• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko SmartControl

Filonxxxl

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#21
Hmmm, no ta ostatnia wypowiedź spowodowała moje zainteresowanie ESU Mobile Control II.
Czy mi się tylko wydaje czy to to samo co Piko, bo wyglądają identycznie? Różnią się czym?
No i pytanie raczej retoryczne, ale może...
Pewnie nie da się podłączyć manipulatora MM, do którego jestem przyzwyczajony?
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#22
Buhahahahahahahahahahaha... Jak czytam takie bzdury to mi się normalnie nóż w kieszeni otwiera. Sprzętu na oczy nie widziałeś, w ręku nie miałeś, ba nawet i instrukcji nie przeczytałeś - ale wywody na forum uskuteczniasz.

No i pozostańmy przy pierwszej części wypowiedzi - nie wiesz, to się na dany temat nie wypowiadaj. A co do marnych 24 przycisków smartfona, to co powiesz na 28 dowolnie konfigurowalnych przycisków graficznych SmartControllera/ESU Mobile Control II? Na "zmotoryzowane" pokrętło, dostosowujące swoje położenie do kroku prędkości aktualnie wybranej lokomotywy? O możliwości zmiany prędkości za pomocą palucha na wyświetlaczu nie wspomnę, bo jest to oczywiste. Rozjazdami też można sterować.
Hint: sprzęt, o którym tu mówimy działa na systemie Android - więc niestety trafiłeś jak kulą w płot. Ba, nawet i aplikacje można instalować.
A najlepsze na koniec: Przy wyłączaniu SmartControllera pokazuje się napis: "Tablet zostanie wyłączony" :D

Na teraz język polski możesz ustawić w systemie Android, aplikacja SmartControl będzie wtedy wyświetlana w języku angielskim. Do tego wkrótce będzie polska instrukcja. Co do polskiej wersji aplikacji, to jeszcze nic nie wiadomo.
Niestety, nie można używać smartfona z Piko SmartControl, bowiem aplikacja działa tylko na dedykowanym kontrolerze (ze względu na obsługę zintegrowanego pokrętła z silniczkiem i przełącznikiem).
Chodzi mi o to, czy to pudelko Piko, ktore wysyla sygnal to SmartControlera wysle tez sygnal do telefonu, w ktorym bedzie zainstalowa aplikacja ECoS Controller? Bo jezeli tak to bede mogl sterowac
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#23
Kontroler wysyła sygnały do centrali. W moim przykładzie do Ecosa Esu. Kontroler ma gałkę z silniczek. Fajnie się precyzyjnie steruje. Nie przekręcić szybko gałką. Fajnie widać jak w czasie rzeczywistym gałka w centralne ustawia się do takiego poziomu jak w kontrolerze. Gdy przełączyć w bardzo szybki i łatwy sposób na drugą lokomotywę to gałka zawsze ustawia się na właściwym poziomie prędkości danej lokomotywy. Pięknie wyświetlone funkcję, czytelnie, czego na smartfonu nie doświadczyłem. Sterujemy sygnalozacją, zwrotnica i i wszystkim co obsługuje dekoder. Bawiłem się smartfonu i miałem odpowiednią aplikację i powiem jeszcze raz, że smartfonu przegrywa z tym kontrolerem. Możesz sobie z listy centrali dopisywać i usuwać lokomotywy. Możesz mieć tylko te którymi sterujesz. W Ecosie masz odpowiednie wejście na inne centrali. Swego czasu miałem podpięte 2 szt. MM. Roco. Jeśli chcesz aby ktoś się z tobą bawił prawdopodobnie musisz dokupić dodatkowy kontroler. Wszystko to co komu pasuje. Chcesz mieć okropne funkcje i funkcjonalność sterujące sobie smartfonu tabletami. Miałem przypadek jak sterowałem tabletem. W momencie gdy zadzwonił telefon straciłem panowanie nad lokomotywą. Dobrze ze bawiłem się w zamkniętej gablocie i lokomotywa uderzyła w bok gabloty.
Zdania nie zmienię. Smartfonu są dobre, fajne ale nie do sterowania kolejkach i modelami.
A to moje centrum dowodzenia.
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#26
Buhahahahahahahahahahaha... Jak czytam takie bzdury to mi się normalnie nóż w kieszeni otwiera. Sprzętu na oczy nie widziałeś, w ręku nie miałeś, ba nawet i instrukcji nie przeczytałeś - ale wywody na forum uskuteczniasz.
Kolego @RedBuster, jeżeli wiesz lepiej to opisz, a nie wyśmiewaj. Ja używam z21 i jestem bardzo zadowolony. Przesiadłem się na niego z Roco Multimaus i uważam, że jest dobry. Skoro są lepsze manipulatory i lepsze systemy sterowania to je dokładnie opisz. Wtedy każdy z nas skorzysta. Patrząc na stosunek ceny do możliwości, to i tak wg mnie z21, z ceną 650zł przy cenie ESU 600Euro, wygrywa.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#27
Ja tylko piszę na podstawie swojego doświadczenia. Nie będę się z kolegą tu wplątywał w dyskusję, ale zejdź trochę z tonu. Jednemu pasuje blondynka a drugiemu ruda. Więdz kolega poczyta trochę o manipulatorze Esu i dopiero wypowiada się o tym czy ktos pisze glupoty. Miałem do czynienia wiele manipolatorów i uważam, że Mobile control II jest najlepsze. Piko smart control to to samo co ESU?
Kolega nie umie czytać że zrozumieniem? Napisałem, że piszesz głupoty odnośnie sterowania smartfonem- "do bani i nieprecyzyjne". Nie widzę tam nic obelżywego abym musiał schodzić z tonu. A co do ESU czy Piko, to nie wypowiadam się, bo nie bawiłem się tymi sprzętami. W zupełności wystarcza mi tablet + smartfon + multimsus na z21. Pozdrawiam ;)
 
B

bobby74

Gość
#28
Jakbym miał 2 lokomotywki i nieczęsto nimi sterował, mógłbym to robić smartfonem. Korzystając częściej z makiety, wolałbym porządny manipulator. Smartfon też mógłby być, ale jako urządzenie awaryjne lub dla gości.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#30
Dziękuję Mafo. ESU drogie. Piko taniej wychodzi w zestawie z BR193 (ma dekoder dźwięki zamontowany) oraz 3 cysterny 4 osiowe, a także zestaw torów. Chciałbym mieć manipulatorbez kabli,więc Z21 fajny, ale chyba odpada, bo pozostaoby samo sterowanie telefonem lub tabletem:)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#34
Sterowanie tabletem czy telefonem tym się różni od Multimausa Roco, że w pierwszym przypadku wszystkie klawisze i suwaki wyświetlają się na ekranie i aby je obsłużyć trzeba się przynajmniej co jakiś czas spojrzeć na ekran by paluchem wcelować w to co się chce. Sterowniki takie jak Multimaus posiadają klasyczne przyciski i pokrętła, dzięki czemu możemy się skupić na samej jeździe, cały czas obserwując jadący model a sterownik obsługiwać nie patrząc na niego. Pod palcami czujemy co robimy, co uważam jest wielką zaletą.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#36
Głupie pytanie, czym się różni sterowanie tabletem, telefonem od MultiMausa, Z21 itd ?
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Sorry, ale nie mogłem inaczej. Pytania rodzą się z niewiedzy i czasem łatwiej zapytać fachowców. Szczególnie jak ma się trudności ze znalezieniem odpowiedzi w inny sposób. :)
Dziękuję Mafo. ESU drogie. Piko taniej wychodzi w zestawie z BR193 (ma dekoder dźwięki zamontowany) oraz 3 cysterny 4 osiowe, a także zestaw torów. Chciałbym mieć manipulatorbez kabli,więc Z21 fajny, ale chyba odpada, bo pozostaoby samo sterowanie telefonem lub tabletem:)
Proszę bardzo. Masz już trochę wiedzy i teraz musisz przemyśleć wszystko, no i sam musisz wybrać, biorąc pod uwagę także zasobność portfela. :)
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#37
No i mam info. chyba z wiarygodnej ręki:) PIKO SmartControl ma sterowanie oraz można podłaczyć smartfon na androidzie:) Czyli kupuje PIKO:) dziękuję wszystkim za pomoc. Synek będzie operował ręczny sterownik, a ja smartfona:) to jest to co chciałem, super;)
 
Reakcje
1 0 0
#40
Sam je wygenerowałeś szukając dziury w całym ;). Ja to miałem do testów więc wiedziałem co piszę ale chciałem zobaczyć jak sytuacja na forum się rozwinie, ilu "fachowców" się wypowie. Na szczęście nikt się zbytnio nie wychylał :).
 

Podobne wątki