• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
167 1 0
Cena Sm-ki od Piko jest nieporównywalnie mniejsza więc i sprzedaż będzie większa. Zresztą myślę, że "Stonka" jest po prostu ładniejsza niż "Gagarin" więc i więcej ludzi się zdecyduje. Niestety, ale sprzedaż mogą napędzić jedynie niedzielni modelarze. Normalni modelarze kupią pewnie wszyscy ale jest nas nadal za mało żeby wyniki sprzedaży mogły być zadowalające dla Piko.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.994 498 33
Ja mam EFC (nawet dwie, bo mam też w kawałkach pierwszą wersję, jeszcze bez oświetlenia, która czeka na "lepsze czasy" - może ktoś mi ją reanimuje?), a mimo to zamierzam kupić przynajmniej jedną Piko, a jeśli będzie i SM42 i SP42 w wersji z IV epoki, to na pewno obie wezmę. Ale kolega Marcin ma rację, mała grupka nas, maniaków, udzielających się na forach, to za mało. Trzeba mieć nadzieję na "zwykłych" klientów, którzy chcą się po prostu pobawić kolejką elektryczną.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.702 62 3
Na stronie Zimo ukazała się właśnie informacja, choć z błędem i niekompletna, ale mają poprawić. Zobaczymy co poprawią. Dźwięk jest produkcji EFC, ja jestem dystrybutorem. Będą jeszcze kolejne dwie SM'ki sygnowane Elvis-Model (SM42-407 i SM42-952), bo z takich zostały zgrane dźwięki.
 

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
321 0 0
Ale za diody w reflektorach nie są zimno białe, tylko ciepła biel. Oczywiście trochę gorzej jest z światłem czerwonym. Niestety nie jest to dodatkowa lampa w reflektorze tylko świeci się cały reflektor.
Nie narzekajmy jednak, jak ktoś będzie chciał można go sobie wymienić.
Za tą cenę nie oczekujmy cudów, a sam model pomimo uproszczeń wózków jest bardzo fajny.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.994 498 33
Wszystko szajs, g..., tandeta, badziewie... Dajcie sobie wreszcie spokój, a przynajmniej do chwili, kiedy weźmiecie model do ręki. Już w innym wątku jest dyskusja o tym, że my tylko potrafimy narzekać z góry zakładając, że wszystko musi być do d... I, niestety, dotyczy to nie tylko modelarstwa. A co do SU42, to calkowicie zgadzam się z kolegą Piotrem,
 

Zabkret

Znany użytkownik
Reakcje
1 0 0
Andrzej tak masz racie, moze wyglada ze nazekam, ale mnie ta nadrukowana czerwona kropka na tych reflektorach poprostu odrzucija. Kupie sobie z kazdej stonki po jednej. Juz tylko zeby wspomóc produkci nastepnego modelu. Ja mam 5 trawoninych stonek (1, UMF, 1EFC, 3 P.W.), wiec praktycznie bym Pikowcow nie potrzebowal...

No a reflektory Pikowskie pujda do smietnika a Kluba znowu pare zprzeda :D
 
Reakcje
0 0 0
a ja jestem prosty chłop i mi sie wszystko podoba, jak są w tej cenie to se zakupie ze 2 sztuki bo mi się podobają a wszelkie narzekania mam daleko w dupie. Lokomotywy są pikne. I to mi wystarczy. narka
a wy se narzekajcie
 

marekh0

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
a ja jestem prosty chłop i mi sie wszystko podoba, jak są w tej cenie to se zakupie ze 2 sztuki bo mi się podobają a wszelkie narzekania mam daleko w dupie. Lokomotywy są pikne. I to mi wystarczy. narka
a wy se narzekajcie
Nie każdego stać żeby kupić coś za ponad 2000Złi to nie jest dużo bo widziałem ma ALLEGRO dużo droższe tylko pytanie czy tam jest wszystko na 100%???????
Jak kogoś stać na zakup powyżej 2000zł to niech kupuje ale na taki wydatek to każdego nie stać.Ale każdy chce mieć coś z PKP to chyba nie grzech???
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.578 50 5
Macie rację chłopaki, jak ktoś chce 100% zgodności, niech sobie kupi stonkę 1:1 :)






Ale i tak będą narzekać, że za dużo miejsca zajmuje. :LOL::ROFL:
 

Podobne wątki