• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

piotr66 - Tarpan, Żuk, Jelcz i inne 1/87

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Zmontowałem sobie działo 75 mm. Mam w planach zrobienie Fiata 621 w wersji przeciwlotniczej i ten montaż posłużył celom zapoznania sie z tą armatą. Jest to model z gazetki Wrzesień 1939 więc skala 1:72, ale w przypadku działa tej wielkości różnica do 1:87 sprowadza się do niecałego milimetra więc prawie niezauważalna, a ten model jest zadziwiająco dobrej jakości. Poza tym chcę też zrobić ciągnik C4P.
 

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Owszem, instnieje dobrze opracowany model kartonowy na podwoziu De Dion Boutona, a te armaty na fiatach to ten sam sprzęt. Modele które pokazuję będą dostepne. A dzisiaj przyszła tankietka wydrukowana w jakości fine detail, wygląda bardzo dobrze. Chcę zrobić też zestaw z fiatem jako transporter TKSa.
 

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Takie zastawy ostatnio się urodziły. Oraz pewna nowość, naczepa Zremb taka jak już wcześniej oferowałem ale tym razem w wersji z najazdami.
 

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
Będzie to całkowicie nowy projekt z wykorzystaniem moich dotychczasowych doswiadczeń, czyli głównie odlewanie cienkościennych nadwozi, gr. ścianki 0,3 - 0,5 mm co jest konieczne aby uzyskać dobry efekt przeszklenia. Będę tu zamieszczał rendery poszczególnych etapów więc liczę tez na wasze wyczucie i wszelkie uwagi. Razem powinniśmy stworzyć ładny model.
 

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Huuurrraaaa!! Piotrek powiem Ci, że już dawno nikt nie poprawił mi tak humoru jak Ty to własnie zrobiłeś. Wiedziałem i wierzyłem, że ktoś zrobi porządnego autosana w naszej skali, i bardzo liczyłem w tym temacie na Ciebie. Nawet nie wiesz jak się cieszę, że to Ty robisz model tego autosana. Nareszcie powstanie porządny model tego autobusu. Kurcze jak się cieszę. HURA! HURA!! HURAAAAA!! (y)
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
487 15 0
Piotrze ze swojego doświadczenia przy Jelczach jak zrobisz tak cienkie ścianki to całość będzie się wypaczać, dlatego w moich modelach są takie grube... 2-1,5mm. Alternatywą mogą być szybki odlewane z przezroczystej żywicy. Autobusy ciężko się odlewa właśnie przez ich długość.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 40

Podobne wątki