• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

piotr66 - Tarpan, Żuk, Jelcz i inne 1/87

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.761 301 15
całość będzie się wypaczać
Wydruk, a potem odlew się "zbananuje". Tak było z moją platformą 443 o grubości bodaj 0,5mm miejscami. Syrena ma usztywnienia w postaci żeber i lokalne pocienienia ścian dla szyb właśnie. Podobnie robię w nysie - przy oknach cieniej, ale sama konstrukcja grubsza, ok 1mm.
Przy cienkich ściankach niestety jest też problem z odpowietrzeniem , no ale zakładam, że @piotr66 wie co robi ;)
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
tu masz szerokie słupki a autobusy mają wąziutkie i w tym jest problem, dach się wygnie w łuk gdzieś (0,5-1,5mm) na długości, przerabiałem ten temat dlatego mało kto robi autobusy z żywicy. Nie zniechęcam Cię ale tylko piszę co mi się kiedyś zdarzało.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
A tu w Żuku jest słupek pewnie podobny jak w autobusie. Dach się nie wygnie, podejrzewam że za szybko wyjmowałeś z formy dlatego u ciebie sie wyginały, ale może przyczyna była inna. Ja trzymam odlew min. 12 godzin do wyjęcia.
9314c56c43bda0f321ce880c58b0.jpg
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Daro może kiedyś sobie kupie taką komorę, bo teraz to chyba dom bym musiał sprzedać żeby ją nabyć. A tak poważnie to w zwykłej komorze i pompą 1-stopniową za 400 zł też można zrobić dobry odlew, trzeba tylko wiedzieć jak.
 

Ciemny

Aktywny użytkownik
Reakcje
857 6 1
A tu w Żuku jest słupek pewnie podobny jak w autobusie. Dach się nie wygnie, podejrzewam że za szybko wyjmowałeś z formy dlatego u ciebie sie wyginały, ale może przyczyna była inna. Ja trzymam odlew min. 12 godzin do wyjęcia.
W Żuku masz dwa słupki na małej powierzchni dachu, w autosanie będzie ich znacznie więcej bez "twardego" punktu podparcia dla dachu, co nie zmienia faktu że się może to udać, trzymam kciuki w każdym razie za wytrwałość w realizacji, bo zapowiada sie w końcu ciekawy model kultowego pojazdu naszych, krajowych dróg.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Tylny słupek jest dość szeroki w tej wersji dzięki usunięciu ostatniej szyby, można go pogrubić i będzie usztywnienie. Oczywiście pudło będzie dosyć delikatne, ale żywica którą stosuje jest dosyć wytrzymała więc jestem spokojny, będzie dobrze. Wiekszym problemem może być malowanie tych listew aluminiowych.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.454 12 0
Odkopię temat.
Żuk A07 produkcji Piotra wykonany jest rewelacyjnie.
Spasowanie części bardzo dobre. Trzeba tylko pomęczyć się nad lekką obróbką odlewów, ale to tylko pół godziny zabawy skalpelem.

A tak prezentuje się w malowaniu żółtym.
Finalnie muszę dorobić tablice i światła.
Żuk A07 - front.jpg Żuk A07 - back.jpg
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
Świetne wykonanie, świetna dioramla, bardzo fajny pomysł tylko czy czasem lakier nie wyszedł za bardzo "skórka pomarańczy"?
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Dawno nie było aktualności więc teraz:
1. Dostępne są zestawy Żuczków, furgon, skrzyniowy i izoterma, cena zestawu 110,00.
Będą niedługo tez gotowe.
2. Jelcze ciągniki 2 i 3 osiowe - 160,00. Też gotowe wkrótce.
3. Polski Fiat 621 - nowa wersja modelu jaki już oferowałem, cały z odlewu. Wersja cywilna (szary), wojskowy zielony i w kamuflażu 1939 oraz Wehrmachtu. Cena gotowego 240,00, zestaw 110,00 zł.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 40

Podobne wątki