• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko SmartControl

Reakcje
0 0 0
#1
Dzień dobry, proszę o pomoc. Chcę kupić zestaw PIKO SmartControl i mam pytanie czy będę mógł sterować jedną lokomotywę przy pomocy sterownika SmartControl, a drugą lokomotywę przy pomocy telefonu z wykorzystaniem aplikacji ECoS Controller. Na stronie producenta zawarto o takiej możliwości, ale osoba ze sklepu powiedziała, że nie ma takiej możliwości. Ewentualnie czy możecie doradzić coś alternatywnego, aby sterować na podłodze 2-3 lokomotywy bez kabli tylko samym pilotem, przez 2 osoby?dziękuję
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#5
Dziękuję bardzo za odpowiedź. A czy jeszcze może mi ktoś podpowiedzieć, co lepiej kupić Piko SmartControlor czy Z21? Piko chyba moze miec nowszą technologię?
Zależy ile masz pieniędzy. z21 nie ma żadnego kontrolera a Piko owszem. Różnica w cenie jest jednak znaczna na korzyść białej z21. No i w dzisiejszych czasach raczej większość ma smartfona czy tableta więc kontrolery już masz do z21.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#6
Zależy ile masz pieniędzy. z21 nie ma żadnego kontrolera a Piko owszem. Różnica w cenie jest jednak znaczna na korzyść białej z21. No i w dzisiejszych czasach raczej większość ma smartfona czy tableta więc kontrolery już masz do z21.
Dziękuję za odpowiedź. Pieniądze mam:) w piko podoba mi się, że jest jeden kontroler bezprzewodowy z pokrętłem do prędksci i na tym mi zależy, bo to obsługiwałby mój synek, a ja bym swój pociąg sterował smartfonem. W Z21 nie ma żadnego sterowania więc muszą być 2 smartfony;) chciałbym mieć tabor PKP, a w piko mam kolej niemiecką, co prawda zestaw z BR 193 i 3 cysternami jest całkiem fajny, bo loko jest z dźwiękiem i ma nowoczesny wygląd. Ewentualnie może ktoś będzie chciał kupić ode mnie ten tabor? Tylko za ilę mogę go sprzedać? loko za 500 zł??? cysterny za 300 zł??? A jak jest różnica między czarnym, a bialym Z21?
 
Ostatnio edytowane:

karol_mar

Znany użytkownik
Reakcje
64 1 0
#7
Do zwykłego sterowania, praktycznie różnica pomiędzy białym i czarnym jest znikoma. Czarny przydaje się dopiero przy bardziej zaawansowanych konfiguracjach, gdy jest potrzeba komunikacji z różnymi urządzeniami zewnętrznymi, jest wyposażony w większą liczbę interfejsów, oraz osobne wyjście do programowania.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#8
Dzień dobry ponawiam pytanie ze SamrtControl. Napisałem do PIKO i dostałem od nich info., że posiadając zestaw SmartControl nie będę mógł używać smartfona do sterowania kolejenj lokomotywy. Czy ktoś ma tak zestaw i fizycznie sprawdzał, czy jest taka możliwość?
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#11
Widziałem ten manipulator z ROCO, ale nie ukrrywam, że PIKO zrobiło coś bardziej nowoczesnego, coś co jest adekwatne do dzisjeszych czasów. Czy ktoś we, czy można w SmartControl ustawić język polski? Czy ktoś ma w ogóle ten sterownik?
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#12
ale nie ukrrywam, że PIKO zrobiło coś bardziej nowoczesnego, coś co jest adekwatne do dzisjeszych czasów.
Nie wiem, czy to jest nowocześniejsze od z21 skoro, jak napisałeś wcześniej, do SmartControl nie można podłączyć smartfona. Mając z21 lub Z21 możesz sterować wieloma lokomotywami jednocześnie używając wielu smartfonów i/lub tabletów. Co więcej, na jednym tablecie możesz wyświetlić jednocześnie dwa pulpity do sterowania lokomotywami. Oczywiście możesz także sterować rozjazdami, oświetleniem wagonów itd. Także Twoje stwierdzenie o nowocześniejszym sterowaniu od PIKO jakoś do mnie nie przemawia.
 
OP
OP
P
Reakcje
0 0 0
#13
No wlasnie do konca nie wiem, czy nie mozna jednak podlaczyc tableta do Piko, dlatego sie ciagle pytam. W Piko takze mozna sterowc swr9tnicami i oswietleniem:) jakby Kolega mial kogod wsrod znajomych kto SmartControl prosze sie podpytac, czy m9zna tez uzywac tableta.
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#15
Dziękuję za odpowiedź. Pieniądze mam:) w piko podoba mi się, że jest jeden kontroler bezprzewodowy z pokrętłem do prędksci i na tym mi zależy, bo to obsługiwałby mój synek, a ja bym swój pociąg sterował smartfonem. W Z21 nie ma żadnego sterowania więc muszą być 2 smartfony;) chciałbym mieć tabor PKP, a w piko mam kolej niemiecką, co prawda zestaw z BR 193 i 3 cysternami jest całkiem fajny, bo loko jest z dźwiękiem i ma nowoczesny wygląd. Ewentualnie może ktoś będzie chciał kupić ode mnie ten tabor? Tylko za ilę mogę go sprzedać? loko za 500 zł??? cysterny za 300 zł??? A jak jest różnica między czarnym, a bialym Z21?
Żaden najlepszy smartfon i tablet niezastąpi kontrolera. Sterowanie jest do bani i nieprecyzyjne. Posiadam mobile control II ESU i jest to dobry sprzęt.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
157 1 0
#16
Żaden najlepszy smartfon i tablet niezastąpi kontrolera. Sterowanie jest do bani i nieprecyzyjne. Posiadam mobile control II ESU i jest to dobry sprzęt.
To jest twoje subiektywne zdanie. Dzisiejsza młodzież/dzieci przyzwyczajona jest na tyle do smartfonów, że raczej nie podzieli twojego zdania. Sterowanie jest do bani i nieprecyzyjne? Chyba kolega nie umie operować telefonem, albo jest uprzedzony. Ja przy pomocy telefonu staję pociągiem co do milimetra na stacji więc wydaje mi się, że piszesz głupoty.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.864 386 20
#17
Żaden najlepszy smartfon i tablet niezastąpi kontrolera. Sterowanie jest do bani i nieprecyzyjne. Posiadam mobile control II ESU i jest to dobry sprzęt.
To powiedz jaka jest precyzyjność sterowania prędkością dwoma lokomotywami jeżdżącymi jednocześnie za pomocą jednego kontrolera? Musiałbyś mieć idealnie wyskalowane prędkości, bo przy przełączeniu się na drugą lokomotywę aktualne ustawienie pokrętła na manipulatorze da tej lokomotywie inną prędkość. Przy przełączaniu się na drugą lokomotywę w smartfonie czy tablecie, tenże ma zapamiętaną zadaną prędkość lokomotywy i nie ma efektu nagłego przyspieszenia, czy zwolnienia. Poza tym smartfon pozwala na ustawienie sobie funkcji dźwiękowych w dowolnej kolejności, natomiast na kontrolerze musisz pamiętać, który przycisk służy do włączania którego dźwięku, co w dekoderach w różnych lokomotywach jest ustawione przy różnych F-kach. Nie wiem jak jest w Mobile control II ESU, ale np w Roco Multimaus masz możliwość sterowania z manipulatora 20 przyciskami i jak masz funkcje przypisane do F-ek powyżej 20, to w kontrolerze nie możesz ich używać. Natomiast smartfon ma 24 przyciski.
Wiadomo, że najlepiej mieć dedykowany manipulator do konkretnej lokomotywy i opisane przyciski funkcyjne, ale ile to manipulatorów trzeba by mieć...
 

Arti55

Znany użytkownik
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
124 0 0
#18
To jest twoje subiektywne zdanie. Dzisiejsza młodzież/dzieci przyzwyczajona jest na tyle do smartfonów, że raczej nie podzieli twojego zdania. Sterowanie jest do bani i nieprecyzyjne? Chyba kolega nie umie operować telefonem, albo jest uprzedzony. Ja przy pomocy telefonu staję pociągiem co do milimetra na stacji więc wydaje mi się, że piszesz głupoty.
Ja tylko piszę na podstawie swojego doświadczenia. Nie będę się z kolegą tu wplątywał w dyskusję, ale zejdź trochę z tonu. Jednemu pasuje blondynka a drugiemu ruda. Więdz kolega poczyta trochę o manipulatorze Esu i dopiero wypowiada się o tym czy ktos pisze glupoty. Miałem do czynienia wiele manipolatorów i uważam, że Mobile control II jest najlepsze. Piko smart control to to samo co ESU?
 

RedBuster102

Nowy użytkownik
TEST
Reakcje
0 0 0
#20
To powiedz jaka jest precyzyjność sterowania prędkością dwoma lokomotywami jeżdżącymi jednocześnie za pomocą jednego kontrolera? Musiałbyś mieć idealnie wyskalowane prędkości, bo przy przełączeniu się na drugą lokomotywę aktualne ustawienie pokrętła na manipulatorze da tej lokomotywie inną prędkość. Przy przełączaniu się na drugą lokomotywę w smartfonie czy tablecie, tenże ma zapamiętaną zadaną prędkość lokomotywy i nie ma efektu nagłego przyspieszenia, czy zwolnienia. Poza tym smartfon pozwala na ustawienie sobie funkcji dźwiękowych w dowolnej kolejności, natomiast na kontrolerze musisz pamiętać, który przycisk służy do włączania którego dźwięku, co w dekoderach w różnych lokomotywach jest ustawione przy różnych F-kach. Nie wiem jak jest w Mobile control II ESU, ale np w Roco Multimaus masz możliwość sterowania z manipulatora 20 przyciskami i jak masz funkcje przypisane do F-ek powyżej 20, to w kontrolerze nie możesz ich używać. Natomiast smartfon ma 24 przyciski.
Wiadomo, że najlepiej mieć dedykowany manipulator do konkretnej lokomotywy i opisane przyciski funkcyjne, ale ile to manipulatorów trzeba by mieć...
Buhahahahahahahahahahaha... Jak czytam takie bzdury to mi się normalnie nóż w kieszeni otwiera. Sprzętu na oczy nie widziałeś, w ręku nie miałeś, ba nawet i instrukcji nie przeczytałeś - ale wywody na forum uskuteczniasz.
Nie wiem jak jest w Mobile control II ESU, ale np w Roco Multimaus masz możliwość sterowania z manipulatora 20 przyciskami i jak masz funkcje przypisane do F-ek powyżej 20, to w kontrolerze nie możesz ich używać. Natomiast smartfon ma 24 przyciski.
No i pozostańmy przy pierwszej części wypowiedzi - nie wiesz, to się na dany temat nie wypowiadaj. A co do marnych 24 przycisków smartfona, to co powiesz na 28 dowolnie konfigurowalnych przycisków graficznych SmartControllera/ESU Mobile Control II? Na "zmotoryzowane" pokrętło, dostosowujące swoje położenie do kroku prędkości aktualnie wybranej lokomotywy? O możliwości zmiany prędkości za pomocą palucha na wyświetlaczu nie wspomnę, bo jest to oczywiste. Rozjazdami też można sterować.
Hint: sprzęt, o którym tu mówimy działa na systemie Android - więc niestety trafiłeś jak kulą w płot. Ba, nawet i aplikacje można instalować.
A najlepsze na koniec: Przy wyłączaniu SmartControllera pokazuje się napis: "Tablet zostanie wyłączony" :D
Widziałem ten manipulator z ROCO, ale nie ukrrywam, że PIKO zrobiło coś bardziej nowoczesnego, coś co jest adekwatne do dzisjeszych czasów. Czy ktoś we, czy można w SmartControl ustawić język polski? Czy ktoś ma w ogóle ten sterownik?
Na teraz język polski możesz ustawić w systemie Android, aplikacja SmartControl będzie wtedy wyświetlana w języku angielskim. Do tego wkrótce będzie polska instrukcja. Co do polskiej wersji aplikacji, to jeszcze nic nie wiadomo.
Niestety, nie można używać smartfona z Piko SmartControl, bowiem aplikacja działa tylko na dedykowanym kontrolerze (ze względu na obsługę zintegrowanego pokrętła z silniczkiem i przełącznikiem).
 

Podobne wątki