólnych projektów. Od 2011 Złota Szyna była również realizowana na indywidualne zamówienia dla różnych firm. Modyfikacją jest Plaster Szyny, który również był realizowany na indywidualne zamówienia. Nie znam dalszych losów moich pomysłów – nagród. Nie wiem kto się z kim spotykał, gdzie i z jakiej okazji. Nie wiem również, czy osoby te interesowały się modelarstwem kolejowym.
To, co wiem na pewno to, że każdy egzemplarz ma od spodu trwałą pieczęć z nazwą mojej firmy i danymi do kontaktu. Wiem, że od 2012 Złote Szyny (również Srebrne i Brązowe) były prezentowane
na targach w 2012 - Dortmund, Lipsk, Poznań, Kolonia; w 2013 – Dortmund, Lipsk, Monachium, Poznań. Prezentując je na targach rozmawiałem z wieloma osobami o Złotej Szynie. Natomiast od 2014 firma Inari Piotr Ciechociński wykonuje Złotą, Srebrną i Brązową Szynę tylko na Trybunały Modelarskie w Piotrkowie Trybunalskim.

Nie rozumiem skąd tyle oszczerstw, jadu w wypowiedzi osoby Hoart.
I jeszcze:
„czy nie mozna się naD takim czymś zastanowić” – pisownia oryginalna

Proponuję po prostu przeprowadzić Hoarcie pewien proces myślowy, gdyż nic i nikt nie zwalnia z myślenia.]


To tyle przekazanego tekst teraz foty.



Fotki po kolei Dortmund 2011, Kolonia 2012, Kolonia 2012, Lipsk2012, Lipsk2012, Poznań 2012

Kolego Andrzeju Harassku - opcja programu tego forum sama ukrywa teksty , które maja duzo złych ocen - ja niczego nie ukrywałem - tak ,ze prosze więcej mi nie przypisywać ukrywania swoich tekstów z tym proszę się zwrócić do Administracji tego forum
Hoart
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Kolego Andrzeju Harassku - opcja programu tego forum sama ukrywa teksty , które maja duzo złych ocen - ja niczego nie ukrywałem
Tak, już wiem, że to forum samo ukrywa takie wpisy. Nie napisałem tego w formie pretensji, tylko stwierdzenia faktu - jak się okazało nieistniejącego.
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Bardzo, bardzo wszystkich przepraszam, że się wtrącam. Muszę to jednak zrobić bo ta "kłujka" nie daje mi spokoju. Hoarcie!, Ciebie przepraszam szczególnie. Włażę tu z moimi przemyśleniami, ponieważ jestem wielkim zwolennikiem podejścia indywidualnego do każdego Człowieka. Widzimy przecież, że każdy jest inny. Janusz jest znaną postacią artystyczną nie tylko we Wrocławiu. Jest prawdziwym artystą, z niezwykłą wyobraźnią, spontanicznością no i wrażliwością, która - jak rozumiem w przypadku "Zlotej Szyny" - nie pozwoliła przejść mu obok bez reakcji. Sposób w jaki pisze posty wydają się potwierdzać mnogość emocji i chęć szczerego przedstawienia odczuć. Nie ma jednak żadnych podstaw do rozpoznania pieniactwa czy pychy, którą być może w sposób zawoalowany niektóre Osoby zarzucają H0Art`owi. Oczywiście można słusznie argumentować, że trzeba szanować uczucia innych i nie walić prosto z mostu co się myśli na dany temat. Ale komu to mówić? Artyście? Artyście, którego dusza wciąż krzyczy i szuka ujścia dla kipiących emocji? Może to dlatego ludzie sztuki często żyją odrzuceni przez społeczeństwo? Ja poznałem ociupinkę Janusza. Nie przypisujmy Mu proszę złych (w sensie opartych na nienawiści) emocji. H0Art jest człowiekiem sztuki - takim prawdziwym, wykształconym.
Jeszcze raz przepaszam, że się wtrącam. Zrozumiem też Janusza, jeśli się obrazi za to, że wpycham nos w nie swoje sprawy. Ale tyle złych emocji......
Pozdrawiam Michał
 

misiek57

Aktywny użytkownik
Reakcje
323 2 2
Bycie artystą nie zwalnia od zachowania przyzwoitości w wypowiedziach.Obrzucanie epitetami plus nieuzasadniony zarzut plagiatu nie przystoi artyście.
Dobrze, że w porę przyszło opamiętanie, skrucha i przepraszam dla twórcy złotej szyny. Dla przyzwoitości słowo „ przepraszam „ należy się też chłopakom
z Piotrkowa, którym się oberwało nie wiadomo za co.
 

zbych

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
Ap ropo plagiatu. Wypadałoby, aby główny prowodyr zamieszania jacekplacek wyszedł z cienia i również przeprosił za podawanie publicznie niesprawdzonych
rewelacji
...................... Szkoda że nagrody to kopie zupełnie innego pomysłu:
Szanowny kolego najpierw należało dokładnie wszystko zbadać, zadzwonić tak jak zrobił to Piotr i potem decydować o publikacji na forum z pozoru niewinnego
zdania, które nakręciło spiralę oburzenia i agresji kolegi Hoarta. Który według słów bstoka70, artysta, uwrażliwiony na takie sytuacje, mógł dostać przez ciebie
zawału.
 

jacekplacek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 2
Zdaję sobie sprawę, że mój wpis wywoła burzę. Ale skoro zostałem wywołany do tablicy to proszę bardzo:
1. Nie mam i nigdy nie miałem jakichkolwiek zastrzeżeń do producenta statuetki. To nie on decyduje, kto i komu i w jakich okolicznościach będzie ją wręczał.
Niestety sprawdziła się stara zasada że kowal zawinił, a cygana powiesili.
2. Podtrzymuję swoje zastrzeżenia do organizatorów wystawy, którzy nie sprawdzili takiej prostej kwestii i bardzo podobną nagrodę ( szyna z podstawką) wręczają w bardzo podobnych okolicznościach ( impreza modelarska) jako wyróżnienie. Pomijając podnoszony tu fakt, że szyna kolejowa jako taka jest powszechnie stosowana w takich okolicznościach, stwarzają tym samym niezręczną sytuację dla siebie i dla wyróżnionych, deprecjonując wartość wręczanego wyróżnienia. A szkoda.
3. Jestem niezmiernie zdumiony i zdziwiony że było niebyło dorośli ludzie, zamiast na spokojnie rozważyć wszystkie za i przeciw zachowują się w myśl zasady biją naszych - bronimy Częstochowy.
4. Kolega Hoart w dość ekspresyjnej formie wyraził wcześniej to o czym tu piszę, czym niestety rozpętał burzę z piorunami.
5. Po tym co tu czytuję zupełnie nie liczę na zrozumienie tego postu.

Dlatego pomimo wszystko powtórzę jeszcze raz:
Impreza godna pochwały. Szkoda że nagrody to kopie innego pomysłu.
 
Z

Zv

Gość
czytam i oczom nie wierzę.. torty to tez ogólnie przyjęta forma doceniania jubilata, co to ma za znaczenie ze gdzieś w dalekiej Germanii tez takie dają??? Impreza jak sie okazuje już drugi raz wręcza jakaś tam szynę i co i fajno Germańcy tez no to też fajno - ludziska wiadro lodu na łeb bo chyba upał szkodzi... a może tak zamiast widzieć Polskę w ruinie zaczniemy się cieszyć z tego co mamy - ba co sami tworzymy. I szybciutko wszyscy na basen!!
 
OP
OP
misterZ

misterZ

Aktywny użytkownik
Reakcje
480 4 1
- Jako jako jeden z ESMMK postaram się pokrótce wypunktować poniższą wypowiedź.

2. Podtrzymuję swoje zastrzeżenia do organizatorów wystawy, którzy nie sprawdzili takiej prostej kwestii i bardzo podobną nagrodę ( szyna z podstawką) wręczają w bardzo podobnych okolicznościach ( impreza modelarska) jako wyróżnienie. Pomijając podnoszony tu fakt, że szyna kolejowa jako taka jest powszechnie stosowana w takich okolicznościach, stwarzają tym samym niezręczną sytuację dla siebie i dla wyróżnionych, deprecjonując wartość wręczanego wyróżnienia. A szkoda.
- Otóż szanowny kolego jesteś w błędzie. Stowarzyszenie dokładnie sprawdziło status nagrody. Ponadto wiedząc, że projektantem i producentem szyny jest Piotr nie miało jakichkolwiek podstaw do przypuszczeń iż może być posądzone o plagiat. W związku z wyjaśnieniem sprawy przez Piotra u źródła Niemieckiego. Stanowczo nie zgadzamy się z opinają kolegi o powszechności stosowania tej nagrody. Jak do tej pory nazwa Złota Szyna jest przypisana do Trybunałów Modelarstwa jako nagroda dla uczestników. I nie ma jakiekolwiek niezręczności czy dyshonoru z uzyskania takiego wyróżnienia. Nawet jeśli gdzieś, kiedyś, pojawił się plaster szyny na podstawce w formie podobnej do produktu Piotra, mógł on być kopią lub niezależnym pomysłem ( to i tak nie będzie to samo). Na pewno nie był przyznawany za dokonania modelarskie, makiety czy tym podobne sprawy. Więc nie ma mowy o „ podobnych okolicznościach”

5. Po tym co tu czytuję zupełnie nie liczę na zrozumienie tego postu.
- Wyprowadzam kolegę z błędu. Doskonale rozumiemy post i intencje zawarte w tekście.

Dlatego pomimo wszystko powtórzę jeszcze raz:
Impreza godna pochwały. Szkoda że nagrody to kopie innego pomysłu.
- W imieniu stowarzyszenia dziękujemy za pochwałę, ale z zarzutem kopi się nie zgadzamy i po wyjaśnieniach traktujemy temat za zamknięty.
A dalsze spekulacje w tym aspekcie
uważamy za niestosowne.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki