• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
508 41 1
Fajnie by było gdyby wyszła w tej Łódzkiej zieleni może jeszcze jedna Gdyńska, albo jeszcze lepiej Katowicka, bo takiej jeszcze nie było ;)
A swoją drogą to fakt - nareszcie mamy naprawdę fajne miniatury naszych Polskich lokomotyw (y)
Jest się z czego cieszyć :)
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
A ja mam pytanie,czy bedzie jeszcze jakis przydzial poludniowo wschodni ? Narazie jedynie byla jedna stonia z Zurawicy.Tak z ciekawosci pytam,bo moze cos w trawie piszczy.Moze ktos cos wie.W najgorszym wypadku bedziem kalki zakladac i cudowac :D.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
Z tego ci się orientuje modeli ze wschodu jest strasznie mało, producenci omijają mnie szerokim łukiem, a przecież tu też jest kolej. Szopa w Czeremsze, ogromny terminal w Małaszewiczach, ewentualnie jest jeszcze spora lokomotywownia w Łukowie. O ile jakiś tabor z Białegostoku i Lublina jeszcze jest o tyle z moich stron zaobserwowałem jedynie wagon motorowy Tilliga MsBi z tablicą kierunkową Białowieża-Hajnówka,SM03 od piotra66 z kalkami z Czeremchy i gaz-beczka piko z Małaszewicz, jednak mimo tego że bardzo często tam jestem nie zaobserwowałem nigdy takiej cysterny.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
Producenci wielkoseryjni bo:
Tu EFC-Loko akurat się popisało ;) Tylko nie mam zamiaru kupować, bo nie tyle co brak funduszy, co nie ta liga - na razie model za 3 kafle nie jest mi potrzebny :) choćby to był wyczekiwany fiat z Czeremchy.
gaz-beczka piko z Małaszewicz, jednak mimo tego że bardzo często tam jestem nie zaobserwowałem nigdy takiej cysterny.
Bo to pikowska hobby-fantazja ;)

Sam w temacie o któryś nowościach czy też o Bipie napisałem swoje propozycje do kolejnych edycji składów piętrowych z Czeremchy, z numerami bocznymi, datami napraw/przeglądów i zdjęciami podglądowymi włącznie. Ale wątpię w to, aby było to wzięte pod uwagę.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
Efc-loko zrobi fiata z Czeremchy z ucałowaniem rączki, najlepiej tej samej z której pobrało by 3 kafle, i tak samo każdy małoseryjny producent który podchodzi do modelu indywidualnie, Piko zrobiło beczkę z Małaszewicz bo im pasował terminal Gaspolu ale tak jak mówiłeś nie ma to odwzorowania w rzeczywistości. Na kalki też nie ma za bardzo co liczyć,bo allegratka takowych nie produkuje(przynajmniej jak ostatnio patrzyłem). Ale tak jak mówisz tabor jest, bipy jajecznice, bohuny. Póki co pozostaje nam czekać póki oko saurona nie zwróci się na wschód.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
508 41 1
A ja mam pytanie,czy bedzie jeszcze jakis przydzial poludniowo wschodni ? Narazie jedynie byla jedna stonia z Zurawicy.
Siódemka była z Żurawicy, to pewniak (EP07-187), ale stoneczka to nie wiem. Oczywiście piszemy o modelu(?)
Jeżeli chodzi o SM42 z południowego przydziału była jedynie Krakowska SM42-587, ale z Żurawicy ja akurat nie kojarzę - może coś przeoczyłem. ;)
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
Krakowska SM42-567 to mam,ale co do SM42-678 to gdzies wyczytalem na necie,ze nalezy do Zurawicy ale to nie jest 100% pewne.O siodemce to wiem,ale elektryki to nie moja dzialka niestety.W kazdym razie lok ten plata sie po rzeszowskich okolicach,a przynajmniej ze zdjec tak wynika.Oczywiscie moge sie mylic co do przydzialu SM42-678,wiec moze ktos poprawi mnie.
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
508 41 1
Krakowska SM42-567 to mam,ale co do SM42-678 to gdzies wyczytalem na necie,ze nalezy do Zurawicy ale to nie jest 100% pewne.O siodemce to wiem,ale elektryki to nie moja dzialka niestety.W kazdym razie lok ten plata sie po rzeszowskich okolicach,a przynajmniej ze zdjec tak wynika.Oczywiscie moge sie mylic co do przydzialu SM42-678,wiec moze ktos poprawi mnie.
Rzeczywiście. Przepraszam, zapomniałem o Cargowskiej - pierwszej wydanej SM42-678, a ponad to faktem jest, że mi umknęło, że przydział miała z Żurawicy.
Bardziej w swoich wypowiedziach skupiałem się na zielonych, a szczególnie tej jedynie dla mnie słusznej "Łódzkiej" zieleni (y) , choć nie koniecznie akurat z Łódzkim przydziałem, no ale... ;)
 

Sebastian B.

Aktywny użytkownik
Reakcje
60 9 2
Na stronie:
http://www.forumkolejowe.pl/ilostan...=7&seria=80&lok=9101&numer=678&title=SM42-678
są informacje o przydziałach SM42-678. Jest tam wymieniona także Żurawica.

Z Podkarpacia mamy także SM42-2633 z Huty Szkła Jarosław.
Dzieki za info i podanie strony.Fakt,zapomnialem o tej z huty szkla.Jakos umknelo mi to.

@Engineer ,Interesuja mnie przydzialy taboru z tych stron polski akurat i 678 tez jest u mnie na stanie.Moze z czasem cos jeszcze sie pokaze z tych stron i niekoniecznie SM-ki.;)
 

Krzysztof Koj

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 1
(...) Piko zrobiło beczkę z Małaszewicz bo im pasował terminal Gaspolu ale tak jak mówiłeś nie ma to odwzorowania w rzeczywistości...
Przepraszam, ale nie rozumiem. Co nie ma odwzorowania w rzeczywistości ? Model cysterny "Gaspolu" z Małaszewicz ??? !
Oczywiście, że ma.
Zawsze trzeba dobrze spawdzić , czy to co się pisze (zwłaszcza tak stanowczo !) ma sens. Ostatecznie jest to pisane na forum publicznym, a przez to jest opiniotwórcze i ma przecież wpływ na sprzedaż konkretnego modelu.
Tak więc, jesli czegoś nie wiemy, albo nie jesteśmy pewni - po prostu nie piszmy NIC !
 
Ostatnio edytowane:

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
Panie Krzysztofie,nie wiem skąd u kolegi takie oburzenie i wypraszam sobie takie sugestie typu nie piszmy nic bo beczka była dana jako przykład, nie zmieniło to głównego sensu wypowiedzi dot. małej ilości modeli ze wschodu, poza tym wzorowałem się na opinii kolegi Preki który się pomylił jak wcześniej to już ustaliliśmy. Przyznaję się że sam nie zweryfikowałem tej informacji i wzorowałem się jedynie na opinii kolegi i tym że piko jest znane z przemalowanek. Przepraszam ze swojej strony za wprowadzenie kogoś w błąd.

Jafrap dziękuje za docenienie mojego talentu literackiego jednak nie wziąłeś chyba sobie do serca przesłania Krzysztofa: Tak więc, jesli czegoś nie wiemy, albo nie jesteśmy pewni - po prostu nie piszmy NIC !
;)
 
Ostatnio edytowane:

Konrad Lewandowski

Znany użytkownik
Reakcje
292 0 0
Odpalanie pieca + jazda
Gaszenie pieca
A w dziale giełda będzie oferta?
I dalsze pytania.
Jak rozwiązane jest montowanie głośnika?
Jaki on jest?
Czy pasuje do komory fabrycznej w SM/SP, czyli pod spodem?
Czy może ten nieszczęsny do montowania zamiast obciążnika na wózku?
I z kondensatorem?

Dźwięki mi się bardzo podobają.
 

Podobne wątki