• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Tu muszę jeszcze potwierdzić to, co napisał Elvis. Drgań do końca się nie udało wyeliminować, na niektórych krokach prędkości widać szarpanie. Ale plusem jest to, że model jeździ wolniej i jednak znacznie bardziej płynnie.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
kondensatory wywaliłem wszystkie, a w miejsce dławików wstawiłem kawałki drutu jako zworki.
No jeszcze trochę przekonfigurowałem CV-ki, wstawię później pełną konfigurację mojego Zimo MX630.
Również wywaliłem dławiki i kondensatory z obwodu silnika ale tak naprawdę wystarczy usunąć dławiki i przelutować szary i pomarańczowy przewód do odlutowanych padów dławików - tych bliżej płytki z oświetleniem. Co do efektów są zadowalające na Zimo MX630 i ciężko mi porównać czy przed wylutowaniem elementów było gorzej ale na pewno się nie pogorszyło.

Myślę, że Elvis dobrze napisał, chyba za bardzo się czepiamy :D
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
Elvis, OK, wiadomo że nie jest to model z najwyższej półki. Ale wiadomo także że każdy dąży do doskonałości, zatem staramy się wszyscy wspólnie dojść do rozwiązania które nam da jak najlepszy napęd.

Nie pamiętam, kiedy ostatnio (i czy w ogóle kiedyś) wszyscy razem rozkminialiśmy jakiś problem i to bez sporów. :) Tak chyba powinno forum działać.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
310 2 3
Jakby dało radę to bym wstawił na forum :) Drugi plik był za duży (zauważ, że to kilka zdjęć połączonych w jedno). Teraz już nie poprawię, bo takiej opcji brak ;)
To jest coś takiego jak konwersja. Nawet duży plik można w jpg zapisać z inną jakością bez straty tak naprawdę i jest kilka razy mniejszy objętościowo. Nie każdy ma szybkie łącze, trzeba myśleć o innych użytkownikach.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Cytuję samego siebie......

Jakoś się zmogłem jeszcze dzisiaj i zrobiłem testy - dekoder LENZ STANDART+,ustawienie j/w , żadnych przeróbek w "elektronice" PIKO
Tak jak przypuszczałem - silnik pracuje praktycznie bezgłośnie i bez szarpania :)
Nie jestem w stanie określić pracy pod obciążeniem na tych ustawieniach dekodera - dla tego prosiłem o info od osób , które mogą podpiąć LENZ-a do swojej SM-ki.
Masz ktoś może instrukcję do tego dekodera po polsku?
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
To jest coś takiego jak konwersja. Nawet duży plik można w jpg zapisać z inną jakością bez straty tak naprawdę i jest kilka razy mniejszy objętościowo. Nie każdy ma szybkie łącze, trzeba myśleć o innych użytkownikach.
Będę miał to na uwadze przy kolejnych postach - obiecuję ;)

Jednak tłumaczenie sprawy 'szybkim łączem' wydaje mi się nietrafione ;) Owszem, w dzisiejszych czasach, problem z załadowaniem większych zdjęć jedynie będą miały osoby korzystające z internetu w telefonie lub poprzez internet mobilny jakiegoś operatora komórkowego ;)
Zresztą... sam czasem korzystam z internetu mobilnego w laptopie i ... nie narzekam nawet przy odtwarzaniu filmów z "jutjuba" ;)
Nawet w tym temacie pojawiło się parę linków z filmami z SM42 i podejrzewam, że większość użytkowników (nawet ci ze słabszymi łączami) je oglądała ;)

Dobra... koniec offtopu.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Przelutowałem kabelki jak sugerował Pepej, oczywiście wcześniej usunąłem w Błękitce dławiki i kondziorki, założyłem dek ESU LokPilot Basic i ... ja pierdziu, cudem lok przeżył zderzenie ze ścianą, ale takiego przyspieszenia jeszcze w modelu nie widziałem, dobrze, że nie postawiłem jej odwrotnie, bo by mi wystrzeliła do szafy w pracowni.
Przekrącam w drugą stronę, a tu Multimaus melduje zwarcie i ... doopa blada, wszystko stoi o_O

Spadam spać, bo jutro będę znowu chodził do tyłu, ale kurde mam zagwozdkę jak diabli :podstepny:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Pepej, wszystkie wymienione przez Ciebie elementy zostały usunięte, przy czym być może niepotrzebnie zmostkowałem brązowy z szarym, bo szary z pomarańczowym dokładnie tak przelutowałem jak pokazałeś, gdyż tak sugerowała ścieżka na płytce.
No chyba, że niepotrzebnie usunąłem element nie zaznaczony przez Ciebie, a znajdujący się nad cewkami, a już tego nie jestem w stanie odwrócić, chyba, że znajdę i zastosuję jakiś zamiennik.
Efekt taki, że w jedną stronę pomimo delikatnego ruszenia lok pędzi jak rakieta a w drugą mysza zgłasza zwarcie i ... doopa Romana.
I co Waść na to ?
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
pepej, No i jak to teraz jeździ po tych zabiegach?
Jest na tyle dobrze, że raczej nie skusze się na zabawy w wymianę silnika. Jak na moje wymagania wystarczy :) delikatne skoki przy ruszaniu pozostały, natomiast później już tylko płynna i cichutka jazda :) nie ma co dramatyzować

Pepej, wszystkie wymienione przez Ciebie elementy zostały usunięte, przy czym być może niepotrzebnie zmostkowałem brązowy z szarym, bo szary z pomarańczowym dokładnie tak przelutowałem jak pokazałeś, gdyż tak sugerowała ścieżka na płytce.
No chyba, że niepotrzebnie usunąłem element nie zaznaczony przez Ciebie, a znajdujący się nad cewkami, a już tego nie jestem w stanie odwrócić, chyba, że znajdę i zastosuję jakiś zamiennik.
Efekt taki, że w jedną stronę pomimo delikatnego ruszenia lok pędzi jak rakieta a w drugą mysza zgłasza zwarcie i ... doopa Romana.
I co Waść na to ?
I co teraz pokazuje - cały czas zwarcie?

Dziwna sprawa :confused: może jakaś kropelka cyny zwarła Ci przypadkiem ścieżki zasilania z torów z wyjściem silnika - przejrzyj dokładnie płytkę czy gdzieś nie ma zwarcia
 

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
Pepej, wszystkie wymienione przez Ciebie elementy zostały usunięte, przy czym być może niepotrzebnie zmostkowałem brązowy z szarym, bo szary z pomarańczowym dokładnie tak przelutowałem jak pokazałeś, gdyż tak sugerowała ścieżka na płytce.
No chyba, że niepotrzebnie usunąłem element nie zaznaczony przez Ciebie, a znajdujący się nad cewkami, a już tego nie jestem w stanie odwrócić, chyba, że znajdę i zastosuję jakiś zamiennik.
Efekt taki, że w jedną stronę pomimo delikatnego ruszenia lok pędzi jak rakieta a w drugą mysza zgłasza zwarcie i ... doopa Romana.
I co Waść na to ?
Nie mostkuj brązowego, bo to masa modelu i w ten sposób robisz zwarcie
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
251 4 0
Dobra, jak wrócę po służbie do domu wieczorem, to usunę w ogóle cały brązowy kabel jak i zlikwiduję mostek, może to da jakiś dłuuuugo oczekiwany efekt.
Dzięki Karol (y)
 

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
A u mnie z dekoderem Kuehn 145 (przynajmniej tak mi powiedziano jak kupowałem lokomotywę rocowską - która dość mocno na nim rzęziła) z cewkami i kondensatorami, rusza bez szarpania (jedzie trochę szybciej niż u Karola), ale z wagonami ciągle pojawia się chrobotanie przy zmianie kierunku.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.600 15 0
Ciekawy byłem czy to poprawią (y)
skrzynka.jpg

...a po cichu liczyłem na przestrzenne tabliczki :( ale i tak ładnie wygląda
tabliczki.jpg

Jak dla mnie ogólnie wygląda świetnie!
 

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
Niestety na stronie sk-model nie da się powiększyć zdjęć. Dlatego wrzucam tutaj pełne wersje do łatwiejszego obejrzenia.
Zobacz załącznik 75351 Zobacz załącznik 75352 Zobacz załącznik 75353 Zobacz załącznik 75354 Zobacz załącznik 75355 Zobacz załącznik 75356 Zobacz załącznik 75357 Zobacz załącznik 75358 Zobacz załącznik 75359 Zobacz załącznik 75360 Zobacz załącznik 75361 Zobacz załącznik 75362 Zobacz załącznik 75363 Zobacz załącznik 75364

Zdjęcia są w dużej rozdzielczości. Naciskając strzałkę w górnym rogu można obejrzeć szczegóły na zdjeciach.
Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.sk-model.pl
Dziękuję uprzejmie za pomoc.
 

Podobne wątki