• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

piotr66 - Tarpan, Żuk, Jelcz i inne 1/87

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Kupiłem już tego Żuka ale jeszcze go nie mam u siebe. Moje modele oznaczam na podwoziu moim nikiem, robiąc kopię łatwo można to oczywiście usunąć. Niektórzy wytwórcy niechętnie sprzedawali kity z których łatwo można zrobić formę do kopiowania, od Tololoko praktycznie bez znajomości nie można było kupić zestawów, SAW chyba też ich nie sprzedaje. Ja sprzedaję zestawy wszystkim, bo wiem że nie ma sposobu aby uniknąć kopiowania, jak ktoś chce to i tak zdobędzie KIT, wszyscy wiedzą że Tola kopiowano pomimo takiej ostrożności jaką wykazywał. Osobiście zbytnio się tym nie przejmuję, oczywiście podejmę pewne kroki w stosunku do piratów, bo zrobienie modelu matki to spore nakłady, ale z drugiej strony do zrobienia jest jeszcze wiele modeli szczególnie naszej motoryzacji, a ja lubię robić nowe rzeczy. Trochę mnie też dziwi że tak mało nowych pojazdów sie pojawia, nowy model niekoniecznie musi się wiązać z wielkimi kosztami wykonania na przykład dobrego wydruku 3D, trzeba tylko trochę pomyśleć i mieć czas do dyspozycji. Ja z druku w ogóle nie korzystam, tradycyjne frezowanie i czasem laser dają zupełnie dobre efekty. Na zakończenie Żuk w malowaniu dwukolorowym, wzorowany na pojeździe, który wystąpił w pewnym kultowym polskim fimie:).
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.901 386 20
A pewni jesteście, że to klon? Takie żywiczne kity były w sprzedaży zanim kolega @piotr66 zrobił swoje Żuki. Z tym, że tamte były przeskalowane, coś w rodzaju Żuków z firmy RA Dosly, a sprzedawane były jako H0.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
A pewni jesteście, że to klon? Takie żywiczne kity były w sprzedaży zanim kolega @piotr66 zrobił swoje Żuki. Z tym, że tamte były przeskalowane, coś w rodzaju Żuków z firmy RA Dosly, a sprzedawane były jako H0.
Bo tamte Maćku były kopią RA, a te widać ewidentnie że są kopią Piotra, mam przed oczami jego żuka i widze fotki z allegro, wszysto tak samo, tak samo naciecią, wypusty itp. Nie mam wątpliwosci.
Co do przeskalowania RA, dałem fotke żuków Piotra i RA, wymiary mają bardzo podobne z tym że RA jest jakby masywniejszy przez co efekt jakby przeskalowany był.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Ten bus jest kopią piracką mojego nadwozia, reszta elementów jest już dorobiona przez autora. Ostatnie okno zostało wycięte dosyć nieudolnie w moim odlewie.
 

modrzew

Znany użytkownik
Reakcje
1.348 1 0
Moim zdaniem powinieneś malować modele matem. Lepiej się kładzie i daje cieńszą kryjącą powłokę uwydatniającą szczegóły. Większość modeli w tej skali malowana błyszczącym wygląda gorzej niż matem.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Modrzew - z dotychczasowych rozmów z kolegami - połowa woli mat, druga połowa połysk.
Jelcze i Żuki są powoli dostarczane do odbiorców. II seria Jelczy będzie gotowa pod koniec marca, tu kolega Michał montuje i tak mu akuratr czasowo wyszło.
Fotki poniżej to tak dla rozrywki, większość wytwórców unika takich powiekszeń, ale ja potraktowałem to jako zabawę.
I porównanie mojego Jelcza 422 z 317 od SAWa.
 

Załączniki

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
W powiększeniu też piękne(y) Tylko nie zapomnij o moim zamówieniu, bo nie mogę się doczekać aż wylądują w mojej kolekcji.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Przyznam się, że też miałem chrapkę go kupić ale podejrzewałem, że to też może być klon. Ciekawa wersja ale nie będę świadomie wspierał cwaniaków.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
Zgadzam się w pełni z przedmówcą i takie też jest moje stanowisko, ale nie ukrywam, że takiej wersji jeszcze nie posiadam :( A, Piotr jeszcze jej nie zaoferował:(
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Nie będę tej wersji robił, przynajmniej w najbliższym czasie, więc pomijając słąbszą jakość odlewu - np. widoczne niedolewki w rynienkach dachu, jest to jakaś propozycja tej wersji.
 

Fan187

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Tak śledze ten temat od dłuższego czasu ale w końcu nie wytrzymałem i postanowiłem się wypowiedzieć .Napoczątek - nie jest fajnie jak ktoś zaczyna kopiować czyjeś dzieło, ale w tym przypadku wyszło to na dobre bo na podstawie mpdelu Piotra powstały inne wersje których to Piotr jak sam pisze nie będzie robił. Ja sam osobiście kupiłem juz kilka wersji -mam sanitarke, strażacki, mikrobus, pick up i dubelkabinę. Ja je mam a Wy wszyscy którzy podlizujecie sie Piotrowi i piszecie że nie kupicie klona to nie będziecie moeć, wasz wybór , tylko gdzie kupicie te wersje ? A teraz odnośnie określenia klon - ile jesy z Piotrowego żuka w dubelkabinie ? TYLKO kawałek karoseri , więc jaki to klon ? cale wnętrz, podwozie i cała reszta to całkiem inne dzieło . Teraz jakosć - czy masz już tego klona ? bo nie widzę żadnego wpisu poruwnawczego ! Ja fizycznie posiadam te modeliki i jakość raczej nie odbiega od Piotrowego . Moje egzemplarze są ładnie odlane, bez bąbli i niedolewek a dodatkowo są bardziej rozbudowane . I wolę te żuki bo są tańsze - jak to gdziś sam Piotr pisał - i dostępne od ręki a u Piotra trzeba swoje odczekać .
I tak pewnie większa połowa lizodupców kupiła "klona" a tu pierdzielicie bzdury .

Tak więc reasumując - lojalni Piotrowi zostaną z dwoma wersjami a je jestem od was lepszy - bo mam ich kilka i moja kolekcja jest bogatsza . Tyle w temacie - i na początek dostane bana, ale mam to gdzies, wyraziłem tylko swoje zdanie .
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Kolego Fan, pochwal się swoimi nabytkami i pozwól tez innym ocenić jakie są te kopie czy klony, zdjęcia na allegro są słabej jakości. Ja nikogo nie namawiam ani tym bardziej nie zniechęcam do nabywania tych kopii. Ostatnia wersja jest nawet ciekawa.
 

adamwyt

Znany użytkownik
Reakcje
3.731 15 0
Tak śledze ten temat od dłuższego czasu ale w końcu nie wytrzymałem i postanowiłem się wypowiedzieć .Napoczątek - nie jest fajnie jak ktoś zaczyna kopiować czyjeś dzieło, ale w tym przypadku wyszło to na dobre bo na podstawie mpdelu Piotra powstały inne wersje których to Piotr jak sam pisze nie będzie robił. Ja sam osobiście kupiłem juz kilka wersji -mam sanitarke, strażacki, mikrobus, pick up i dubelkabinę. Ja je mam a Wy wszyscy którzy podlizujecie sie Piotrowi i piszecie że nie kupicie klona to nie będziecie moeć, wasz wybór , tylko gdzie kupicie te wersje ? A teraz odnośnie określenia klon - ile jesy z Piotrowego żuka w dubelkabinie ? TYLKO kawałek karoseri , więc jaki to klon ? cale wnętrz, podwozie i cała reszta to całkiem inne dzieło . Teraz jakosć - czy masz już tego klona ? bo nie widzę żadnego wpisu poruwnawczego ! Ja fizycznie posiadam te modeliki i jakość raczej nie odbiega od Piotrowego . Moje egzemplarze są ładnie odlane, bez bąbli i niedolewek a dodatkowo są bardziej rozbudowane . I wolę te żuki bo są tańsze - jak to gdziś sam Piotr pisał - i dostępne od ręki a u Piotra trzeba swoje odczekać .
I tak pewnie większa połowa lizodupców kupiła "klona" a tu pierdzielicie bzdury .

Tak więc reasumując - lojalni Piotrowi zostaną z dwoma wersjami a je jestem od was lepszy - bo mam ich kilka i moja kolekcja jest bogatsza . Tyle w temacie - i na początek dostane bana, ale mam to gdzies, wyraziłem tylko swoje zdanie .
Z reguły staram się nie wciągać w jałowe dyskusje, ale nie toleruję jeżeli ktoś próbuje mnie obrażać. Tym bardziej, że wstydzi się publicznie swoich poglądów i zakłada nowe konto żeby odpowiedzieć na posta. Powójna osobowość to groźny symptom i nie można tego lekceważyć.
To nie jest żadne podlizywanie, tylko normalny szacunek dla ludzi którzy robią coś bardzo fajnego od podstaw. Nie mam żadnego biznesu żeby słodzić Piotrowi. Nigdy w życiu go nie widziałem, tylko kupiłem kiedyś jeden jego model, jestem z niego zadowolony i teraz czekam na 3. kolejne.
Może i ten koleś z Allegro włożył jakąś pracę własną ale to nie zmienia faktu, że bazował na nie swoim projekcie i sprzedaje jako własne. Ja wcale nie muszę mieć wszystkich wersji nadwozia a jak się uprę, to kupię od Piotra jeden więcej furgon i go sobie przerobię.
Skoro jesteś taki dumny że swojej poszerzonej kolekcji to pochwal się nią na forum, każdy chętnie je zobaczy.
Później dziwicie się że nikomu nie chce się robić polskich modeli, albo że są drogie.
Analogiczna sytuacja była kiedyś na PKP, PKS. Wielu kupowało bilet u konduktora za pół ceny a później płakało, że im jedyne połączenie likwidują.
Sądząc po tonie wypowiedzi, to mam trochę wrażenie jak by to właśnie "kolega" te nowe Żuki wypuszczał.

To by było wszystko co chciałem dodać w tym temacie i może dobrze by było przenieść te ostatnie posty na bocznicę, bo za chwilę zrobi się kilka stron bezsensownych sporów moralnych.
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
Nie lubię nikogo bezpodstawnie podejrzewać, ale też mi tu coś podpadło, nowy użytkownik, ma już wszystkie wersje tego Żuka???
 

dmvip

Znany użytkownik
Reakcje
1.479 18 1
To gadanie jakiegoś szczeniaka, wiek oceniam na niecałe 13 lat. Dorosły człowiek włada innym językiem a nie dziecinnym, moja niespełna 2,5 letnia córeczka jest na podobnym poziomie w stylu "ja mam a wy nie". Prosił bym o niezaśmiecanie wątku, gdyż owa dyskusja nie należy do tematu.

P.S - Jeżeli ktoś wykorzystuje choćby kawałek czyjeś pracy i czerpie korzyści majątkowe, podlega pod kodeks karny i jest to zwykły złodziej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 40

Podobne wątki