• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
No nareszcie ciemna zieleń! Poproszę taką SM42!

PS...
Nie wydaje Wam się, że pomiędzy SP42 jest odstęp? Czyli SP 42

Edit:
Chyba jednak tylko takie złudzenie:
SP42-043.png SP42-118.png
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Ekstra, w końcu inny kolor :)
Zapewne wielu modelarzy czekało na inny kolor budy. Trzeba jednak zaznaczyć, że w całym projekcie SM/SP42 kolor zawsze z grubsza odpowiada barwom oryginału w danym okresie eksploatacji. W końcu SP42-118 takie miała barwy aż do kasacji ... http://www.wrphoto.eu/details.php?i...ch&sessionid=e6d50d8bde295b630141a9f73c8f3dab

Ja tej nie kupię gdyż zbieram głównie modele z epok IVb - IVc. Gdybym zbierał V to bym się nie wypłacił :D (ulga bo z IVb i VIc nie jest aż tyle modeli wydawanych obecnie).

Przeglądałem zdjęcia, które dało się znaleźć w sieci dot. danych modeli SP i SM i wszystkie kolory z grubsza odpowiadały temu co PIKO zrobiło w danym okresie eksploatacji oryginału. Była jasna zieleń w SM42-865 czy SP42-071 bo taka była w oryginale w końcówce lat 90-tych jak i początkowych latach po 2000 roku z których to lat wykonano je w modelu. Największe kontrowersje co do koloru (że nie ciemna zieleń ale oliwka) budził chyba kolor SP42-064 (jak pamiętam dyskusję w której zresztą sam uczestniczyłem), gdzie zdjęcie przedstawiało model jednak z innego okresu niż model został wykonany. Na zdjęciu był też napis z przydziałem na białym tle, podczas gdy na modelu był napis z przydziałem bez białego tła. Już to dało do myślenia, że fota przedstawia loczkę z innego czasu. Pan K.Koj pisał gdzieś o tym na forum, że w modelu jest OK bo tak było na loczce z Choszczna w 1988 roku. W końcu model PIKO SP42-064 to epoka IVc, a nie V która była na fotce oryginału zapodawanej w sklepach internetowych. Niestety nie wszystkie oryginały można znaleźć w necie. Ja nie znalazłem SP42-043 wogóle jak i SP42-064 z roku 1988, a więc z tego w którym jest w modelu wykonana. Wierzę jednak że taka była, w końcu wiadomo kto trzyma rękę na projekcje SP/SM42 :) .
 
Ostatnio edytowane:

ChefChaudart

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Cześć,

( Sorry to post in English, but my written Polish is .... )

I got a SM42 with 36653 Bachman dekoder ( from ESU ) & another one with 56121 dekoder from Piko.

Both loks are running badly. ( przerywany )

The Lok with Piko dekoder is not reacting anymore ... ( Wrong cv's, or already dead ??? )

Could you tell me what values for what cv's I have to change ?

Dziękuje
 

Aurel

Aktywny użytkownik
Reakcje
153 10 0
Mam już pięć SM/SP i obiecałem sobie już więcej ich nie kupować. Ale ten kolor mocno kusi, bo jest strzałem w 10 przy kociołku i chyba polegnę i dam się przekonać. Co przy zbliżającej się premierze EU07 wydaje się być nieroztropne finansowo. To już chyba nie hobby, a nałóg...
Szkoda jednak, że stosunkowo mało (jedna) pojawiło się SM42 w takich IV epokowych malowaniach z lat 80-tych i poczatku 90-tych.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki