• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

P

ps

Gość
Tylko "trzymadła" zgarniaczy trzeba przelecieć czarnym matem i będzie dobrze.
Pan Kownacki powinien się cieszyć że ma takich współpracowników - bo takich metryczek do modeli nie ma żaden producent/dystrybutor na świecie. No może poza Brawą - a to też dobrze o polskim dystrybutorze świadczy.
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
Szkoda, ze w tym modelu troszkę zabrakło konsekwencji. Lepiej by było gdyby producent zdecydował się na jeden kolor.
Albo czarne i każdy kto chce sobie przemaluje jak w SM42-1081 albo zastosować żółte z obu stron.
 

Darkman

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 1 0
Poważne niedoróbki w modelu. Nie wiem, to prototyp czy co? W takim stanie to się mocno zastanawiam nad kupnem. Chyba zaczekam, aż ktoś go kupi lub zobaczy na żywo
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Poważne niedoróbki w modelu.
Nie przesadzajcie koledzy :) Poważne to by były gdyby np. górnej lampy nie było, albo układ żaluzji się różnił, a tak chlapniecie czarnym i żółtym gdzie trzeba i będzie glanc :D
Ale rzeczywiście - nie kapuję dlaczego zgarniacze są innego koloru. W oryginale z obu stron są żółte.
Przez to trza używać dwóch farb :p a tak wystarczyła by jedna.
 
Ostatnio edytowane:

Darkman

Aktywny użytkownik
Reakcje
7 1 0
Rozmazane pasy psują efekt. Chociaż SP42-118 też nie grzeszy precyzją w tym elemencie.
W takim razie zmieniam status i wykreślam słowo "poważne". Przypadek zgarniaczy jednak nie powinienen był się pojawić.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
118 16 3
Koledzy!!!

Czy ktoś z Was zauważył, jaka jest dana naprawy rewizyjnej SP42-037?
Na Sk-model są fotki i nie bardzo rozumiem dlaczego jest taka dyskusja na temat malowania tej stonki.
Fakt faktem że w roku 2004 czy 2006 malowanie było trochę inne jak i w latach poprzednich.
Trzeba wziąć pod uwagę że jaka farba była w zakładach naprawczych taką malowali.
 
P

ps

Gość
Czy ktoś z Was zauważył, jaka jest dana naprawy rewizyjnej SP42-037?
Ja zauważyłem. Ale też czytałem metryczkę do tego modelu - a jest ona ważna na tyle, że modelu nie zakupiłem (bo już czasy wszechobecnej "trumienki").

Brak jednak fotek oryginału z właściwego okresu - co KK akurat ... podkreślił.

Fakt faktem że w roku 2004 czy 2006 malowanie było trochę inne jak i w latach poprzednich
Inne było w 1997 roku, inne w w 2003-04, a inne w 2005-06. Większość udzielających się w temacie będzie potrafiło sobie model "dostosować".
Szkoda jedynie, że o zgarniaczach nie wspomniano w metryczce.

Trzeba wziąć pod uwagę że jaka farba była w zakładach naprawczych taką malowali.
Akurat tu nie ma związku. Kolejne - bo drugie - paćkanie farbą w Skarżysku wykonano jedynie na zgarniaczach z jednej strony. Zapewne to było wynikiem ich uszkodzenia czy zarysowania np. po "zetknięciu" z jakąś przeszkodą.....
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
No cóż, każdy widzi to, co chce widzieć, albo... nie widzi, jeżeli nie chce ;).
http://rail.phototrans.eu/14,40982,0,FabLok_101D_SP42_037.html
Wydawałoby się, że w modelu jest OK. Że ta lokomotywa miała w owym czasie z jednej strony inny kolor zgarniaczy, a z drugiej inny. Ale dlaczego w tym adresie:

Obrazki z: http://rail.phototrans.eu/15,5063,3.html

Pierwsza fota ukazująca lokomotywę w 2004 roku wskazuje jakoby były "żółte" (zza trawy przebija ten kolor jeśli chodzi o stronę lokomotywy, która na innym zdjęciu ma czarne zgarniacze)? Może one po prostu są brudne na zdjęciu pokazującym, że czarne.... (?)

Te zdjęcia, które załączyłem w załączniku wskazują na różny kolor zgarniaczy z obu stron, ale biorąc pod uwagę zdjęcie z 4 sierpnia 2004 - "Opoczno. Pociąg Skarżysko Kamienna - Tomaszów Mazowiecki powoli wtacza się na stacje Opoczno" można nabrać wątpliwości.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki