• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko SmartControl Problem

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#1
Witajcie ...
Kolega zakupił systemik sterowania Piko Smart Control.
W zasadzie wszytko pięknie ale ..po uruchomieniu centralka czeka na start a po wcisnieciu przycisku "Stop" z boku zielona dioda zaczyna migać szybciej i nie podaje napięcia na tory.
Kolejne przyciśnięcia w zasadzie nic nie zmieniają..

Zaktualizowaliśmy oprogramowanie sytuacja bez zmian, może ktoś z was ma z tym jakieś doświadczenie?
 

retal

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Sprzęt odesłany do sprzedawcy. Wszystko by było fajnie, gdyby działało. Na razie czekam na zwrot kasy.
 

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#3
Z Piko Smart Control mam problem tego rodzaju, że wszystko działa i jeździ poza jednym modelem - EU07 SM. Na początku zabawy model ten jeździł, system ją wykrywał, pełne sterowanie i panowanie nad modelem, wszystko było ok. Po pewnym czasie model ten postawiłem ponownie na torach i system już loka nie wykrywa to raz, a dwa model jeździ sobie po torach sam nie wiem czemu, zero panowania (kilka minut tak jeździł, system modelu nie wykrył, a na końcu model zaczął jeździć tak jakby miał zaniki napięcia). Czy miał ktoś z Was podobne przygody, albo ma może ktoś jakiś pomysł jak wyjść z takiej sytuacji ? Z góry dziękuję za pomoc.

ps. Wadliwy model jeździł kilka razy bez sterowania cyfrowego, czy mogłem w ten sposób uszkodzić dekoder i stąd te przygody przy sterowaniu cyfrowym ?
 

KendK

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Witam wszystkich.. !!

Od niedawna jestem posiadaczem zestawu cyfrowego z pkp cargo vectronem i po przejściu z analoga na cyfrę pojawiają się pierwsze problemy. Z dziwnych rzeczy to po pierwszym uruchomieniu lokomotywy wszystko się znalazło jak trzeba, kontroler sam rozpoznał dekoder i ikonki odpowiednich funkcji dźwiękowych itp. Ale następnego dnia na kontrolerze w lewym dolnym rogu pojawił się napis "tryb awaryjny" i w miejscu gdzie wcześniej były ikonki pojawiły się tylko F z numerkami. Przypisałem poszczególnym F odpowiadająca numerowi funkcje i jest ok, ale dziwne ze po wykasowaniu lokomotyw nie chciało od nowa rozpoznać dekodera jak za pierwszym razem.

Problem pojawil się za to z oświetleniem esu (50708) do wagonów, jak wyczytałem z instrukcji listwa led ma ten sam numer dcc co dekoder loko,3 no i teraz problem jak go zmienić.
To co zmalałem w instrukcji i na filmikach w sieci, to że stawiam na tory tylko wagon z oświetleniem klikam DCC adress i czytaj, i nic sie nie dzieje, w przypadku lokomotywy pokazuje adres 3 i pewnie można było by wprowadzić nowy inny i wcisnąć zapisz i powinno się zmienić tylko czemu tak się nie dzieje z listwa esu.

Co robię źle albo jak to inaczej zrobić, proszę o pomoc.
 

Badylek

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 0 2
#6
A czy do Smart Control można przypisać lokomotywę dcc 8pin bez dekodera dźwiękowego ( zwykły piko 8 pin )?
Tak, ja mam taki dekoder w lokomotywie Vossloh firmy Mehano. Wszystko działa, trzeba tylko wyłączyć w menu nieaktywne funkcje (klawisze np. od F4 do F20).
[DOUBLEPOST=1511105787][/DOUBLEPOST]
Witam wszystkich.. !!

Od niedawna jestem posiadaczem zestawu cyfrowego z pkp cargo vectronem i po przejściu z analoga na cyfrę pojawiają się pierwsze problemy. Z dziwnych rzeczy to po pierwszym uruchomieniu lokomotywy wszystko się znalazło jak trzeba, kontroler sam rozpoznał dekoder i ikonki odpowiednich funkcji dźwiękowych itp. Ale następnego dnia na kontrolerze w lewym dolnym rogu pojawił się napis "tryb awaryjny" i w miejscu gdzie wcześniej były ikonki pojawiły się tylko F z numerkami. Przypisałem poszczególnym F odpowiadająca numerowi funkcje i jest ok, ale dziwne ze po wykasowaniu lokomotyw nie chciało od nowa rozpoznać dekodera jak za pierwszym razem.

Problem pojawil się za to z oświetleniem esu (50708) do wagonów, jak wyczytałem z instrukcji listwa led ma ten sam numer dcc co dekoder loko,3 no i teraz problem jak go zmienić.
To co zmalałem w instrukcji i na filmikach w sieci, to że stawiam na tory tylko wagon z oświetleniem klikam DCC adress i czytaj, i nic sie nie dzieje, w przypadku lokomotywy pokazuje adres 3 i pewnie można było by wprowadzić nowy inny i wcisnąć zapisz i powinno się zmienić tylko czemu tak się nie dzieje z listwa esu.

Co robię źle albo jak to inaczej zrobić, proszę o pomoc.
Czy wagon stoi na torze podpiętym pod gniazdo PROG?
 

Rozczochrany

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
208 7 3
#7
Z Piko Smart Control mam problem tego rodzaju, że wszystko działa i jeździ poza jednym modelem - EU07 SM. Na początku zabawy model ten jeździł, system ją wykrywał, pełne sterowanie i panowanie nad modelem, wszystko było ok. Po pewnym czasie model ten postawiłem ponownie na torach i system już loka nie wykrywa to raz, a dwa model jeździ sobie po torach sam nie wiem czemu, zero panowania (kilka minut tak jeździł, system modelu nie wykrył, a na końcu model zaczął jeździć tak jakby miał zaniki napięcia). Czy miał ktoś z Was podobne przygody, albo ma może ktoś jakiś pomysł jak wyjść z takiej sytuacji ? Z góry dziękuję za pomoc.

ps. Wadliwy model jeździł kilka razy bez sterowania cyfrowego, czy mogłem w ten sposób uszkodzić dekoder i stąd te przygody przy sterowaniu cyfrowym ?
Ciekawi mnie, czy znalazłeś rozwiązanie problemu.
U mnie dla odmiany lokomotywy same ruszają. Nie wszystkie. Pierwsza była siódemka z dekoderem jazdy piko. Wzbudziła się sama chyba trzy razy. Problem powtórzył się w fiacie. Tu dla odmiany był dekoder dźwiękowy D&H z podłączonym kondensatorem. Uruchomila sie i wystartowała dokładnie w tej samej chwili, w ktorej żona uruchomiła swoją elektryczną szczoteczkę do zębów ;) Ciekawy zbieg okoliczności. Ostatnio natomiast przyszła kolej na stonkę z dekoderem roco. Przejechała przez trzy moduły i spadła na podłogę. Całe szczęście wypiął się tylko wózek, nic się nie stało i działa.
Czy któryś z kolegów miał podobne problemy?
Może nasi forumowi elektronicy wiedzą, co może wzbudzać dekodery.
 

Tomala

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
414 14 1
#8
Problemem w moim modelu był dekoder, który po prostu wyjalem z gniazda lokomotywy i ponownie go wlozylem i juz działało jak należy ;) rozwiązanie banalne, ale tak było.
Jeśli chodzi o lokomotywki poruszające się samowolnie tez tak miałem jak ty, ze same ruszały po postawieniu na torach, a ja nie mógłem nad modelem sterować. Tu okazało się, ze lokomotywa miała ten sam adres jak inna, którą się wczesniej bawiłem, a kończąc zabawę nie zatrzymałem jej tylko zwyczajnie zdjalem z torów. Rozwiązanie jak powyżej reset dekodera poprzez wyjęcie go z gniazda.
Pozdr. Tomek
 

Rozczochrany

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
208 7 3
#9
To nie to samo. U mnie z kilku stojących na makiecie lokomotyw samoczynnie startowała jedna. Przeważnie w chwili gdy odchodzilem by zrobić coś innego.
Adresy sie nie powtarzają. Każda ma inny.
Teraz wiem, że muszę uważać
 

a_lehr

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 10
#13
Witajcie ...
Kolega zakupił systemik sterowania Piko Smart Control.
W zasadzie wszytko pięknie ale ..po uruchomieniu centralka czeka na start a po wcisnieciu przycisku "Stop" z boku zielona dioda zaczyna migać szybciej i nie podaje napięcia na tory.
Kolejne przyciśnięcia w zasadzie nic nie zmieniają..

Zaktualizowaliśmy oprogramowanie sytuacja bez zmian, może ktoś z was ma z tym jakieś doświadczenie?

Witam
Mam ten sam problem z centralką co może jej pomóc!
 

DrCodeWizzard

Aktywny użytkownik
Reakcje
106 2 0
#14
Dla osób którym lokomotywki same jeżdżą. Radzę sprawdzić czy przypadkiem system nie jest ustawiony na samoczynne rejestrowanie pojazdów (railcom plus) i czy przypadkiem nie jest ustawiony na automatyczne ustawianie adresów dekodera w momencie wykrycia konfliktu. (wiem że takie coś może się dziać w centralach esu, a Piko Smart Control to product esu )
 

Podobne wątki