• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

PIKO vs ROCO

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#2
Zamiast zakładać kolejny nowy "stary" temat poczytaj dział dla początkujących. Dowiesz się wielu ciekawych rzeczy.
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Jemu nie chodzi chyba o loki tylko o obiekty.Nie wiem,może o oświetlenie w budynkach na makiecie?
Możliwe gdyby wsadzić do budynku np.listwę oświetleniową sprzężoną z dekoderem to by się dało.
 

BORUCH

Aktywny użytkownik
Reakcje
190 0 0
#5
Jaro napisał(a):
Jemu nie chodzi chyba o loki tylko o obiekty.Nie wiem,może o oświetlenie w budynkach na makiecie?
Możliwe gdyby wsadzić do budynku np.listwę oświetleniową sprzężoną z dekoderem to by się dało.
To może wyrazi się precyzyjnie. Wtedy będzie można coś odpowiedzieć.
 
OP
OP
K

kamcion

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Myślę nad kupieniem zestawu DCC możliwie taniego i jak dobrego, dlatego proszę was o pomoc. Zastanawiam się nad PIKO, ROCO, Lenz
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#7
Relacja ceny do jakości - zdecydowanie ROCO !!!!!!!!
DIGI 1 PIKO nie ma nawet możliwości zmiany parametrów dekodera ( tylko CV1 - znaczy adres dekodera )
 

Grzes

Moderator forum Sterowanie oraz Mikro-producenci.
Zespół forum
BGM
SMK Katowice
Reakcje
571 7 0
#9
kamcion napisał(a):
Myślę nad kupieniem zestawu DCC możliwie taniego i jak dobrego, dlatego proszę was o pomoc. Zastanawiam się nad PIKO, ROCO, Lenz
Teraz pytanie zasadnicze - szukasz kompletnego zestawu z taborem czy tylko samego zestawu sterowania DCC ?
 

Jaro

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Powiem tak:
Skala wypasowości wygląda w ten sposób:(od najlepszych do najgorszych)
1-Lenz
2-Roco
3-Piko

Lenz'a jak najbardziej kupić możesz tylko po co?
Kupiłbyś bolid Formuły 1 tylko po to,żeby nim sobie na podwórku pod domem pojeździć??
Poza tym nie wiem czy Roco nie podbiera bebechów do swoich loków i od Lenza i od ESU itp.
 

Ice42

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Re: Piko czo Roco

milosz216 napisał(a):
Ponieważ planuję zrobić makietę (nawet mam już deskę) muszę dokonać zakupu DCC. I mam dylemat kupić piko czy roco, piko na allegro kosztuje 169 zł http://allegro.pl/promocja-zestaw-do-st ... 95543.html ale wszyscy piszą że multimouse jest lepszy.
Witaj.
Powiem krótko i na temat.
Kupując na Ebayu wersję ICE 3 NS, byłem hapy do czasu, gdy zabierałem się za cyfrę.
A to co ze składem było to tylko Piko digi i reszta bajzlu.
Sprzedałem podzespoły i zakupiłem Roco, i od tamtej pory jestem zadowolony.
Pojąłem o co biega, i obecnie jest gucio. Więc dla mnie to na razie jest Number 1! :D
Pozdrawiam. :roll: 8)
 

Podobne wątki