• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#1
Witam. Czy któryś z kolegów posiada modele lokomotyw parowych firmy Piko? Poprosiłbym o opinię?
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#2
Mam Br01.5 Reko nr kat. 50103 z dekoderem, jezdzi płynnie, majestatycznie, odczepiłem w sumie 20 osobowych(2xROBO,1xHerris,8xPKPIC z zestawów startowych,1xTillig i 6 czteroosiowych DR z lat 90).
Wszystko jechało majestatycznie jak na parowóz przystało. Mi się model podoba, ale zaznaczam że nie jestem super detalistą.
 
OP
OP
Arti55

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#4
Mam Br01.5 Reko nr kat. 50103 z dekoderem, jezdzi płynnie, majestatycznie, odczepiłem w sumie 20 osobowych(2xROBO,1xHerris,8xPKPIC z zestawów startowych,1xTillig i 6 czteroosiowych DR z lat 90).
Wszystko jechało majestatycznie jak na parowóz przystało. Mi się model podoba, ale zaznaczam że nie jestem super detalistą.
A jak byś miał porównać z Roco?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.391 463 29
#5
odczepiłem w sumie 20 osobowych......
Wszystko jechało majestatycznie jak na parowóz przystało.
No, jak Kolega Przemek odczepił 20 wagonów, to nie dziwota, że wszystko, tj. sama lokomotywa, jechało majestatycznie. ;)

A na poważnie: sprawa nie jest tak jednoznaczna. Na początek małe zastrzeżenie: nie wypowiadam się szczegółowo o pracy napędu, bo nie mam zbyt wielu doświadczeń z modelami parowozów tej firmy. Ale do rzeczy: Piko ma w swojej ofercie różne parowozy, projektowane w różnym czasie, a poza tym w różnych segmentach. Modele BR 01.5, 03 czy 41 to stare opracowania, jeszcze z czasów NRD. Zmieniono w nich napęd (z pewnością ten nowy jest dużo lepszy) i poprawiono pewne szczegóły, ale ogólnie trochę im brakuje do współczesnych modeli innych firm, jeśli chodzi o odwzorowanie detali i ogólny wygląd. Tp1 to model z segmentu "Hobby", więc z natury rzeczy szczegółowość jest stosunkowo mała (ale trudno tu stawiać zarzuty). Sam mam ten model i nie mam problemów z napędem, ale jeżdżę nim rzadko, więc moje zdanie nie jest miarodajne. I wreszcie modele jak np. BR 82 czy 94 to już nowsze opracowania i poziom detali jest już wyższy. Myślę jednak, że jak chodzi o parowozy, to moim zdaniem ogólnie jednak Roco jest na zdecydowanie wyższym poziomie.
 

przemek tabisz

Znany użytkownik
Reakcje
875 60 10
#6
Nie mam parowozu Roco. BR01.5 kupilem bo chcialem miec czym ciągnąć składy 3 i 4 epoki w zarządzie DR, pomijając spalinówki.
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#7
Posiadam model parowozu BR01.5 (Piko 50106). Model wydany w 2013 r. w ramach oferty "Sonderpreis". Zapłaciłem za niego wówczas ok. 630zł., czyli w przypadku "dużego" parowozu z tendrem cena bardzo atrakcyjna, mimo iż szczegóły z racji wieku opracowania nie rzucają na kolana.
Silnik znajduje się w tendrze a kultura pracy (u mnie z dekoderem Lenz Standard na pokładzie) jest całkiem przyzwoita. Model bez żadnych kłopotów pokonuje rozjazdy Roco o skosie 15 stopni w tym również rozjazdy krzyżowe. We własnym zakresie należy uszczelnić dziury w okolicach drzwi dymnicy, przez które prześwituje światło ze źródła prowadzącego do latarni. Maszyna ładnie komponuje się z wagonami DR i PKP z epoki IV (jeżeli komuś nie przeszkadza data rewizji z 1966 r.).
Taką wersję jednak wybrałem ze względu na koła boxpok, które rozpalały moją wyobraźnie w czasie studiowania katalogu Piko w dzieciństwie.
 
Ostatnio edytowane:

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#8
A jak byś miał porównać z Roco?
posiadam właśnie model parowozu br 01.5 reko od roco z fabrycznie zainstalowanym dekoderem dźwiękowym, ponieważ ja jestem detalistą, to muszę napisać, że nie ma praktycznie co porównywać, model roco bije piko na głowę, szczerze polecam :)
[DOUBLEPOST=1464173663,1464172885][/DOUBLEPOST]tak troche spracowany moj kociolek hehe
 

Załączniki

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#10
no z ta cena to zalezy jak na to patrzec, w sklepach widzialem nowe modele piko za ok 1000, bez dekodera, a roco za 1200 bez dekodera... niby 200 roznicy, ale dla mnie warto ;)
 

Michał_P

Znany użytkownik
Reakcje
182 27 0
#11
Przy różnicy rzędu 200zł rzeczywiście warto. Piko zaskakująco wysoko ceni swoje leciwe modele z serii Classic. Od dawna czekam na model tendrzaka BR95 w ofercie "Sonderpreis" i liczę na to, że kiedyś się doczekam...
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.391 463 29
#12
Ja parę lat temu kupiłem BR03 Piko (też stary, lekko zmodernizowany model, z nowym napędem) za 150 euro - to jednak trochę mniej, niż 1000 zł, nawet przy dzisiejszym kursie.
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
#13
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 2
Tabor 18
Tabor 33
Tabor 7
Tabor 4

Podobne wątki