• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

piotr66 - projekt AUTOSAN H09, H0

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#1
Zakładam nowy wątek gdyż będzie to zupełnie nowy model i chcę oddzielić go od wątku dostawczaków Żuk i ciężarowych Jelczy.
Prace trwają, co prawda wrzucam projektantowi co chwilę inne detale potrzebne do wytwarzanych już modeli, co spowalnia pracę, ale niedługo chciałbym pokazać bryłę Autosia którą stworzyliśmy.
tak więc następny model z naszej manufakturki to będzie na pewno H9.
Tym czasem Jelcze 6x4 - zestawy, z krótką kabina są jeszcze dostępne:
http://forum.modelarstwo.info/threads/jelcz-c640-c620-h0-zestawy-montażowe.45021/
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#2
Mój projekt autosana nie upadł, zmieniłem projektanta, poprzedni nie poradził sobie z zadaniem, i prace idą dalej. na razie zamieszczam rys. który wykonałem w grafice wektorowej jako podstawę do projektu.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#5
Tak, projekt całkowicie od podstaw. Przyznam że szukałem ewentualnie gotowego projektu, ale te które widziałem były dalekie od doskonałości, dlatego projektujemy sami.
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
750 12 0
#10
Ładniusi :)
logo AUTOSAN powinno znajdować się między lampami, przemyśl czy nie lepiej będzie zastąpić go kalkami lub blaszkami trawionymi, jeżeli logo będzie spójne z bryłą to będzie strasznie upierdliwe przy malowaniu .
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
#11
Ładniusi :)
logo AUTOSAN powinno znajdować się między lampami, przemyśl czy nie lepiej będzie zastąpić go kalkami lub blaszkami trawionymi, jeżeli logo będzie spójne z bryłą to będzie strasznie upierdliwe przy malowaniu .
Z tym logo Autosan to chyba nie do końca.
 

Załączniki

OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#13
Na razie skupiamy sie na dopracowaniu bryły nadwozia, logo to drobiazg, projektant tak umieścił. Ale docelowo napis będzie odlany juz z bryłą, malowanie nie jest problemem bo mam to opanowane i idzie duuużo szybciej niż nakładanie kalki. Gorsze są listwy, ale to również już zaplanowałem i wszystkie listwy aluminiowe których jest sporo w zależności od wersji, bo z czasem listew ubywało, będą malowane na srebrno. Pozostają czarne uszczelki okien, i to też zaplanowałem. No i samo przeszklenie, które założyłem, że będzie maksymalnie wiernie oddane.
Przy okazji pytanie - czy ktoś ma wiedzę czy na dachu były jeszcze jakieś przetłoczenia?
 
OP
OP
piotr66

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.718 30 1
#16
Zastanawia mnie to bo znalazłem takie zdjęcie dachu od wewnątrz gdzie wyraźnie widać ryfle podłużne, niestety tylko od wewnątrz.
 

Załączniki

  • 553,3 KB Wyświetleń: 82

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.549 68 0
#17
To jest dach z H9-03 albo 15, jest krótszy i przypuszczalnie odcięty z jakiegoś szrota który skończył jako transport warzyw lub altanka,
a ta blacha była jednym z elementów naprawczych jeżeli oryginał przerdzewiał.