• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko SmartControl

B

bobby74

Gość
#41
A jaką aplikację na Androida zainstalujesz na smartfonie? Ups, dobra już wiem, aplikacja ESU Mobile Control II zadziała rzekomo ze SmartBoxem Piko. Ahaaa tylko ta aplikacja to beta i działa tylko na manipulatorze ESU - czyli dalej nie wiem...
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Reakcje
1 0 0
#44
Dokładnie tylko trzeba eksperymentalnie dobrać wersję. Jest jeszcze opcja TeamViewer, przejmujesz pulpit dowolnym laptopem, smartfonem czy czym tam chcesz i masz drugi manipulator piko tylko bez mechanicznego pokrętła oczywiście.
 

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#46
Czy "manipulator" smartcontroller wydaje jakieś dźwięki? Na przykład w trakcie dotykania ekranu, wykrycia nowej lokomotywy, itd.?
 

riddlerpl

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#47
Nie ma głośniczka więc nawet jeżeli wydawałby to niesłyszalne. Ma gniazdo słuchawek (jack jak w komórkach) ale nie sprawdzałem czy cokolwiek na tym przygrywa. Bedę w długi weekend jeździć to zobaczę/posłucham.
 

nasir

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#49
Odświeżę temat z pytankiem.
Szukam aplikacji do sterowania kolejkami PIKO do laptopa lub smartfona , która by działała ze SmartBoxem PIKO. Będę wdzięczny za podrzucenie jakiegoś linka. Chłopaki kłócą się kto ma trzymać pilota a mnie cholera już bierze. Szukam po necie i nie mogę znaleźć.
 
Reakcje
8 0 0
#50

PIKOL

Ostrzeżony
Reakcje
0 0 0
#51
Czy jest jakaś aplikacja w której można używać dźwięków lokomotyw (np. wgranych ze strony ESU)? Np. mam loka z dekoderem jazdy a dźwięk realizuje mi aplikacja ( wyjście podłączone pod Altusy 140). Efekt mógłby być prawie jak naturalny.
 
Reakcje
8 0 0
#53
Tak. Za pomocą tabletu, czy smartfonu z zainstalowaną aplikacją trzeba wyszukać sieć Piko SmartControl. Następnie wpisać adresu IP centralki i numer portu.
W ten sposób moje dzieciaki sterują lokomotywami, bo również mamy tylko jednego pilota (z zestawu).
Pozdrawiam.
 

Podobne wątki