• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
Ja się ciesze, że zarezerwowałem sobie ten model. Ta jest bombastyczna :) Z odległości gdzie przeciętnie patrzy się na makietę będzie wyglądała świetnie. I daniel loko będzie się cieszył bo w tym malowaniu dużo lepiej na jego dioramce będzie wyglądała.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
A ja jej mieć nie będę i bynajmniej nie z powodu problemów z dekoderem i tym co teraz mam przed sobą, ale bardziej prozaicznego powodu, dla którego między innymi wyprzedawałem swoją kolekcję.
Za to z przyjemnością będę podziwiał na waszych makietach, modułach, czy w gablotach.
Po cichu liczę, że załapię się na zieloną SM42 planowaną na listopad, a teraz znikam pod prysznic, żeby mi się lepiej grzebało lutownicą w Cargonce :) po powrocie oczywiście spod prysznica :p
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.994 498 33
Ładne! Też się ustawiam w kolejce. Ale nie przeszkadza mi to mieć dwóch uwag. Nie widziałem w rzeczywistości jeszcze żadnego modelu SM/SP42 Piko, ale na powyższych zdjęciach SP rażą mnie wystające, moim zdaniem, za daleko sprzęgi. Boję się, że nawet po wymianie głowic na np. "śledzie" Roco nie da się uzyskać połączenia "zderzak w zderzak". Ale mam nadzieję, że się mylę... A jak to wygląda w SM42 Cargo?

Druga uwaga dotyczy oznaczeń: jeżeli ma to być przełom IV i V epoki, to nie powinno być "DOKP Szczecin" tylko "Pomorska DOKP" na białym tle. DOKP Szczecin istniała do połowy lat 1970-tych, ale wtedy na lokomotywach SM/SP42 nie stosowano trzeciego reflektora (osobiście wolałbym taką wersję, ale to już inna sprawa).
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Nie mów Maxi, że za wierszyk nie dostałeś gratisa... Upadek obyczajów normalnie...
Zaskoczę Cię - nie dostałem i raczej nie dostanę, ani też nic nie jest mi wiadomo więcej w tej sprawie, ale za to ładnie mi napisano dziękuję w mailu :D
Poza tym wiersz wysłałem do SK-Model nie po to, żeby otrzymać model (nie myślałem początkowo o tym), ale żonka mnie podpuściła, a wiersz pisany na wesoło miał być opublikowany tylko na forum.
Dlatego też, pozostaje mi podziwiać radość innych i to też bywa przyjemne, więc nie wnikam w dzisiejszą obyczajowość, po prostu już nie będę wierszył, tym bardziej, że po ostatnich przejściach z moją Cargonką wiersz mógłby przekręcić niejednego cenzora na tamten świat :ROFL:

Między innymi dlatego naście lat temu przestałem pisać wiersze, bo z ciepłych recenzji nie zrobisz zupy i nie kupisz chleba (n)

Lutownica nagrzana, a więc do dzieła !!!
 

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Ładne! Też się ustawiam w kolejce. Ale nie przeszkadza mi to mieć dwóch uwag. Nie widziałem w rzeczywistości jeszcze żadnego modelu SM/SP42 Piko, ale na powyższych zdjęciach SP rażą mnie wystające, moim zdaniem, za daleko sprzęgi. Boję się, że nawet po wymianie głowic na np. "śledzie" Roco nie da się uzyskać połączenia "zderzak w zderzak". Ale mam nadzieję, że się mylę... A jak to wygląda w SM42 Cargo?

Druga uwaga dotyczy oznaczeń: jeżeli ma to być przełom IV i V epoki, to nie powinno być "DOKP Szczecin" tylko "Pomorska DOKP" na białym tle. DOKP Szczecin istniała do połowy lat 1970-tych, ale wtedy na lokomotywach SM/SP42 nie stosowano trzeciego reflektora (osobiście wolałbym taką wersję, ale to już inna sprawa).
Witam. Malowania i oznaczenia opracowywał Pan Koj na podstawie zdjęć i dostępnych innych materiałów. Jeżeli może Pan przedstawić swoje racje w formie dokumentowej będziemy bardzo wdzięczni.
 

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Jestem trochę zdegustowany kolorem, co to za zieleń? czy te zdjęcia oddają rzeczywisty kolor modelu?
Witam.
Zdjęcia były robione przez profesjonalna firmę, ale niestety kolor został "przekłamany". W rzeczywistości to RAL 6014 Gelboliv. Za zamieszanie przepraszamy. Przy następnej sesji zdjęciowej postaramy się poprawić te niedociągnięcia.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Witam.
Zdjęcia były robione przez profesjonalna firmę, ale niestety kolor został "przekłamany". W rzeczywistości to RAL 6014 Gelboliv. Za zamieszanie przepraszamy. Przy następnej sesji zdjęciowej postaramy się poprawić te niedociągnięcia.
Mam pewne podejrzenia co mogło pójść nie tak, jeżeli można to niech Pan wrzuci gdzieś jedną oryginalna fotkę do sprawdzenia, podejrzewam że zdjęcia są zapisane w CMYK i kolory zostały utracone przy zapisie do RGB bez konwersji

Na próbę zrobiłem odwrotność konwersji i co mi wyszło jest na poniższym zdjęciu ale nie wiem czy oddaje właściwe kolory - podejrzewam ze też nie bo to już inna zamiana
 

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Mam pewne podejrzenia co mogło pójść nie tak, jeżeli można to niech Pan wrzuci gdzieś jedną oryginalna fotkę do sprawdzenia, podejrzewam że zdjęcia są zapisane w CMYK i kolory zostały utracone przy zapisie do RGB bez konwersji

Na próbę zrobiłem odwrotność konwersji i co mi wyszło jest na poniższym zdjęciu ale nie wiem czy oddaje właściwe kolory - podejrzewam ze też nie bo to już inna zamiana Zobacz załącznik 75369
Witam Niestety za jasne.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.994 498 33
Witam. Malowania i oznaczenia opracowywał Pan Koj na podstawie zdjęć i dostępnych innych materiałów. Jeżeli może Pan przedstawić swoje racje w formie dokumentowej będziemy bardzo wdzięczni.
Kolega Bynio pojawił się na forum niedawno, ale zabiera głos z taką pewnością, że można podejrzewać, iż ma jakieś związki z firmą SK-Model. Może warto byłoby, aby Kolega się trochę bliżej przedstawił (niekoniecznie z imienia i nazwiska, jeśli nie chce) i powiedział otwarcie, że wypowiada się oficjalnie w imieniu tej firmy? Chyba, że ja coś przegapiłem.

Za dobrze znam Krzysztofa Koja, by podejrzewać, że puścił knota, wiemy natomiast wszyscy, że nie raz zdarzało się, że wypuszczony do sklepów model różnił się od dokumentacji dostarczonej przez Krzysztofa. Oby tu tak nie było. Żadnych dokumentów na poparcie swoich wątpliwości nie mam, ale historia DOKP jest dość powszechnie znana, można też wyszukać informacje w sieci. A zdjęć SP42 z pierwszej połowy lat 1970-tych (sprzed reformy organizacyjnej PKP) niestety też nie mam. Jeżeli faktycznie ten egzemplarz miał na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewiećdziesiątych ubiegłego wieku oznaczenia DOKP Szczecin (w co osobiście wątpię), to warto byłoby taką fotkę pokazać. Na zdjęciu, wykorzystanym w materiałach SK-Model napisu odczytać się nie da, ale widać, że nazwa DOKP i lokomotywowni jest na białym tle. Myślę, że na oryginalnej fotografii widać to lepiej.

A na koniec powtórzę, że ogólnie model bardzo mi się podoba i też zamierzam go kupić. Przyłączam się też do wyrazów uznania i wdzięczności dla SK-Model i Piko za powstanie tych modeli.
 

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Kolega Bynio pojawił się na forum niedawno, ale zabiera głos z taką pewnością, że można podejrzewać, iż ma jakieś związki z firmą SK-Model. Może warto byłoby, aby Kolega się trochę bliżej przedstawił (niekoniecznie z imienia i nazwiska, jeśli nie chce) i powiedział otwarcie, że wypowiada się oficjalnie w imieniu tej firmy? Chyba, że ja coś przegapiłem.

Za dobrze znam Krzysztofa Koja, by podejrzewać, że puścił knota, wiemy natomiast wszyscy, że nie raz zdarzało się, że wypuszczony do sklepów model różnił się od dokumentacji dostarczonej przez Krzysztofa. Oby tu tak nie było. Żadnych dokumentów na poparcie swoich wątpliwości nie mam, ale historia DOKP jest dość powszechnie znana, można też wyszukać informacje w sieci. A zdjęć SP42 z pierwszej połowy lat 1970-tych (sprzed reformy organizacyjnej PKP) niestety też nie mam. Jeżeli faktycznie ten egzemplarz miał na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewiećdziesiątych ubiegłego wieku oznaczenia DOKP Szczecin (w co osobiście wątpię), to warto byłoby taką fotkę pokazać. Na zdjęciu, wykorzystanym w materiałach SK-Model napisu odczytać się nie da, ale widać, że nazwa DOKP i lokomotywowni jest na białym tle. Myślę, że na oryginalnej fotografii widać to lepiej.

A na koniec powtórzę, że ogólnie model bardzo mi się podoba i też zamierzam go kupić. Przyłączam się też do wyrazów uznania i wdzięczności dla SK-Model i Piko za powstanie tych modeli.
Szanowny Panie. Bardo często różnimy się w zdaniach z Panem Krzysztofem Kojem w interpretacji zdjęć, ale nigdy nie podważałem kompetencji Pana Krzysztofa. Zawsze przyjmuję opinię Pana Krzysztofa Koja za pewnik. W razie wątpliwości proszę proszę o pomoc.
 

Podobne wątki