• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Piko Smartcontrol light + Piko SmartDecoder 4.1, 8-polig mit SUSI-Schnittstelle, multiprotokoll

Metalowy77

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam.

Pierwsze DCC i pierwsze pytania / wątpliwości.
Posiadam zestaw Piko 59100 (z lokomotywą BR101), który był analogowy. Wszystko działało bez problemu.
Dokupiłem Piko SmartControl light. Nowy.
Dokupiłem Piko SmartDecoder 4.1, 8-polig mit SUSI-Schnittstelle, multiprotokoll. Nowy.
Lokomotywa posiada gniazdo NEM 652 i dekoder jest na liście akcesoriów do tego zestawu.
Po zamontowaniu dekodera jak i całego zestawu DCC na małym owalu, lokomotywa jeździ i można włączać światła.
Jedyne co trochę mnie zastanawia to przy małych prędkościach lokomotywa wydaje takie buczenie / bzyczenie. W analogu tego nie ma.
Nie wiem czy to normalne. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?
Przełożyłem dekoder do innej lokomotywy (ICE 3 także z Piko) i jest tak samo.
Wszystko było testowane na adresie 3 (taki jest przywołany jako bazowy). nie mogłem też zmienić adresu dekodera ale myślę, że to wynika z mojej winy.
Po prostu uczę dopiero tego systemu. Proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o moją wiedzę elektrotechniczną.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#3
Niektóre silniki tak mają( a nawet większość) że przy obniżonym napięciu tak się zachowują. Są tylko dwie opcje, wymienić silnik lub jeździć szybciej.;)
 

melonowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.071 20 1
#9
Np. Zimo MX645R (8 pin NEM652) - dźwiękowy i powolutku tanieje, bo nie jest najnowszy, ale bardzo solidny. Nikt nie narzeka.
Musisz tylko dać wgrać schemat dźwiękowy do Twojej lokomotywy i dokupić głośniczek dolutowując go kabelkami do dekodera.
No i dobrze dolutować do dekodera kondensator, żeby lokomotywa płynnie grała i świeciła.
Dobrze też skonfigurować dekoder pod konkretną lokomotywę żeby dobrze jeździła.
Każdy sklep modelarski, w którym dokonasz zakupu dekodera Tobie to zrobi.
Internetowo też, tylko trzeba się najpierw skontaktować ze sprzedawcą aby ustalić szczegóły.
Dostaniesz gotowca, którego tylko wepniesz w gniazdo lokomotywy.
 

Podobne wątki